Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – New York Rangers

7:2

koniec (1:1, 5:1, 1:0) Stav série: 3:1

10.05.2022, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Štvrťfinále V. konferencie • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 2.49 4.15 2.36

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:41:40)
Je za námi čtvrté utkání série mezi Pittsburghem a Rangers. Tučňáci si po dnešku vybojovali mečbol, svého soka přemohli jednoznačným výsledkem 7:2. Pittsburgh byl od začátku střetnutí jasně lepší, přestože po gólu Alexise Lafrenierea prohrával. V první periodě srovnal Sidney Crosby a ve třetině druhé dokonce dali domácí pět branek. Do třetí části nenastoupil Igor Šesťorkin, kterého mezi třemi tyčemi nahradil Alexandar Georgijev. Na konečných 7:2 ve třetí třetině upravil Jevgenij Malkin. Hokejisté Penguins tak vedou 3:1 na zápasy.

59:30

Panarin byl u mantinelu osamocen. Mezi dvěma obránci Pittsburghu nestačil přesně přihrát.

59:02

Rozběhla se nám poslední minuta. Dopředu míří hokejisté v černých dresech.

58:23

Aréna už opět začíná bouřit. Pomalu ale jistě svému týmu děkuje za dnešní výkon. Na ledě se zápas jen dohrává.

57:47

Kotouč si vzal Marino, jenž jej obloučkem poslal do střední třetiny.

57:19

Alexandar Georgijev musel řešit ošemetnou situaci. Ránu od modré čáry ale zachytil do lapačky, přestože přišel o masku.

56:41

Po poslední reklamní přestávce se dostáváme do závěrečné pasáže tohoto utkání. Už prakticky od druhé třetiny je o vítězi rozhodnuto.

56:26

Je třeba dnes vyzdvihnout skvělou práci čtvrté lajny Pittsburghu, ta je nyní opět v ofenzivní zóně.

55:49

Kakkovi se přechod přes útočné pásmo příliš nepovedl. Napodruhé už to bylo lepší, a proto se teď Rangers snaží něco vytvořit.

55:20

55:03

Malkinovo střílené nahození jen zadunělo o zadní mantinel. O pár sekund později Jezdci opět vyhodili přes všechny čáry.

54:25

Přišlo však vyhození hostů přes všechny čáry. Rozehrávku tak měl na starosti Louis Domingue.

53:47

Před sérií asi málokdo čekal, že Pittsburgh v obou domácích zápasech nastřílí sedm branek, nicméně teď kombinuje velmi dobře a útočí na trefu osmou.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
V Pittsburghu je ještě veseleji, poněvadž Rangers inkasují posedmé. Kasperi Kapanen zpoza branky vybídl JEVGENIJE MALKINA, který parádní střelou bekhendem zametl kotouč do horních pater klece. 7:2. Asistence: Kasperi Kapanen.

7:2

Góly a asistencie: 12. Crosby (Guentzel, Letang), 24. Matheson (Crosby), 24. Guentzel (Rust, Crosby), 32. Friedman (Blueger, Boyle), 39. Heinen (Letang), 40. Carter (Zucker), 53. Malkin (Kapanen) – 3. Lafreniere (Schneider), 35. Fox (Panarin, Zibanejad)

Pittsburgh Penguins: Domingue (D'Orio) – Letang (A), Matheson, Marino, Pettersson, Ruhwedel, Friedman – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, Malkin (A), Heinen – McGinn, Carter, Zucker – Rodrigues, Blueger, Boyle.
Tréner: Mike Sullivan

New York Rangers: Šestorkin (41. Georgijev) – Trouba (A), Miller, Fox, Braun, Schneider, Nemeth – Vatrano, Zibanejad (A), Kreider – Copp, Strome (A), Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Reaves, Rooney, Brodzinski.
Tréner: Gerard Gallant

Rozhodca: Sutherland, Brenk – Knorr, Smith

Diváci: 18 392

02:06 NYR 0:1 Lafreniere (Schneider)
10:37 NYR 2 Nemeth, nebezpečná hra vysokou hokejkou