Play-off NHL

St. Louis Blues – Minnesota Wild

5:1

koniec (1:0, 3:0, 1:1) Stav série: 4:2

13.05.2022, 03:30 • Enterprise Center, St. Louis • Štvrťfinále Z. konferencie • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 2.39 4.14 2.47

1. Ryan O'Reilly (STL) 1+0
2. Jordan Binnington (STL) 25 zákroků
3. David Perron (STL) 0+2 (06:34:19)
Česká a slovenská stopa:
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Kdo se postavil do brankoviště?
Jordan Binnington (STL) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 60:00
Cal Talbot (MNS) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 57:53
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 27:26 (4:10, 21:5, 2:11)
Zblokované střely – 7:12
Vyhraná vhazování – 31:26
Trestné minuty – 10:12
Hity – 12:27
Hokejisté St. Louis dnes přehráli Minnesotu výsledkem 5:1 a celkově vyhráli sérii poměrem 4:2 na zápasy!

Duel se zlomil ve druhé třetině. Do ní se nastupovalo za stavu 1:0. Ve 30. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek v přesilovce Ryan O'Reilly a Wild v tu chvíli naprosto vypadli z role. Ještě do přestávky tak navýšili na 4:0 svými trefami Tyler Bozak a Vladimir Tarasenko. V závěrečné dvacetiminutovce Divočákům vykřesal slabou jiskřičku naděje Matt Dumba, ovšem to bylo z jejich strany po střelecké stránce vše. V závěru naopak zamířil z vlastního obranného pásma do opuštěné branky Colton Parayko. Teď už mohou hokejisté St. Louis oslavovat spolu se svými fanoušky postup.

Konečný stav série – 4:1

59:35

Aréna je na nohou. Diváci již slaví postup St. Louis.

59:03

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Začala už poslední minuta zápasu.

58:50

Závar před domácí brankou. Vše vyřešil přikrytím puku Binnington.

58:30

Zakázané uvolnění domácích.

58:19

58:19 Colton PARAYKO - 5:1

58:19

St. Louis právě vstřelilo branku!
Osud Minnesoty v letošním play-off zpečetil COLTON PARAYKO! Domácí obránce trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou branku soupeře. Bez asistence.

58:01

Spurgeonovu střelu od modré čáry vyráží Binnington.

57:32

Poslední reklamní přestávka.

57:32

Mohlo to být o dva góly! Pas Kaprizova tečoval těsně před brankou Joel Eriksson Ek. Puk skončil někde mezi betony Jordana Binningtona!

56:48

Saad hosty pozdržel v rohu jejich obranného pásma. To Blues stačí.

56:15

Hosté se chytají posledního stébla a odvolávají brankáře!

55:50

5:1

Góly a asistencie: 15. Leddy (Parayko), 30. O'Reilly (Schenn, Perron), 34. Bozak (Toropčenko, Saad), 39. Tarasenko (Perron, Perunovich), 59. Parayko – 47. Dumba (Merrill, Kulikov)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko, Leddy, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Mikkola, Perunovich – Perron, O'Reilly (C), Schenn (A) – Tarasenko (A), Thomas, Bučnevič – Kyrou, Barbašev, Saad – Bozak, Toropčenko.
Tréner: Berube

Minnesota Wild: Talbot (Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Dewar.
Tréner: Evason

Rozhodca: Rehman, Kozari – Nansen, Brisebois

Diváci: 18 096

04:08 STL 2 Faulk, hákovanie
06:12 MNS 2 Boldy, sekanie