Play-off NHL

Colorado Avalanche – St. Louis Blues

4:5

koniec po predl. (2:0, 1:1, 1:3 - 0:1) Stav série: 3:2

26.05.2022, 02:15 • Ball Arena, Denver • Semifinále Z. konferencie • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.65 4.72 4.15

63:38

63:38 Tyler BOZAK - 4:5

63:38

St. Louis právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Hosté přečkali nápor soupeře a sami se pak vydali do útoku. Po prvním nahození do rohu se hra vrátila k modré čáře, druhý pokus nahodit byl sražen, nicméně k puku se dostal TYLER BOZAK a přes chumel hráčů dokázal svou střelou překonat Kuempera, který toho mnoho neviděl – 4:5! Asistence: Nick Leddy, Ivan Barbašev.

59:04

59:04 Robert THOMAS - 4:4

59:04

Neskutečné, máme zase srovnáno! Hostům vyšla hra bez brankáře, v šesti zatlačili Colorado do obranného pásma, po kombinaci střílel z pravého kruhu Tarasenko, Kuemper jeho pokus pouze vyrazil a z bezprostřední blízkosti mohl dorážet ROBERT THOMAS. Svou dnes druhou brankou upravil na 4:4 a přiblížil tak duel k prodloužení. Asistence: Vladimir Tarasenko, Pavel Bučněvič.

58:04

Vzniklou situaci využívá hostující tým pro oddechový čas.

57:50

Hosté sáhli k power-play, Ville Husso je na střídačce.

57:14

57:14 Nathan MACKINNON - 4:3

57:14

Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí celek jde opět do vedení a může za to poděkovat jedinému muži. NATHAN MACKINNON se pustil do neskutečného sóla, kdy projel celým kluzištěm, ze soupeřů si udělal kužely, po kličce Leddymu se dostal před Hussa a toho překonal střelou pod horní tyčku. Touto parádní brankou zkompletoval hattrick a Colorado vede 4:3! Asistence: Bowen Byram.

55:14

55:14 Justin FAULK - 3:3

55:14

Už je ale srovnáno! Hosté zůstali v útočném pásmu, po sérii nahození, střel a odrazů se hra dostala do kruhu, odkud zakončoval Toropčenko, puk se poté odrazil před brankoviště, kde se po něm natáhlo hned několik holí a JUSTIN FAULK byl tím, kdo zblízka sklepl za brankovou čáru – 3:3. Asistence: Alexej Toropčenko, Nick Leddy.

49:57

49:57 Robert THOMAS - 3:2

49:57

No a pozor, máme tu drama! Velkou jízdu skrz hrací plochu předvedl Bučněvič, v útočném pásmu zadovkou přihrál na ROBERTA THOMASE a ten střelou z první našel mezírku u vzdálenější tyčky Kuemperovy branky. Už je to jen o gól, stav je 3:2! Asistence: Pavel Bučněvič, Nick Leddy.

34:42

34:42 Vladimir TARASENKO - 3:1

34:42

I když se už hrálo v pěti, tak si hosté dokázali udržet mírný tlak a dočkali se i snížení. Po kombinaci v útočném pásmu se puk odrazil ke kruhu pro vhazování, kde se nejrychleji zorientoval VLADIMIR TARASENKO a rychlou střelou trefil růžek u vzdálenější tyčky. Kuemper máchl lapačkou naprázdno a je to 3:1. Asistence: Nick Leddy, Brayden Schenn.

32:04

Opět se vylučuje, tentokrát na domácí straně. Dvě minuty za hrubost dostal Logan O'Connor.

28:10

Domácí celek si dá další přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl totiž dostal Niko Mikkola

24:02

24:02 Gabriel LANDESKOG - 3:0

24:02

Už je to o tři branky. Po vyhraném buly v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Toews, letící puk v chumlu před gólmanem lehce tečoval GABRIEL LANDESKOG a dokázal jej sklepnout tak šikovně, že Hussova lapačka zůstala prázdná a puk se zatřepetal v síti – 3:0. Asistence: Devon Toews, Nathan MacKinnon.

20:56

Dlouho to ale nevydrželo. Nyní se vylučuje na domácí straně, dvě minuty za držení hole obdržel Mikko Rantanen.

18:44

Je tu další vyloučení na straně hostů, dvě minuty za krosček dostal Brayden Schenn.

18:23

18:23 Nathan MACKINNON - 2:0

18:23

Přesilovka je využitá a už je to o dvě branky. Po svém průjezdu středním pásmem a přejetím modré čáry si s Rantanenem vyměnil puk NATHAN MACKINNON, natlačil se před Hussa a i když se svou první střelou neuspěl, tak puk se vznesl do vzduchu a poté se odrazil za gólmanova záda – 2:0. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.

17:34

Vzápětí se ale pískalo provinění na hostující straně a je tu přesilovka pro Colorado. Dvě minuty za držení hole dostal Robert Bortuzzo.

10:48

10:48 Velká šance domácích v oslabení

10:48

Domácí měli obrovskou šanci v oslabení, když se dostali do přečíslení dvou na jednoho, radost z gólu jim ale skvělým rozštěpem proti zakončení Joshe Mansona zhatil gólman Husso.

09:07

Je tu první vyloučení utkání, za nedovolené bránění dostal dvě minuty Artturi Lehkonen. Přesilovka pro St. Louis.

03:51

03:51 Nathan MACKINNON - 1:0

03:51

Je tu úvodní gól utkání. Domácí tým se dostal k puku, předvedl bleskový přechod do útočného pásma, kde si hokejkou o přihrávku poklepal NATHAN MACKINNON, dostal puk přesně na čepel a střelou do Hussova protipohybu otevřel skóre – 1:0. Asistence: Artturi Lehkonen, Bowen Byram.

4:5

Góly a asistencie: 4. MacKinnon (Lehkonen, Byram), 19. MacKinnon (Rantanen, Makar), 25. Landeskog (Toews, MacKinnon), 58. MacKinnon (Byram) – 35. Tarasenko (Leddy, Schenn), 50. Thomas (Bučnevič, Leddy), 56. Faulk (Toropčenko, Leddy), 60. Thomas (Tarasenko, Bučnevič), 64. Bozak (Leddy, Barbašev)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Lehkonen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Compher, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
Tréner: Jared Bednar

St. Louis Blues: Husso (C. Lindgren) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Scandella, Bortuzzo, Mikkola – Perron, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučnevič – Kyrou, Schenn, Barbašev – N. Walker, Bozak, Toropčenko.
Tréner: Craig Berube

Rozhodca: Hebert, Rooney – Barton, Daisy

Diváci: 18 117

03:51 COL 1:0 MacKinnon (Lehkonen, Byram)
09:07 COL 2 Lehkonen, nedovolené bránenie