Play-off NHL

Colorado Avalanche – St. Louis Blues

4:5

koniec po predl. (2:0, 1:1, 1:3 - 0:1) Stav série: 3:2

26.05.2022, 02:15 • Ball Arena, Denver • Semifinále Z. konferencie • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.65 4.72 4.15

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:26:23)

Trestné minuty: 6:6
Utkání je u konce. Prodloužení nemělo dlouhého trvání, hosté přečkali úvodní nápor soupeře a poté sami udeřili. V 64. rozhodl o výhře St. Louis Tyler Bozak a svým gólem vrátil sérii zpět do Missouri, kde se odehraje šestý zápas. Colorado bylo dnes docela blízko postupu mezi nejlepší čtyřku ročníku, ale nakonec ještě není nic hotovo...

63:38

63:38 Tyler BOZAK - 4:5

63:38

St. Louis právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Hosté přečkali nápor soupeře a sami se pak vydali do útoku. Po prvním nahození do rohu se hra vrátila k modré čáře, druhý pokus nahodit byl sražen, nicméně k puku se dostal TYLER BOZAK a přes chumel hráčů dokázal svou střelou překonat Kuempera, který toho mnoho neviděl – 4:5! Asistence: Nick Leddy, Ivan Barbašev.

63:11

Na levé straně měl prostor na střelu Byram, Husso jeho prudký pokus zvládl vyrazit do rohu.

62:24

Tlak domácích. Ten odstartoval MacKinnon svou ranou z mezikruží, poté se k němu před brankovištěm přidal Landeskog. Husso vše ustál a v závěru mu navíc silně pomohl Bortuzzo.

61:21

Na opačné straně se o zakončení pokoušel Bučněvič, Kuemper pro jistotu přikryl puk lapačkou.

60:53

První střelu nastavení předvedl domácí Ničuškin, nebylo to ale nic, co by mělo Hussa překvapit.

Hity: 31:44
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, byť domácí vstupovali do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem. St. Louis se totiž nevzdalo a v 50. minutě vykřesalo ještě větší šanci na zvrat gólem Roberta Thomase. Hosté pak svůj nápor ještě více vystupňovali a byli odměněni v 56. minutě, kdy se dorážkou z bezprostřední blízkosti prosadil Justin Faulk. Jenže Colorado má ve svých řadách Nathana MacKinnona, který v 58. minutě projel celým kluzištěm a střelou pod horní tyčku vrátil domácím vedení. Už to vypadalo, že zápas dospěje ke svému konci, hosté ovšem zase předvedli tlak na brankovišti a schopnost skórovat z dorážek a v 60. minutě tak při hře bez gólmana srovnal dnes svým druhou trefou Robert Thomas. Stav je tak 4:4 a my si dáme prodloužení.

60:00

4:5

Góly a asistencie: 4. MacKinnon (Lehkonen, Byram), 19. MacKinnon (Rantanen, Makar), 25. Landeskog (Toews, MacKinnon), 58. MacKinnon (Byram) – 35. Tarasenko (Leddy, Schenn), 50. Thomas (Bučnevič, Leddy), 56. Faulk (Toropčenko, Leddy), 60. Thomas (Tarasenko, Bučnevič), 64. Bozak (Leddy, Barbašev)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Lehkonen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Ničuškin – Aube-Kubel, Compher, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
Tréner: Jared Bednar

St. Louis Blues: Husso (C. Lindgren) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Scandella, Bortuzzo, Mikkola – Perron, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučnevič – Kyrou, Schenn, Barbašev – N. Walker, Bozak, Toropčenko.
Tréner: Craig Berube

Rozhodca: Hebert, Rooney – Barton, Daisy

Diváci: 18 117

03:51 COL 1:0 MacKinnon (Lehkonen, Byram)
09:07 COL 2 Lehkonen, nedovolené bránenie