3:4

koniec (1:3, 0:0, 2:1)

24.01.2023, 18:00 • Tipsport Aréna Nitra • 30. kolo • Ivan Harčár

Tipsport: 1.71 4.76 3.74

Zápas s atribútmi play-off. Toto nám servírovali aktéri z Nitry a Prešova. Pre hostí infarktovo začala posledná tretina, keď dovolili súperovi zmazať výsledok z 3:1 na 3:3. Prešovčania však majú v kádri ostrostrelca Maxa Gerlacha, ktorý sa už možno dlho nezdrží na Šariši, ale rozhodol o mimoriadne dôležitom triumfe v priamom boji o udržanie sa v extralige. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (20:32:53)

59:56

Sýkora vypracoval šancu pre Buncisa, ktorý zakončil z medzikružia! Rabčan chytá a Prešov pôjde domov na východ ako víťaz šesťbodového duelu!

59:36

Nitra hrá s piatimi hráčmi.

59:00

Nitra hrá power-play! Libor Kašík na striedačke!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:36

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Buncis – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
Dnešný zápas sleduje 2347 divákov.

57:34

Nitra oddychový čas!

56:59

Elmerov kolotoč v útočnom pásme. Bol mimoriadne silný na puku a hostia za žiadnu cenu ho nevedeli zastaviť. Na druhý pokus to už zvládli.

56:18

Prešov hrá s piatimi hráčmi.

55:54

Nitrania vystrelili na prešovskú bránku. Rabčan ešte chvíľku nechal odkrytý puk a premýšľal, čo spraví. Rozhodol sa ho zakryť.

55:00

Ešte päť minút ostáva do ukončenia stretnutia. Corgoni sú v početnej výhode a robia všetko pre vyrovnanie.

54:18

Vylúčenie v tíme HC MV Transport Prešov:
Gerlach – 2 min., nedovolené bránenie.

53:53

Obrovská skrumáž pri bránke Prešova! Gólové vyústenie ale neprináša Gill s Elmerom! Nitra teda poriadne pridáva na útočných obrátkach!

53:20

Vyrovnanie na hokejke mal Elmer! Rabčan čaroval!

52:04

Baláž netrestá hostí z brejku!

52:02

3:4

Góly a asistencie: 16. Gajdoš (J. Baláž, Hrnka), 44. J. Baláž (Krivošík), 44. Bodák (Lacka) – 11. Gerlach (Giles, Girduckis), 14. Ščurko, 17. Salituro (Chlystov), 46. Gerlach

HK Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Stacha, Pupák, Vitáloš, Bodák – J. Baláž, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Bajtek, Hrnka, Pekarčík – Knies, Čederle, Lacka – Solenský.
Tréner: Antonín Stavjaňa.

HC Prešov: Rabčan – Giles, Rajnoha, Chlystov, Nátny, D. Jendroľ, Turan, Ľalík – A. Nauš, Girduckis, Gerlach – Avcin, Salituro, Campagna – Tkáč, T. Klíma, Ščurko – K. Jendroľ, Šimun, Žilka.
Tréner: Juraj Faith.

Rozhodca: Snášel, M. Korba – Šoltés, Bogdaň.

Diváci: 2347.

03:03 PEN 2 Turan, nedovolené bránenie
10:31 NIT 2 Stacha, podrazenie
10:41 PEN 0:1 Gerlach (Giles, Girduckis)