1:1

koniec (0:1)

25.01.2023, 20:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • 17. kolo • Petr Sumbal cz

Tipsport: 2.37 3.52 3.11

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:28:57)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:15.
Oba týmy mají po 17. kole, tedy po polovině ligového ročníku, na kontě 31 bodů. Frankfurt se nachází na čtvrtém místě a Freiburg je vinou horšího skóre šestý. Stejný počet bodů má ještě pátý Dortmund.
Zápas skončil, Freiburg odehrál v atraktivním zápase s Frankfurtem v souboji týmů nejlepší čtyřky remízu 1:1.

Domácí pak předvedli parádní nástup do druhého poločasu, už ve 47. minutě se hlavou prosadil po rohovém kopu po centru Güntera Matthias Ginter a srovnal na 1:1. I nadále byli o něco aktivnější domácí fotbalisté, ale žádný další gól už ani na jedné straně nepadl. Nejblíže byl asi v 62. minutě Gregoritsch, ale z dobré pozice pálil vedle a o sedm minut později ho vychytal Ramaj.

90+4

90+3

Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Yannik Keitel).

90+2

Hosté předvedli pěknou přímočarou akci, kterou zakončoval střelou z hranice vápna Borré. Jenže Flekken dokázal zasáhnout a nakonec se pískal ofsajd.

90+1

Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen,
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Daniel-Kofi Kyereh.

90+1

Nastavují se tři minuty.

90

Domácí chtěli po rozhodčím odpískat faul v nebezpečném prostoru, ale Aytekin ukazuje, že se bude pokračovat ve hře.

89

Rohový kop nebyl vůbec špatně rozehraný, nikdo z hráčů Frankfurtu se ale nakonec do zakončení nedostal.

89

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Lucas Alario.

88

Nyní se ale hra přesunuje na opačnou stranu a budou to hosté, kteří se mohou pokusit o vítězný gól. Budou kopat roh.

87

Tlak Freiburgu se pomalu stupňuje, tentokrát musel dokonce zasahovat brankář Frankfurtu Ramaj.

83

Grifův centr z levé strany do vápna Frankfurtu byl velmi špatný, našel pouze ruce brankáře Dianta Ramaje.

82

Ginterův centr ještě na hřišti dokázal zachytit Sidillia, ale odcentrovat zatím nedokázal.

80

Randal Kolo Muani se pustil dopředu podél levé postranní čáry, jeho nadějný průnik byl ale čistým způsobem zastaven.

79

ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Vincenzo Grifo,
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.

79

Tuta byl faulovaný, provinil se kapitán domácích Christian Günter.

78

Hosté ještě zahrávali rohový kop, ale ani po něm nemusel Mark Flekken zasahovat.

77

ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Rafael Borré.

77

Rode hledal nápaditou přihrávkou ve vápně Götzeho, ale skvěle se vrátil Doan a míč na německého reprezentanta nepustil.

75

Frankfurt se vymanil z tlaku Freiburgu a nyní se sám usazuje na polovině svého soupeře.

73

Další akci Freiburgu ale překazil ofsajd, ve kterém se nacházel Maximilian Eggestein.

72

Domácí tým je zatím ve druhém poločase aktivnější a také po zásluze vyrovnal. Podle průběhu hry to ale vypadá, že by mohl Freiburg sahat i po třech bodech.

69

Michael Gregoritsch střílel prudce z levé strany, ale Diant Ramaj dokázal míč vyrazit. Obránci poté odpravili balón do bezpečí.

68

První rohový kop v utkání si vyzkoušel také Frankfurt, ale míč skončil jen v moci brankáře Flekkena.

67

Jesper Lindström fauloval Linharta a rozhodčí se šel podívat na monitor, zda by se nemělo jednat o červenou kartu. Nakonec ale vytáhl pouze žlutou.

65

Domácí zahrávali standardní situaci a míč poslal směrem na svou branku Lenz. Ramaj byl ale pozorný a míč chytil.

64

ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Aurélio Buta,
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Sebastian Rode.

63

P Mario Götze ztratil míč, a když se ho pokusil rychle získat zpět, dopustil se faulu.

62

Michael Gregoritsch dostal fantastickou přihrávku před branku, ale svou velkou šanci spálil, když vůbec netrefil branku.

60

Domácí zakopli míč za postranní čáru, protože na hřišti zůstal ležet Kolo Muani.

59

Ricu Doan předvedl své velmi rychlé nohy a jen za cenu žluté karty ho zastavil Evan Ndicka.

58

Nicolas Höfler byl v souboje s Kolem Muanim později a fauloval ho za cenu žluté karty. V příštím zápase bude distancován.

57

Domácí zahrávali další rohový kop, ale i tentokrát si obrana Frankfurtu poradila.

57

Maximilian Eggestein centroval z pravé strany, ale trefil pouze blokujícího Smolčiče.

55

Domácí zahrávali svůj druhý rohový kop. Z toho prvního vyústila vyrovnávací branka na 1:1, ten druhý nebezpečný pro obranu Frankfurtu nebyl, skončil jen ofsajdem.

54

Dlouhý aut domácích do vápna dokázali fotbalisté Frankfurtu odvrátit, ale stále jsou pod tlakem.

53

Hosté se dostávali do zajímavé šance, ale ta nakonec zakončena nebyla, protože se mával a pískal ofsajd.

52

Frankfurt už dlouho drží míč na svých kopačkách, ale zatím hodně daleko od branky Freiburgu.

51

Philipp Lienhart už je na nohou a ještě zkusí pokračovat ve hře.

49

Na zemi zůstává ležet Philipp Lienhart a už je v péči lékařů.

47

Freiburg právě vstřelil branku!
Skvělý nástup domácího týmu do druhého poločasu, je vyrovnáno! Prvotní centr od rohového praporku dokázali ještě hosté odvrátit, ale poté směřoval před jejich branku ještě jeden centr z pravé strany, k hlavičce se dostal MATTHIAS GINTER a nekompromisně poslal míč do sítě. Asistence: Christian Günter.

47

Domácí začínají druhý poločas aktivně a vybojovali si rohový kop.

46

Ani jeden z týmů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:34.
První poločas je za námi, Frankfurt po něm vede na hřišti Freiburgu 1:0. Od začátku utkání byl směrem dopředu aktivnější Freiburg, ale nepodařilo se mu vytvořit si žádnou opravdu velkou příležitost, tu největší měl ve 31. minutě Höler a dorážející Ginter, ale Ramaj si se vším poradil. Ve 43. minutě se do míče krásně opřel Randal Kolo Muani a poslal Frankfurt do vedení.

45+4

45+3

Diant Ramaj si musel připsat ještě jeden zákrok v prvním poločase, s tečovanou střelou Nicolase Höflera si poradil.

45+2

Mario Götze hledal přihrávkou ve vápně Jespera Lindströma, ale ten se nakonec do zakončení nedostal.

45+1

45

Domácí se pokouší ještě před pauzou o odpověď, jejich akce po pravém křídle byla ale zastavena. Freiburg bude ještě vhazovat.

43

Frankfurt právě vstřelil branku!
Jako blesk z čistého nebe se dostávají hosté do vedení! K míči se za vápnem dostal RANDAL KOLO MUANI, navedl si ho do lepší střelecké pozice a pak střelou z hranice šestnáctky přesně k tyči překonal Flekkena. Bez asistence.

42

Dlouhý míč na rozběhnutého Kola Muaniho byl nepřesný, jako první byl u balónu Kiliann Sildillia.

41

Rozhodčí píská do píšťalky, ve středu hrací plochy fauloval Kamada. Ten si už musí dávat pozor, protože jednu žlutou kartu už má.

39

Ve vápně Frankfurtu to nyní docela hořelo, ale obrana hostů to nakonec ustála a všechny nebezpečné centry odvrátila.

36

Frankfurt v posledních minutách vyrovnal hru, ale stále platí, že se ještě hosté nedostali ke střele.

35

První nebezpečnou standardní situaci Frankfurtu zahrával Christopher Lenz, neposlal do vápna domácího týmu ale příliš přesný centr.

34

Ansgar Knauff se uvolňoval pěknou patičkou, ale pokračovat ve své akci nemohl, protože ho fauloval Lukas Kübler.

32

Hra byla přerušena, protože na hřišti zůstává ležet v bolestech Randal Kolo Muani, kterého fauloval Kübler.

31

Domácí si vytvořili další zajímavou šanci! Nejprve vychytal Ramaj Hölera a poté si poradil i s dorážkou z kopačky Gintera!

30

Freiburg má v tuto chvíli 63 procent držení míče a na střely vede 4:0.

29

Nepřesná přihrávka zastavila akci Frankfurtu. Poté byl jen za cenu faulu zastaven ve středovém kruhu Ricu Doan.

27

Ricu Doan dostal výbornou přihrávku od Gregoritsche, ale levačkou v pádu netrefil branku.

26

Ansgar Knauff se dopustil nedovoleného zákroku vůči Lucasu Hölerovi. Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

25

Dajči Kamada to přehnal s tvrdostí při snaze získat míč, fauloval svého krajana a reprezentačního spoluhráče Doana.

23

Maximilian Eggestein dostává žlutou kartu za protesty vůči rozhodčímu.

23

Do náznaku šance se dostával Michael Gregoritsch, ale chtěl ještě přihrávat. Jenže jeho pas na Doana neprošel.

22

Prvním napomínaným hráčem žlutou kartou tohoto utkání se stal za faul ve středu pole hostující Dajči Kamada.

21

Prudce se do míče opřel Lucas Höler, jeho dělovka ale mířila jen doprostřed branky, takže Ramaj neměl problém zasáhnout.

20

Doan z pravé strany svým centrem sice našel Gregoritsche, ale ten byl dobře obsazen obranou hostů a ke střele se nedostal.

18

Frankfurt toho zatím směrem dopředu moc nepředvedl, nyní se snaží rozehrávat další svou akci z vlastní poloviny.

16

Jesper Lindström se snažil vymodlit si faul, ale Aytekin zůstal v klidu, takže hrát mohou domácí.

15

Na chvíli se dostal k míči ve vápně Michael Gregoritsch, ale útočník Freiburgu nevystřelil, na poslední chvíli mu míč odebral Djibril Sow.

15

Už se opět pokračuje ve hře a vypadá to, že Ginet bude nakonec v pořádku.

13

Jedná se o svalové zranění, uvidíme, jestli bude Ginter schopen pokračovat.

12

Na zemi zůstává sedět stoper Freiburgu Matthias Ginter a bude muset být ošetřen.

12

Lucas Höler se dostal ve vápně k volnému míči a vypálil z voleje, branku ale vůbec netrefil.

11

Rukou zahrál míč nedovoleně obránce Frankfurtu Tuta, takže je tu další standardní situace pro domácí.

9

Freiburg kombinuje na polovině soupeře, zatím ale poměrně daleko od jeho branky.

8

Uvidíme, jak se bude Lenzovo zranění vyvíjet, momentálně se nicméně obránce Frankfurtu vrací na hřiště.

7

Standardní situace Freiburgu první ohrožení branky Frankfurtu nepřinesla.

6

Christopher Lenz má nějaké zranění prstu, pravděpodobně je vykloubený. Hned s tím zamířil na střídačku a hosté tak budou hrát chvíli v osalbení.

6

Dajči Kamada zahrál míč rukou, takže Freiburg bude zahrávat první zajímavou standardní situaci.

5

Na druhé straně byla přihrávka do vápna také nepřesná, před Doanem se k míči dostal brankář Frankfurtu Diant Ramaj.

4

Dlouhý nákop hráčů Frankfurtu byl nepřesný, míč doputoval až do vápna k brankáři Flekkenovi.

3

Rozhodčí Aytekin nyní pustil dva ostřejší souboje za sebou, hra má zatím dobrý spád.

2

Hráči Freiburgu mají po předchozí vysoké porážce od Wolfsburgu co napravovat a zatím jsou v úvodu utkání aktivnějším týmem.

1

Míč skončil v zámezí, autové vhazování budou mít domácí fotbalisté.

1

Domácí Freiburg se představí ve svých tradičních červených dresech, hráči Frankfurtu budou hrát celí v černém
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, utkání za malou chvíli začne.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart – Sildillia, Eggestein, Höfler, Günter – Doan, Gregoritsch, Höler.
Náhradníci: Atubolu – Grifo, Gulde, Džong Woo-jong, Keitel, Kyereh, Petersen, Röhl, Weisshaupt.
Trenér: Streich

Eintracht Frankfurt: Ramaj – Tuta, Smolčić, Ndicka – Knauff, Kamada, Sow, Lenz – Lindström, M. Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Grahl – Alario, Borré, Buta, Hasebe, Chandler, Jakić, Rode, Touré.
Trenér: Glasner

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tato dvě mužstva utkala dvakrát v rámci Bundesligy a v obou případech se z výhry radovali hosté- Nejprve vyhrál Frankfurt 2:0 na hřišti Freiburgu a poté Freiburg vyhrál na stadionu Frankfurtu 2:1.
Eintracht Frankfurt

Frankfurt je tradičním německým klubem, který stejně jako jeho dnešní soupeř mívá každoročně pohárové ambice. Tuhle sezónu hraje Ligu mistrů a rozhodně se v ní neztrácí, dokonce se mu ze druhého místa ve skupině podařilo na úkor Sportingu Lisabon a Marseille postoupit do jarního osmifinále. Nejprestižnější evropskou soutěž by mohl hrát v příští sezóně Frankfurt znovu, protože aktuálně se nachází se 30 body na druhém místě Bundesliy. Na vedoucí Bayern ztrácí pět bodů, ale na titul asi ve Frankfurtu nemyslí, prioritou je udržení pozice v TOP 4. V prvním jarním kole Frankfurt porazil doma Schalke 3:0. Venku zatím Frankfurt v této sezóně v lize odehrál sedm utkání s bilancí čtyř výher, dvou remíz a jedné porážky. Naposledy remizoval 1:1 na hřišti Mohuče.
SC Freiburg

Freiburg je poměrně malý, ale velmi ambiciózní a dobře fungující klub, který v této sezóně usiluje o opětovnou účast v evropských pohárech. Zatímco v této sezóně hraje Evropskou ligu, v níž ho čeká osmifinále, v příštím ročníku by si mohl zahrát dokonce Ligu mistrů. Momentálně je Freiburg s 30 body na čtvrtém místě tabulky pouze o skóre za druhým Frankfurtem a třetím Unionem Berlín. Po podzimní části byl Freiburg dokonce druhý, jenže pak přišel v prvním jarním kole nečekaný výbuch v podobě prohry 0:6 na hřišti Wolfsburgu. Doma zatím Freiburg odehrál v této sezóně v lize sedm utkání s bilancí pěti výher, jedené remízy a jedné porážky. Poslední čtyři domácí duely vyhrál, naposledy porazil 4:1 Union Berlín.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola Bundesligy mezi týmy SC Freiburg a Eintracht Frankfurt. Zápase se odehraje na Schwarzwald-Stadionu ve Freiburgu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

1:1

Góly: 47. Ginter (Günter) – 43. Kolo Muani

Karty:   23. Eggestein (FRE), 58. Höfler (FRE), 90+3. Keitel (FRE) – 22. Kamada (FRN), 59. Ndicka (FRN), 67. Lindström (FRN)

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart – Sildillia, Eggestein (79. Keitel), Höfler, Günter – Doan (90+1. Kyereh), Gregoritsch (90+1. Petersen), Höler (79. Grifo).
Náhradníci: Atubolu – Gulde, Jeong Woo-yeong, Röhl, Weisshaupt.

Tréner: Streich

Eintracht Frankfurt: Ramaj – Tuta, Smolčić, Ndicka – Knauff (64. Buta), Kamada (64. Rode), Sow, Lenz – Lindström (77. Borré), M. Götze – Kolo Muani (89. Alario).
Náhradníci: Grahl – Hasebe, Chandler, Jakić, Touré.

Tréner: Glasner

Rozhodca: Aytekin – Dietz, Beitinger