Střely na bránu: 33 – 32 | Přesilová hra: 1/3 – 1/3 | Trestné minuty: 21 – 41

Jaroslav Halák (NYR) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 61:37
Jacob Markström (CGY) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8 %, odchytal 61:37

Filip Chytil (NYR) – 2+0, +2 účast, 4 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:53
Adam Ružička (CGY) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě: 9:45

1. Alexis Lafreniere (NYR) 1+0
2. Filip Chytil (NYR) 2+0
3. Andrew Mangiapane (CGY) 1+1 (04:40:55)
Je pravda, že ačkoliv Rangers drtivou část zápasu vedli, tak nemuseli mít ani bod. V poslední třetině otočilo Calgary z 2:3 na 4:3 během necelých tří minut. Nutno podotknout, že trefa na 3:3 vyvolala nevoli ze strany Haláka, kterému se nelíbilo zakončení placírkou v podání Mangipaneho, který zavíral zadní tyč. Slovenský gólman se dožadoval odvolání gólu, ale ten sudí po dlouhé debatě u tabletu potvrdili. Rangers se ale dokázali vrátit do zápasu. Flames se tak trošku seznámili se zákonem karmy, když čirou náhodou po vlastním zakázaném uvolnění měli na ledě šest lidí. Krátce po buly pak vyplaval Zibanejad a zblízka vyrovnal.
Rangers vítězí v nádherném zápase 5:4 po prodloužení. Zápas měl od úvodu skvělý náboj a postaral se o to Jacob Trouba svými nevybíravými hity na Dubého, respektive Kadriho. K domácí výhře přispěl dvěma góly Filip Chytil a to měl šancí tak na pět branek. Mohl rozhodnout ještě v normální hrací době. Osm sekund před jejím koncem mu Kreider připravil skvělou pozici, ale Chytil to celé přehrál zpětnou nahrávkou. Přitom byl sám před Markströmem.

61:37

61:37 Alexis LAFRENIERE - 5:4

61:37

Rangers právě vstřelili branku!
Kadri neuspěl ani jednou ze dvou pokusů a ALEXIS LAFRENIERE rozjel kontr dva na jednoho, nahrál přes obránce a bombu Zibanejada z prvního doteku vyrážel Jacob Markström. Nicméně pak se jednička draftu dobře zorientovala a z otočky mezi nohama Zadonova rozhodla do poloprázdné brány. Švédský gólman vzteky o tyčku roztřískal hokejku. Asistence: Mika Zibanejad.

61:16

Miller nestíhal v souboji s rychlým Kadrim na levé straně, ten pálil vedle brány.

60:48

Neskutečné! Panarin vypálil zápěstím zleva přes obránce, potom přihrál na pravou stranu, Fox vytáhl gólmana z brány a posouval Chytilovi před prázdnou bránu, ale proti puku skočil Lindholm.

60:10

Calgary vyhrálo buly.

60:01

60:00

59:52

Domácí se zjevili v situaci dva na jednoho, Kreider přihrával zprava na levou stranu Chytilovi, ten mohl hattrickem rozhodnout, ale ještě vracel před prázdnou bránu, což jeho spoluhráč nečekal.

59:20

58:57

Rangers vyhnali Flames až do středního pásma a potom sebral kotouč Miller.

58:18

Pokus Dubého z otočky byl zablokovaný Lindgrenem.

57:57

Jonathan Huberdeau vracel Kadrimu na pravou stranu, jeho střela dopadla na zadní mantinel.

57:37

Nazem Kadri trefuje zblízka tyčku!

57:19

Trocheck podrážel Weegara na útočné modré čáře, když mu skočil na protisměrnou kličku a Flames mají velkou šanci rozhodnout.

5:4

Góly a asistencie: 6. Chytil (Kakko, Fox), 23. Chytil, 40. Zibanejad (Kreider, Panarin), 53. Zibanejad (Panarin, Vesey), 62. Lafreniere (Zibanejad) – 11. Coleman (Mangiapane), 37. Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm), 47. Mangiapane (Hanifin, Backlund), 49. Mi. Stone (Backlund, Coleman)

New York Rangers: Halák (Šestorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Vesey, Zibanejad (A), Panarin – Goodrow (A), Trocheck, Kreider – Kakko, Chytil, Lafreniere – Blais, Leschyshyn, Cuylle.
Tréner: Gallant

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Pelletier – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Ružička, Lucic.
Tréner: Sutter

Rozhodca: Sutherland, Schrader – Murray, Smith

Diváci: 17 173

05:37 NYR 1:0 Chytil (Kakko, Fox)
07:15 NYR 2 Harpur, podrazenie