NHL

Dallas Stars – Anaheim Ducks

3:2

po s.n. (2:1) (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

07.02.2023, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • Jan Matúš (@honzashepp) cz

Tipsport: 1.46 5.01 5.75

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
Autorem vítězné branky je TYLER SEGUIN.

62:42

Domácí jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Glendening nahrál Lindellovi, ale jeho okamžitou střelu skvěle vyrazil Gibson.

61:20

Jamie Benn (DAL) oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za vysokou hůl, když zasáhl právě svého bývalého spoluhráče Klingberga.

52:30

52:30 Adam HENRIQUE - 2:2

52:30

Anaheim právě vstřelil branku!
Rázem máme vyrovnáno! Dellandrea nedokázal vyvést puk z obranného pásma Dalllasu, kde ho na modré čáře sebral Zegras, který poté potáhl puk podél mantinelu, odkud přihrál mezi kruhy zcela volnému ADAMU HENRIQUOVI, jehož střela zaletěla přesně do šibenice domácí klece. Asistence: Trevor Zegras.

51:04

51:04 Jakob SILFVERBERG - 2:1

51:04

Ducks využívají přesilovou hru! Klingberg zavezl puk do útočného pásma, kde se nakonec kotouč dostal na modrou čáru k Shattenkirkovi, jehož následné nahození skvěle tečoval JAKOB SILFVERBERG a Oettinger už byl proti změně směru bezmocný. Asistence: Kevin Shattenkirk, Frank Vatrano.

49:28

Kačeři si zahrají přesilovou hru, jelikož Mason Marchment (DAL) podrazil Klingberga, a tak za své počínání dostává dvě minuty.

45:12

Faksa chtěl nejprve přihrávat najíždějícímu Heiskanovi, avšak tento pas byl zastaven, a tak český útočník přihrál pod sebe Marchmentovi, jenž okamžitou střelou trefil tyč hostující klece!

44:15

Kulikov vypálil z modré čáry a jeho pokus byl ještě lehce tečován přesně do tyče domácí brány.

38:32

Dallas bude hrát další přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Max Jones (ANA), kterému se však jeho trest absolutně nelíbí. Své emoce dal velmi najevo i Frank Vatrano (ANA), jenž nakonec za své slova vyfasoval dvě minuty a osobní desetiminutový trest, a tak nakonec jdou Kačeři do tří!

34:37

Mason McTavish (ANA) po druhé v utkání míří na trestnou lavici, když si hostující útočník tentokrát odsedí dvě minuty za držení.

33:00

A další velká příležitost domácích! Tentokrát se jednalo o kapitána Benna, který se s pukem dostal až před Gibsona, kterého i objel, ale následně v pádu nedokázal zasunout touš do odkryté brány.

32:42

32:42 Velká šance Marchmenta, kterou však parádním zákrokem zastavil Gibson.

32:42

Tak to byl neuvěřitelný zákrok Gibsona! Seguin z mezikruží nahrál kotouč před Gibsona Marchmentovi, který chtěl objet hostujícího brankáře, což se mu i podařilo, ale jeho následné zasunutí zastavil Gibson lapačkou na brankové čáře. K dorážce se poté ještě dostal Faksa, ale jeho pokus už jen doklouzal pod hostujícího brankáře.

27:43

27:43 Velká šance Robertsona, který však trefil břevno hostující klece.

27:43

A málem to bylo o tři branky. Robertson ve středním pásmu prošel kolem Shattenkirka a uháněl sám na Gibsona, jehož svou střelou sice překonal, ale kotouč skončil na břevně hostující klece.

27:35

27:35 Roope HINTZ - 2:0

27:35

Dallas právě vstřelil branku!
Stars se hned po ubráněném oslabení dostali do útoku, kde odskakují na rozdíl dvou branek. Robertson u mantinelu nahrál kotouč Gurjanovi, který ho poté poslal před bránu Anaheimu na hůl ROOPE HINTZE, jenž usměrnil touš za záda Gibsona. Asistence: Denis Gurjanov, Jason Robertson.

24:50

Anaheim si zahraje přesilovou hru, protože na trestnou lavici usedá Esa Lindell (DAL), který si odsedí dvě minuty za hákování.

17:51

Jenže přesilovka Ducks končí předčasně kvůli faulu Masona McTavishe (ANA), jenž putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

17:33

Také Anaheim si ještě v první třetině zahraje přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří Ty Dellandrea (DAL), který dostává dvě minuty za držení.

13:24

Dallas bude hrát první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici míří Sam Carrick (ANA), jenž si odsedí trest za hákování.

08:08

08:08 Nils LUNDKVIST - 1:0

08:08

Domácí hokejisté otevírají stav tohoto utkání! Stars zvládli souboj v rohu útočného pásma, odkud nakonec vydoloval kotouč Faksa, jenž si poté všiml dobře najíždějícího NILSE LUNDKVISTA, který už jen trefil touš do odkryté brány Anaheimu. Asistence: Radek Faksa, Mason Marchment.

3:2

Góly a asistencie: 9. Lundkvist (Faksa, Marchment), 28. Hintz (Gurianov, J. Robertson), rozh. náj. Seguin – 52. Silfverberg (Shattenkirk, Vatrano), 53. Henrique (Zegras)