3:2

koniec (0:2, 3:0, 0:0)

07.02.2023, 14:00 • Catena Arena, Ängelholm • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Střely na branku – 23:32 (16:12:16)
Čeští hokejisté už nedokázali napravit nepovedenou druhou třetinu a Švýcarsku podlehli 2:3. V první části bylo Česko lepší a zaslouženě si vytvořilo dvougólové vedení po trefách Samuela Šmajdy a Matěje Vovsíka. Prostřední pasáž utkání však svěřenci kouče Kalouse nezvládli a hned třikrát inkasovali. V závěrečné dvacetiminutovce se pak už skóre přes několik šancí na obou stranách a českou hru bez gólmana neměnilo. Do turnaje pěti v Ängelholmu tak hokejisté Česka vstupují porážkou.

59:41

Z levé strany vypálil Adam Bareš. Grüter vyráží!

59:30

Švýcaři posílají kotouč až za českou svatyni. Není to icing.

59:11

Čeští hokejisté to zkoušejí s prázdnou brankou!

58:01

Do konce třetí části scházejí dvě minuty. Český tým zatím marně usiluje o vyrovnání.

56:24

Na ránu Mattea Wagnera z pravé strany výborně zareagoval Vondraš! Ten našel puk v lapačce.

55:50

Střelu Berana zablokovali Švýcaři. Další český pokus pak zase postrádal přesnost.

54:58

Zhruba pět minut před koncem třetí třetiny tu máme český icing.

54:21

Dorot vyhnal z útočného pásmo spoluhráče Buriana. Čas utíká.

53:57

Česko kompletní.

53:21

Velkou švýcarskou šanci pokryl Vondraš, který zareagoval na střelu ze slotu! Brankář Česka tak udržel spoluhráče ve hře.

52:57

Ondřej Hrabík měl před sebou poměrně volnou cestu na protiútok. Už ale neměl dost sil a tak kotouč jen vyhodil. Následně odjel se spoluhráči střídat.

52:20

Ofsajd Švýcarska.

51:56

Marek Soukup odchází na trestnou lavici za zbytečný zákrok v útočném pásmu. Konkrétně mu bylo odpískáno držení hole.

51:20

Kotouč nyní vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu českého týmu.

50:41

Švýcarsku bylo odpískáno postavení mimo hru.

49:53

Švýcaři vyhodili tak, že puk nepřešel brankovou čáru. Zakázané uvolnění tak nehrozilo a borci v červených dresech mohli v klidu vystřídat.

3:2

Góly a asistencie: 21. Boss, 24. Reinhard, 34. Schild (Bai) – 3. Šmajda (Gaspar, Polák), 9. Vovsík (Beran)

Švajčiarsko: Grüter (Huet) – Miele, Boss, Quinn, Terraneo, Christe, Vögeli, Gysi – Schild, Reinhard, Liechti – Bai, Lurati, Greuter – Fiebiger, Pont, Hornecker – Zehnder, Graf, Wagner – Vieli.
Tréner: Marco Bayer

Česko: Vondraš (Volevecký) – Prčík, Koudelka, Zavřel, Němec, Burian, Dorot, Beran, Vovsík – Pavlata, Soukup, Dvořák – Vlasák, Bareš, Hrabík – Šmajda, Gaspar, Polák – Strnad, Přibyl, Plos.
Tréner: Jiří Kalous

00:20 SUI 2 Miele, nedovolené bránenie
02:17 CZE 0:1 Šmajda (Gaspar, Polák)
08:20 CZE 0:2 Vovsík (Beran)
08:31 CZE 2 Prčík, sekanie