31.03.2023, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Cam Talbot (OTT) – 7 zákroků, 4 OG, úspěšnost 63,6 %, odchytal 60:40
Felix Sandström (PHI) – 41 zákroků, 5 OG, úspěšnost 89,1 %, odchytal 61:36

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč

2. Claude Giroux (OTT) 1+0
3. Anthony DeAngelo (PHI) 1+1 (04:04:16)
Statistika
Střely na bránu: 46 – 11 | Přesilová hra: 1/3 – 2/2 | Trestné minuty: 41 – 33
Máme za sebou hodně zajímavé a dramatické utkání. Ottawa v něm byla výrazně lepší, soupeře přestřílela v poměru 46:11 a v průběhu třetí třetiny vedla už 4:1. Přesto však duel muselo rozhodnout až prodloužení. Letci totiž dokázali skórovat z každé příležitosti a v čase 57:21 srovnal Owen Tippett na 4:4. V prodloužení pak mohl dokonce dokonat obrat Ristolainen. V té chvíli se však štěstí přiklonilo na stranu lepšího týmu, když rána finského obránce skončila na tyčce. Hra se pak přelila na druhou stranu, brankář Sandström chyboval při rozehrávce a za to ho potrestal střelou do prázdné klece Alex DeBrincat. Kanadský celek tak získává důležité dva body, které ho ještě drží v reálné hře o play-off.

61:36

61:36 Alex DEBRINCAT - 5:4

61:36

Ottawa právě vstřelila branku!
Tak spravedlnost nakonec přeci jen existuje! V prodloužení se na Senátory usmálo štěstí. Po přežité šanci Ristolainena domácí otočili hru na druhou stranu. Giroux nahodil puk za branku, kam si pro něj vyjel Sandström. Dnes jinak velmi dobře chytající gólman Flyers však rozehrál jen na hůl ALEXE DEBRINCATA, který to už měl snadné a poděkoval brankáři soupeře střelou do odkryté klece. Bez asistence.

61:24

Mohlo být vymalováno! Frost sebral puk protihráči a v přečíslení 2 na 1 našel Rasmuse Ristolainena. Ten orazítkoval tyčku domácí svatyně!

60:32

Batherson připravil šanci pro Jakea Sandersona, který z levé strany přestřeluje.

60:01

Hosté dokázali ve třetí třetině smazat třígólové manko a stačilo jim k tomu jen šest střel na branku. Ottawští si musejí drbat hlavy, jak mohli tento duel nevyhrát v normální hrací době.

60:00

59:25

Drake Batherson spěchal dopředu na pravé straně. Před brankou se snažil najít Bradyho Tkachuka. Přihrávku tečoval obránce, čímž zahnal domácího kapitána do ostrého úhlu, ze kterého už Tkachuk nepřekonal dobře postaveného Sandströma.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Nakonec to vypadá na prodloužení.

58:39

Morgan Frost donutil Talbota přikrýt puk a podržet ho. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

58:07

Po vhazování pálil z jedničky Arťom Zub. Sandström vyráží jeho dělovku!

57:21

57:21 Owen TIPPETT - 4:4

57:21

Philadelphia právě vstřelila branku!
Hosté nějakým způsobem dokázali srovnat utkání, v němž prohrávali už 1:4 a většinu času jsou jasně horší! Tippett bojoval za brankou a puk se nakonec dostal na levý kruh k Travisovi Sanheimovi. Ten posunul právě na OWENA TIPPETTA, jenž se mezitím stačil přemístit do předbrankového prostoru a už to měl jednoduché. Před sebou měl odkrytou klec – 4:4. Asistence: Travis Sanheim a Kieffer Bellows.

56:36

Morgan Frost si srovnal puk na střelu z levého kruhu, ale do rány mu klekl obránce Kleven.

55:40

Čas utíká. Hosté by už pomalu měli začít myslet hlavně na útok. Tato činnost se jim dnes ale moc nedaří. Když tedy pomineme úspěšnost střelby. ta je naopak velmi vysoká.

5:4

Góly a asistencie: 11. Watson (Hamonic), 28. Stützle (B. Tkachuk, Holden), 37. Pinto (M. Joseph), 43. Giroux (Stützle, Kleven), 62. DeBrincat – 23. DeAngelo (York, Hayes), 46. York (Frost, Provorov), 50. N. Cates (Ristolainen, DeAngelo), 58. Tippett (Sanheim, Bellows)

Ottawa Senators: Talbot (Sögaard) – Zub, Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden, Kleven – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson (A), Pinto, DeBrincat – M. Joseph, Gambrell, Brassard – Watson, Kastelic, P. Brown.
Tréner: D. J. Smith

Philadelphia Flyers: Sandström (Ersson) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler – Tippett, Frost, Farabee – Allison, N. Cates, Lemieux – Bellows, Hayes, J. van Riemsdyk – Laczynski, Laughton (A), Deslauriers.
Tréner: John Tortorella

Rozhodca: Furlatt, Markovic – Murray, Murchison

Diváci: 17 518

02:10 PHI 2 Lemieux, vrazenie na mantinel
10:58 OTT 1:0 Watson (Hamonic)