2:7

koniec (1:3, 0:1, 1:3)

02.04.2023, 04:00 • Mullet Arena, Tempe • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 2.48 4.11 2.39

Utkání je u konce a hosté ze San Jose se mohou radovat. Ve třetí třetině se sice domácí pokoušeli s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenže když na konci 48. minuty skóroval Noah Gregor a v 51. minutě Logan Couture, byl odpor definitivně zlomen a hosté mohli duel v klidu dohrát. V 55. minutě navíc Noah Gregor zkompletoval hattrick a na vysoké výhře už nic nezměnila ani první branka Miloše Kelemena v NHL. Arizona tak prohrála 2:7 a je s 67 body na sedmém místě Centrální divize, zatímco San Jose je s 59 body na sedmém místě Pacifické divize.

Arizona se v dalším utkání představí v úterý od 4:00 na ledě Seattlu, San Jose bude hrát až ve středu od 4:30 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:15:59)

59:30

Ve vlastním oslabení dostal prostor pro akci Keller, střelu z levé strany ovšem Kähkönen bez problémů vyrazil.

59:05

Domácí vyhazují, hráče San Jose to ale mrzet nemusí, tohle si už v poklidu dohrají do vítězného konce.

58:23

Po Karlssonově přihrávce střílel MacDonald, tentokrát dokázal Prosvetov prudkou ránu vyrazit.

58:00

Nebylo to ale čisté a tak s dvouminutovým trestem za krosček zamířil na trestnou lavici Josh Brown.

57:55

Kähkönen dlouhým pasem našel Viela, ten byl ale zastaven u mantinelu.

56:51

Hosté vyhazují do středního pásma.

56:05

Arizona se ještě pokouší o nemožné a na Kähkönena to zase létá, kudy jen může. Brankář San Jose nyní na svém brankovišti vytěsnil nepříjemnou dorážku střely od modré čáry.

55:10

55:10 Miloš KELEMEN - 2:7

55:10

Arizona právě vstřelila branku!
Domácí alespoň mírně snižují ztrátu. Z levé strany si před branku najel MILOŠ KELEMEN, před Kähkönenem zabrzdil, osprchoval jej sněhovou tříští, ale u toho i propasíroval puk za brankovou čáru a připsal si tak svou první branku v NHL – 2:7. Asistence: Jack McBain, Brett Ritchie.

54:47

54:47 Noah GREGOR - 1:7

54:47

San Jose právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden úder hostů. U levého mantinelu přenechal Labanc puk NOAHU GREGOROVI, ten si najel ke kruhu a umístěnou ranou na Prosvetovovu vyrážečku zkompletoval hattrick – 1:7. Asistence: Kevin Labanc, Erik Karlsson.

53:39

Keller se dokázal vymanit ze sevření obrany San Jose, naservíroval pas na levý kruh na Schmaltze, ten ale Kähkönena nepřekonal. Gólman hostů se stihl přemístit a puk vyrazit.

2:7

Góly a asistencie: 18. Moser (Maccelli, Söderström), 56. Kelemen (McBain, B. Ritchie) – 2. Gregor (Sturm), 9. Peterson (Couture, E. Karlsson), 14. Criscuolo, 22. Guščin (E. Karlsson, MacDonald), 48. Gregor (Sturm), 51. Couture (Hertl, E. Karlsson), 55. Gregor (Labanc, E. Karlsson)

Arizona Coyotes: Prosvetov (Vejmelka) – J. Brown, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – Crouse (A), McBain, Maccelli – Fischer (A), Boyd, O'Brien – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – B. Ritchie, Dauphin, Kelemen.
Tréner: André Tourigny

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), M. Vlasic, MacDonald, Ferraro, Šimek, Thrun – Zetterlund, Couture (C), Bordeleau – Guščin, Hertl (A), Peterson – Labanc, Sturm, Gregor – Viel, Lorentz, Criscuolo.
Tréner: David Quinn

Rozhodca: Skilliter, Syvret – Suchánek, Murray

Diváci: 4 600

01:30 SJS 0:1 Gregor (Sturm)
07:53 ARI 2 Dauphin, držanie
08:38 SJS 0:2 Peterson (Couture, E. Karlsson)