Play-off NHL

Dallas Stars – Vegas Golden Knights

3:2

koniec po predl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:3

26.05.2023, 02:15 • American Airlines Center, Dallas • Finále Z. konferencie • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 2.42 4.08 2.6

Dallas dnes dokázal zvítězit a odvrátil tedy první mečbol soupeře. V utkání sice dvakrát prohrával, ale nakonec se raduje díky lépe zvládnutému prodloužení. Klíčovým mužem utkání byl domácí Jason Robertson, který dokázal odpovědět na góly Karlssona i Marchessaulta. Prodloužení rozsekl v 64. minutě Joe Pavelski precizní střelou z kruhu. Hvězdy si dnes podstatně pomohly v přesilových hrách, poněvadž využily dvě ze dvou možností.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:09:22)

Dallas právě vstřelil branku!
Dallas si připisuje první výhru v této sérii a postup Vegas se tedy zatím odkládá! JOE PAVELSKI dostal na levý kruh přihrávku Heiskanena a vymetl to následně opravdu krásně, Hill zareagovat nestačil. Série se tedy vrací do města hazardu, dnes uspěl Dallas. 3:2 po prodloužení. Asistence: Miro Heiskanen a Roope Hintz.

62:42

Na začátku oslabení posílá Alex Pietrangelo kotouč do obranného pásma Stars.

62:28

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Brayden McNabb – 2 min., vysoká hůl.

62:12

Sledovali jsme boj o kotouč ve středním pásmu. Dallas se ale dostal do rychlého kontru, jenže znovu se činil gólman celku v bílých dresech.

61:18

Eichelova rána na druhé straně jen těsně minula cíl, hosté pokračují v útočném snažení.

60:59

Hosté odehráli puk na zakázané uvolnění. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Hillem.

60:47

Adin Hill si připsal v prodloužení první úspěšný zákrok, když pokryl ránu Robertsona z kruhu.

60:22

Tyler Seguin se dostal k puku po přihrávce Wyatta Johnstona. Zkušený útočník ale nezakončil.

60:01

Hokejisté Vegas už jsou jen jeden gól od postupu do finále. Třetí třetina uběhla velice rychle, přerušovalo se v ní málo, ale ani žádná branka v této části hry nepadla. Pravděpodobně největší šanci periody měl Fredrik Olofsson, jenž ale dvě minuty před koncem nerozhodl. Je však jisté, že jeden gól dnes ještě uvidíme.

Střely na branku po 3. třetině: 38 – 36

60:00

59:43

Smith zůstal až nepochopitelně pozapomenutý na pravém kruhu. Jeho rychlou ránu zastavil obětavý Jason Robertson.

59:23

V plném proudu už je poslední minuta řádné hrací doby. Prodloužení je stále reálnější.

58:54

Brankář hostů rychle vytřepal kotouč, aby mohl rozehrát na rozjetého Jacka Eichela.

3:2

Góly a asistencie: 16. J. Robertson (Heiskanen, Hintz), 38. J. Robertson (Lindell, Domi), 64. Pavelski (Heiskanen, Hintz) – 5. Karlsson (R. Smith, N. Roy), 31. Marchessault (McNabb, Eichel)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), Hanley, Harley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Seguin (A), W. Johnston, Marchment – Dellandrea, Domi, F. Olofsson – Kiviranta, Faksa, Glendening.
Tréner: Peter DeBoer

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – N. Roy, Karlsson, R. Smith (A) – Stone (C), Stephenson, Howden – Kolesar, Blueger, Carrier.
Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: Rooney, Hebert – MacPherson, Brisebois

Diváci: 18 532