Real Betis – Athletic Club Bilbao

0:0

koniec (0:0)

21.04.2021, 20:00 • Sevilla - Benito Villamarin • 31. kolo • Igor Tabiš

Máme za sebou zápas medzi Realom Betis a Athleticom Bilbao, v dnešnom súboji sme víťaza nepoznali. Zápas ovplyvnilo vylúčenie domáceho Fékira v 12.minúte zápasu, hostia postupne ovládli hru a začali diktovať tempo zápasu. V prvom polčase sme nevideli prakticky žiadne vyložené šance. Po zmene strán to skúšali hostia streľbou zo stredných vzdialeností, domáci brankár Bravo predviedol viackrát dobré zákroky. Athletico Bilbao sa v samom závere zápasu snažilo rozhodnúť, domácich podržal dobre chytajúci Claudio Bravo a takisto aj konštrukcia jeho brány. Aj vďaka tomu sa zápasu skončil bezgólovou remízou. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:56:32)

90+5

Žltú kartu dostáva Unai Núñez (Athletic Club Bilbao).

90+4

Sledujeme zrejme poslednú akciu hostí v dnešnom zápase, podarí sa im streliť víťazný gól?

90+3

Center z kopačky Villalibreho zblokovaný, akcia futbalistov Athletica Bilbao pokračuje ďalej.

90+2

Ďalšia strela po centri z ľavej strany, zakončujúci Gómez trafil iba bočnú sieť brány Claudia Brava.

90+1

Rohový kop nezahrali domáci futbalisti ideálne, hostia sa ocitli v rýchlom protiútoku, po ktorom napálil Villalibre loptu iba do brvna domácej brány.

90

Žltú kartu dostáva Claudio Bravo (Real Betis).

90

Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase päť minút.

89

Na vysoký center si naskakoval striedajúci Williams, následne zakončoval vo výskoku aj Villalibre, domácu bránu ale netrafil.

88

Domáca obrana naďalej odoláva, futbalisti Realu Betis bránia obetavo a zodpovedne.

87

Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Sergio Canales, prichádza Paul Akouokou.

86

V závere zápasu sledujeme ofenzívnu snahu hostí, podarí sa im zúžitkovať ich tlak?

85

Zbytočný ofenzívny faul Villalibreho v domácej šestnástke, akcia hostí tak končí.

84

Striedajúci Raúl García prekonal po centri z ľavej strany pohotovo Claudia Brava. Gól hosťujúceho futbalistu neplatí pre jasné postavenie mimo hry.

83

Spoza šestnástky sa z veľkej diaľky rozhodol vystreliť striedajúci Loren, jeho pokus letel vysoko nad bránu Simóna.

82

Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Álex Berenguer, prichádza Iñaki Williams.

82

Žltú kartu dostáva Andrés Guardado (Real Betis).

82

Dlhé autové vhadzovanie Realu Betis, lopta sa dostala až k Lainezovi, ktorý ale nedokázal v obklopení protihráčov zakončiť.

81

Do konca zápasu ostáva 10 minút, držanie lopty ešte výraznejšie v prospech hostí: 41% – 59%.

80

Striedajúci Diego Lainez sa snažil dobehnúť prihrávku od Emersona, proti brankárovi hostí ale predviedol iba nebezepčný skĺz – lopta pre Athletico Bilbao.

79

Viacero tvrdých súbojov o loptu, hlavný rozhodca sa rozhodol zapískať faul domácim futbalistom, čo sa hráčom Realu Betisu pochopiteľne nepáči.

78

Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Aitor Ruibal, prichádza Andrés Guardado.

76

Hra je prerušená, po zlom došliapnutí ostáva na zemi ležať domáci obranca Emerson.

75

Ďalší dobrý zákrok domáceho brankára v krátkom časovom úseku, spoza šestnástky tentokrát zneškodnil strelu striedajúceho Raúla Garcíu.

74

Dôležitý zákrok v podaní Brava po strele z kopačky striedajúceho Lópeza – prudký pokus hosťujúceho hráča vyrazil domáci brankár mimo svoju bránu.

73

Bartra bol teraz v súboji proti Villalibremu pod tlakom, domáci obrana odkopol loptu za čiaru, autové vhadzovanie pre hostí.

72

Po centri z pravej strany vypadla lopta z rukavíc domácemu brankárovi, ten všetko napravil okamžitým ďalekým odkopom od svojej brány.

71

Do konca zápasu ostáva 20 minút, v počte striel na bránu sú aktívnejší hosťujúci futbalisti: 1-2.

70

Center z ľavej strany od Gómeza našiel v šestnástke iba domáceho brankára, ktorý loptu chytá do svojich rukavíc.

69

Nepresná rozohrávka Realu Betis, lopta sa dostáva až k brankárovi Simónovi.

68

Pri súboji o loptu v strede ihriska si hosťujúci futbalisti počínali nedovolene, na zemi skončil Aitor Ruibal.

68

Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Jon Morcillo, prichádza Ibai Gómez.

66

Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Cristian Tello, prichádza Diego Lainez.

66

Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Borja Iglesias, prichádza Loren.

65

Domáci futbalisti s vysokým napádaním svojho súpera, Emerson sa však na pravej strane dopustil nedovoleného zákroku.

64

Tvrdý zákrok teraz inkasoval brankár hostí Simón, po krátkom ošetrení ale pokračuje v hre ďalej.

63

Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Ohian Sancet, prichádza Raúl García.

62

Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Mikel Vesga, prichádza Unai López.

62

Do konca dnešného zápasu ostáva približne 30 minút, držanie lopty po zmene strán v moci hostí: 46% – 54%.

61

Po rohovom kope sa lopta odrazila k jeho exekútorovi, Canales stal ale v postavení mimo hry a tak domácia akcia končí.

60

Domáci futbalisti zatlačili svojho súpera v jeho šestnástke, na konci celej akcie bol Emerson, ktorého prudkú prihrávku zblokovala hosťujúca obrana na rohový kop.

59

Dobrý protiútok hostí končí nedovoleným zákrokom v šestnástke na domáceho Bartru.

58

De Marcos nestihol zachytiť prudkú prihrávku na hracej ploche, autové vhadzovanie pre Real Betis.

57

V strede ihriska viaceré súboje o loptu, ktorá nakoniec končí v moci domácich futbalistov.

56

Žltú kartu dostáva Guido Rodríguez (Real Betis).

55

Villalibre v ťažkej pozícii chrbtom k bráne nezakončil ideálne, domáci brankára loptu bez problémov chytil.

54

Z druhej vlny strieľal nebezpečne Vesga, jeho pokus preletel tesne nad bránou Claudia Brava.

53

Gól domácich neplatí, potvrdilo sa avizované postavenie mimo hry.

52

Hra je stále prerušená, čakáme na vyhodnotenie celej situácie za pomoci systému VAR.

51

Domáci kapitán Mándí prekonal po rohovom kope brankára Simóna, gól Realu Betis ale neplatí pre signalizovaný ofsajd. Celú akciu kontroluje hlavný rozhodca systémom VAR.

50

Hlavička Emersona po štandardke bola tečovaná, nasleduje rohový kop domácich.

49

Domáci útočník Iglesias vybojoval loptu, v súboji proti nemu si počínal nedovolene Vencedor. Priamy voľný kop pre Real Betis.

48

Hosťujúci Lekue si po súboji proti Ruibalovi na hranici šestnástky pýtal faul, hlavný rozhodca nereagoval a hrá sa tak ďalej.

47

K prvej strele po zmene strán sa dostal Aitor Ruibal, jeho pokus po peknej individuálnej akcii bol ale veľmi nepresný.

46

Začal sa druhý polčas.
Skončil sa prvý polčas zápasu medzi Realom Betis a Athleticom Bilbao. V úvode zápasu boli aktívnejší domáci futbalisti, ich snahu ale pribrzdil Nabil Fékir, ktorý videl v 12.minúte zápasu trocha prísnu červernú kartu. Napriek oslabeniu boli pri lopte častejšie domáci futbalisti. Hra sa začala vyrovnávať zhruba v polovici prvého polčasu, od tohto momentu prebrali v zápase iniciatívu hostia, vyloženú šancu si zatiaľ nedokázali vypracovať. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45

Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

44

Útočný faul Aitora Ruibala v šestnástke hostí, domáci futbalista použil v súboji lakeť a tak akcia Realu Betis končí.

43

Žltú kartu dostáva Óscar de Marcos (Athletic Club Bilbao).

43

Ofenzívna snaha hostí faulom v strede ihriska na Aitora Ruibala.

42

Hostia opäť pri lopte na polovici svojho súpera, tlak Athletica Bilbaa sa v závere polčasu stupňuje.

41

Domáci sa snažia presadiť dlhým nákopom za obranu z kopačky Mándího, prihrávka domáceho kapitána je ale nepresná.

40

Do konca prvého polčasu ostáva 5 minút, štatistika držania lopty je momentálne vyrovnaná: 50% – 50%.

39

Athletico Bilbao zatlačilo svojho súpera, hostia sa však nepresadili ani po rohovom kope, loptu do bezpečia odkopával domáci Emerson.

38

Na druhej strane našiel Ruibal peknou prihrávkou v šestnástke Iglesiasa, domáci útočník netrafil bránu hlavou, navyše bol v postavení mimo hry.

37

Snaha domácich o rýchly protiútok končí nepresnou prihrávkou, loptu tak získavajú opäť hostia.

36

K hlavičke sa po dobrej prihrávke dostal hosťujúci Sancet, vo vnútri šestnástky netrafil loptu vo vzduchu ideálne – Bravo s pohodlným zákrokom.

35

Hra prebieha v strede ihriska, pri lopte futbalisti Athletic Bilbao, domáci čakajú na svojho súpera na vlastnej polovici.

34

Nebezpečná prihrávka De Marcosa do šestnástky Realu Betis, hostia predviedli peknú kombináciu, domáca obrana ale celú situáciu vyriešila odkopom do bezpečia.

32

V posledných minútach sa nám hra vyrovnala, viac a viac sa začína prejavovať oslabenie Realu Betis, hostia sú stále viac a viac pri lopte.

31

Domáci brankár Claudio Bravo s nepresnou prihrávkou, hosťujúci futbalisti získavajú loptu a môžu tak založiť ďalší útok.

30

Polhodina zápasu je za nami, počet striel na bránu je zatiaľ vyrovnaný: 1-1.

29

Nepresný center do šestnástky z kopačky Lekueho, loptu pošle do hry odkop od vlastnej brány Claudio Bravo.

28

V strede ihriska sledujeme boj o loptu, ktorý nakoniec vyhrávajú domáci futbalisti. Ich dlhá kolmá prihrávka je ale nepresná, k lopte sa dostávajú hostia.

27

Na prudký center smerujúci na zadnú žrď nedočiahol hosťujúci Sancet, odkop od brány Realu Betis.

26

Futbalisti Realu Betis si pri ofenzívnej kombinácii nerozumeli, lopta končí za čiarou a nasleduje odkop od brány Simóna.

25

De Marcos poslal do šestnástky domácich dobrý center, ten ale futbalisti Realu Betis odkopli preč od svojej brány. Následne ešte zakončoval nepresne po centri z pravej strany Villalibre.

24

Hra je prerušená, hlavný rozhodca pri postrannej čiare niečo vysvetľuje domácemu trénerovi Realu Betis.

23

Zdalo sa, že Mándí je pri obrannom zákroku faulovaný, opak je ale pravdou. Po jeho odkope budú zahrávať rohový kop hosťujúci futbalisti.

22

Canales centruje do šestnástky hostí z priameho voľného kopu, hlavička Rodrígueza letí vysoko nad bránu Simóna.

21

Úvodných 20 minút dnešného zápasu je za nami, napriek oslabeniu trochu prekvapujúco v držaní lopty lepší domáci celok: 68% – 32%.

20

Nepresná kombinácia Realu Betis na vlastnej polovici, Emerson neudržal dlhú prihrávku na hracej ploche, nasleduje autové vhadzovanie hostí.

18

Ďalší nedovolený zákrok hostí v strede ihriska, na zemi sa ocitol domáci Emerson.

17

Emerson si pekne nerazil loptu na pravom krídle, následný center domáceho obrancu zblokovali hostia na rohový kop.

16

Nedovolený zákrok v strede ihriska predviedol hosťujúci Vencedor, na zemi sa ocitol Aitor Ruibal.

15

Po rohovom kope Realu Betis sa hosťujúci futbalisti dostávali do rýchleho protiútoku, ich snaha bola ale zastavená v strede ihriska dobrým obranným zákrokom domácich.

14

K zakončeniu spoza šestnástky sa dostal Aitor Ruibal, jeho strela ľavačkou bola tečovaná, nasleduje rohový kop pre Real Betis.

13

Domáci futbalisti sú síce pri lopte, po zvyšku zápasu ale budú mať v poli o jedného hráča menej.

12

Červenú kartu dostáva Nabil Fékir (Real Betis).

10

Domáci Fékir predviedol v strede ihriska tvrdý zákrok na svojho protihráča, hra je prerušená, hlavný rozhodca si pozrie ostrý zákrok futbalistu Realu Betis pomocou systému VAR.

9

Akcia hostí končí nepresnou prihrávkou pred domácou šestnástkou, Real Betis získava loptu na vlastnej polovici.

8

Prudký center Emersona do šestnástky je zblokovaný, domáci obranca reklamuje hrou rukou, hlavný rozhodca ale nereaguje.

7

Po centri z ľavej strany zakončoval na zadnej žrdi nikým nestrážený Aitor Ruibal, hlavička domáceho futbalistu ale nemala dostatočnú razanciu.

6

Domáci futbalisti sa snažia presadiť kombináciou po pravej strane, Emerson je zastavený nedovolene. Priamy voľný kop pre Real Betis.

5

Athletico Bilbao pokračuje vo svojej aktívnej hre, spoza šestnástky vystrelil nepresne Vencedor.

4

Po štandardke hostí je pískané postavenie mimo hry, v šestnástke domácich ostáva navyše ležať po bolestivom zákroku Núñez.

3

Nedovolený zákrok Fékira na Vencedora, priamy voľný kop pre Athletico Bilbao.

2

Hostia začínajú aktívne, ich útok po ľavej strane zastavil odkopom za čiaru domáci Emerson.

1

Stretnutie sa práve začalo.

Real Betis: Bravo – Emerson, Mándí (C), Bartra, Miranda – G. Rodríguez, Canales – Ruibal, Fékir, Tello – Iglesias.
Náhradníci: Robles – Akouokou, W. Carvalho, Sidnei, Guardado, Joaquín, Juanmi, D. Lainez, Montoya, Moreno, Loren, V. Ruiz.

Athletic Club Bilbao: Simón – de Marcos, Núñez, Balenziaga (C), Lekue – Berenguer, Vencedor, Vesga, Morcillo – Villalibre, Sancet.
Náhradníci: Ezkieta – Dani García, Raúl García, I. Gómez, Unai López, Vicente, I. Williams, Bernaola.

Rozhodčí: Jimenez.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 31.kola La ligy Real Betis – Athletic Bilbao. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

REAL BETIS: Futbalistom Realu Betis patrí v ligovej tabuľke momentálne 6.miesto, v doterajších 31 zápasoch získali 48 bodov (14 výhier, 6 remíz, 11 prehier). Počas tejto sezóny nastrieľali svojim súperom 42 gólov, na druhej strane inkasovali 45-krát. Zverenci Manuela Pellegriniho získali v posledných troch ligových zápasoch tri body (3 remízy). V poslednom zápase remizovali na domácom ihrisku proti Valencii 2:2, za domácich sa presadili Fekir a Canales, na strane hostí to bola dvojica Guedes-Soler.

BILBAO: Futbalisti Bilbaa sa nachádzajú v tabuľke až na 11.mieste, po 30 odohraných zápasoch majú na svojom konte 37 bodov (9 výhier, 10 remíz, 11 prehier). Ich skóre je plusové, svojim súperom strelili 39 gólov, inkasovali 33-krát. Zverenci Marcelina Garciu Torala získali v posledných troch zápasoch iba dva body. V poslednom ligovom vystúpení uhrali na domácom štadióne proti futbalistom Getafe iba bezgólovú remízu.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa zrodilo vysoké víťazstvo futbalistov Athletico Bilbao, ktorí na domácom štadióne strelili Realu Betis štyri góly. Pod pohodlné víťazstvo 4:0 sa podpísala trojica Capa, Muniain, Berenguer, vlastný gól si strelil Ruiz.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

0:0

Karty:   56. G. Rodríguez (RBE), 82. Guardado (RBE), 90. Bravo (RBE) – 43. de Marcos (ATB), 90+5. Núñez (ATB)   12. Fékir (RBE)

Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:15.

Real Betis: Bravo – Emerson, Mándí (C), Bartra, Miranda – G. Rodríguez, Canales (87. Akouokou) – Ruibal (78. Guardado), Fékir, Tello (66. D. Lainez) – Iglesias (66. Loren).

Athletic Club Bilbao: Simón – de Marcos, Núñez, Balenziaga (C), Lekue – Berenguer (82. I. Williams), Vencedor, Vesga (62. Unai López), Morcillo (68. I. Gómez) – Villalibre, Sancet (63. Raúl García).

Rozhodca: Jimenez