Rusko – Fínsko

1:4

koniec (0:1, 0:0, 1:3)

13.05.2021, 16:00 • Miroslav Revaj

Tretia tretina bola najbohatšia na góly. Padli v nej až štyri góly. Rusku sa podarilo vyrovnať na 1:1, ale potom Fínsko v krátkom slede dalo dva góly a ten posledný už do prázdnej bránky. Aj keď miestami hralo Rusko lepšie, Fíni boli gólovo efektívnejší a tak zvíťazili.

Dnes sa odohrá ešte jedno stretnutia, o 20:00 nastúpi domáce Česko proti Švédsku. Aj z tohto stretnutia vám ponúkame náš online prenos.

Ja vám ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný večer. (18:25:57)

59:27

59:27 Jere Karjalainen (FIN) - 1:4

59:27

Fínsko dalo gól!

Je rozhodnuté! Fínsko získalo puk, presunulo sa do útočného pásma a strelou do prázdnej bránky o víťazstve svojho celku rozhoduje JERE KARJALAINEN – 1:4!

58:20

Tvrdá strela od Slepyševa, ale brankár Olkinuora si pripisuje úspešný zákrok!

58:01

Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:36

Už dlhú dobu je ruská bránka opustená, ale Fínom sa nedarí prebrať na dlhšie puk na svoje hokejky. Veľkému tlaku však odolávajú.

57:02

Ďalší nepresný pokus dostať puk do prázdnej bránky, po zakázanom uvoľnení získava Rusko buly v útočnom pásme.

56:22

Rusko kombinuje v útočnom pásme, ale je to bez presného zakončenia.

56:10

Fínsko chcelo rozhodnúť toto stretnutie gólom do prázdnej bránky, je však z toho len zakázané uvoľnenie.

55:36

Po oddychovom čase už ruský brankár Bočarov zostáva na striedačke!

55:26

Oddychový čas Rusko.

Rusi prehrávajú o dva góly a je zrejme už na mieste sledovať, kedy sa Rusko odhodlá k hre bez brankára.

55:16

Fínsko výborne bráni svoje pásmo a súpera do žiadnej šance nepúšťa.

54:46

Dostávame sa už do záverečnej časti tretej tretiny. Zatiaľ to vyzerá, že Fínsko toto stretnutie vyhrá.

54:04

Rusko v plnom počte.

53:46

Puk ide cez všetky čiary do bezpečia, Fíni si poň musia za vlastnú bránku.

53:19

Rusko sa však zatiaľ bráni úspešne, Fíni chcú hlavne držať puk na svojich hokejkách.

52:14

Je tu presilovka pre Fínsko. Toto Rusko vôbec nevyhovuje, Fíni môžu už definitívne toto stretnutie rozhodnúť.

52:04

Vylúčenie v tíme Rusko (Dmitrij Judin – 2 min., držanie hokejky).

1:4

Góly a asistencie: 45. Šalunov – 5. Rindell (Lundell), 51. J. Karjalainen, 51. Turunen, 60. J. Karjalainen

Rusko: Bočarov (Fedotov) – J. Jakovlev (C), Judin, Dronov, Ožiganov, Rafikov, A. Marčenko, Kirsanov – K. Marčenko, Slepyšev (A), Šalunov – Okulov, Voronkov, Ivan Morozov – Burdasov (A), Podkolzin, Zernov – E. Galimov, Švec-Rogovoj, Kameněv – Timkin.

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Ohtamaa (A), Kaski, Friman, Rindell, Parikka, Pokka, Kivistö, Nousiainen – Turunen, Ruohomaa, Pakarinen – Sallinen (A), Lundell, Puustinen – Suomi, Tiivola, J. Karjalainen – Mäenalanen, Björninen, Anttila (C) – Innala.

Rozhodca: Pešina, Pražák – Brejcha, Lhotský

03:59 RUS 2 Judin, podrazenie
04:51 FIN 0:1 Rindell (Lundell)
15:46 RUS 2 Ožiganov, podrazenie
16:08 FIN 2 Ruohomaa, podrazenie
24:19 RUS 2 Dronov, napadnutie