4:1

koniec (2:1, 0:0, 2:0)

14.05.2021, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.89 4.43 3.23

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:52:32)
Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 2:8
Je dobojováno a domácí Calgary zápas vyhrálo 4:1. Ve třetí třetině jsme dlouho sledovali marnou snahu Vancouveru srovnat nepříznivý stav a zároveň dobrou obrannou práci domácích. Už to vypadalo, že se ani v této dvacetiminutovce gólu nedočkáme, ale nakonec padly hned dva góly. V 56. minutě Elias Lindholm proměnil své sólo po Tkachukově sklepnutí do jízdy a v 57. minutě využil Matthew Tkachuk přesilovou hru, když velký podíl na gólu měl hostující J. T: Miller nešťastnou tečí na vlastní branku. Calgary je po této výhře na pátém místě Severní divize s 51 body, Vancouver je sedmý se 45 body.

59:53

Vyhození domácích do středního pásma, teď už je definitivní konec.

59:10

O vítězi je rozhodnuto, zápas se pouze v poklidu dohrává.

58:37

Veseyho druhý trest vypršel, oba celky jsou v plném počtu.

57:15

Samozřejmě pokračuje druhá část přesilovky domácích ti jsou zase v útočném pásmu.

56:37

56:37 Matthew TKACHUK - 4:1

56:37

Calgary právě vstřelilo branku!
Přesilovka je bleskově využitá a domácí vedou o tři. Na levé straně si MATTHEW TKACHUK šteloval přihrávku na spoluhráče, poslal pas mezi kruhy, Lindholm a hostující J. T. Miller a právě od jeho hole se puk odrazil do růžku Demkovy branky. Asistence: Johnny Gaudreau, Mikael Backlund.

55:59

Navíc je tu přesilovka pro Calgary, Jimmy Vesey dostal dvě minuty za faul loktem a také dvě minuty za nesportovní chování.

55:33

55:33 Elias LINDHOLM - 3:1

55:33

Domácí tým dává pojišťující gól. Po pohotovém Tkachukově sklepnutí se do sóla dostal ELIAS LINDHOLM a svůj únik zakončil přesnou střelou do horního růžku Demkovy branky – 3:1. Asistence: Matthew Tkachuk, Christopher Tanev.

54:51

Puk se odrazil mezi kruhy na volného Kylingtona, jeho okamžitý švih Demko zvládl chytit.

54:18

Urputný souboj za Demkovou brankou, tohle domácím stačí, bořit hru a nepouštět soupeře do akce.

53:13

Edler pospíchal za pukem do vlastního pásma, poté se mu ale naslepo podařilo najít najíždějícího Horvata. Ten se dostal do útočného pásma, ovšem před zakončením byl zablokován.

4:1

Góly a asistencie: 4. R. Andersson (J. Gaudreau, E. Lindholm), 6. Mangiapane (Nesterov, Nordström), 56. E. Lindholm (M. Tkachuk, Ch. Tanev), 57. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Backlund) – 2. Highmore (Hamonic, Boeser)

Calgary Flames: Markström (Domingue) – Ch. Tanev (A), Giordano (C), R. Andersson, Nesterov, Mi. Stone, Kylington – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, Nordström – Dubé, D. Ryan, Lucic – B. Ritchie, Gawdin, Leivo.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), T. Myers (A), Q. Hughes, Hamonic, Juolevi – Boeser, J. T. Miller, Highmore – Höglander, Horvat (C), Pearson – Hawryluk, Graovac, Michaelis – MacEwen, Boyd, Vesey.

Rozhodca: Meier, Nicholson – Brisebois, Toomey

01:02 VAN 0:1 Highmore (Hamonic, Boeser)
03:36 CGY 1:1 R. Andersson (J. Gaudreau, E. Lindholm)
05:17 CGY 2:1 Mangiapane (Nesterov, Nordström)
34:11 VAN 2 Vesey, hákovanie
39:41 VAN 2 J. T. Miller, hákovanie