Švédsko – Fínsko

3:2

koniec (1:0, 0:1, 2:1)

15.05.2021, 11:00 • O2 Arena, Praha • Michal Sadlek

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty. (13:30:23)
Švédi vstúpia do MS v hokeji 2021 zápasom proti Dánsku (22. mája, 11:15). Fíni začnú šampionát súbojom s USA (22. mája, 15:15).
Dnešné severské derby končí zrejme zaslúženým švédskym víťazstvom, zápas mal ale veľmi ospalé tempo a bolo vidieť, že oba tímy už nehrajú úplne naplno. Ani v tretej tretine sme veľa gólových príležitostí nevideli, oba tímy nám však ponúkli aspoň tri presné zásahy. Švédov dostal druhýkrát v zápase do vedenia krásnym sólom Filip Hållander a aj keď sa Fíni snažili dostať Švédov pod tlak, tak sa im to vôbec nepodarilo. Do švédskej obrannej tretiny sa dostali až v záverečnej hre bez brankára, pri nej ale potrestal Eronenove kľučky na modrej čiare víťazným gólom zápasu Rasmussen. Fíni to potom bez brankára skúsili ešte raz a nakoniec sa druhého gólu dočkali, keď sekundu pred koncom dokázal znížiť na konečných 2:3 z dorážky Sallinen.

Švédi sa priebežne posunuli na druhé miesto Českých hokejových hier so 4 bodmi, Fíni sú s 3 bodmi na treťom mieste. V celkovom hodnotení Euro Hockey Tour skončili Švédi na tretej priečke a Fíni na poslednej.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 8:6 (26:12)

Fínsko dalo gól!
Tak Fíni sa ešte v úplnom závere dočkali aspoň zníženia! Kaskiho tvrdá strela od modrej skončila na bránkovej konštrukcii Reidebornovej bránky, od ktorej sa puk odrazil na ľavú stranu k voľnému JEREMU SALLINENOVI a ten ho pohotovo dorazil do odkrytej švédskej bránky. Asistencie: Oliwer Kaski, Jere Karjalainen.

59:28

Fíni ešte pokračujú v hre bez brankára a opäť sa usadili v útočnom pásme.

59:00

59:00 Dennis Rasmussen (SWE) - 3:1

59:00

Švédsko dalo gól!
Je zrejme definitívne rozhodnuté! Eronen ako posledný fínsky obranca na modrej čiare začal kľučkovať a Kempe mu puk vypichol. Sediaci Eronen sa ešte snažil puk udržať, ten sa ale nakoniec dostal k DENNISOVI RASMUSSENOVI, ktorý ho poslal priamo do prázdnej fínskej bránky. Asistencie: Oscar Lindberg, Mario Kempe.

58:22

Fíni sa usadili vo švédskej obrannej tretine, stále sa ale nedokážu dostať od mantinelov, kam ich brániaci Švédi výborne vytláčajú.

57:56

Fínsky gólman Olkinuora odišiel zo svojej bránky, Fíni tak hrajú so šiestimi korčuliarmi.

57:33

Fíni pokazili vo vlastnom obrannom pásme rozohrávku a puk sa dostal k Lindholmovi, ktorý vystrelil nad Olkinuorovu bránku.

56:57

Anttila preto ako tank doslova prerazil všetko, čo mu stálo v ceste, a puk dotlačil až k zadnému mantinelu. Na pomoc mu však neprišiel žiadny spoluhráč a dvojica Švédov ho o puk pripravila.

56:26

Až teraz sa hráči Fínska konečne dostali do útočného pásma, puk si ale posúvali len popri mantineli a nakoniec ich Švédi opäť vytlačili do strednej tretiny.

55:45

Ani tento pokus Fínov o útočnú kombináciu neviedol k úspechu. Švédi stále disciplinovane držia svoju obrannú modrú čiaru.

55:04

V strednom pásme Švédi o puk prišli a odišli striedať. Podobne sú na tom Fíni, ktorí zacúvali až do vlastnej obrannej tretiny.

54:31

Tam prebehlo niekoľko súbojov fínskych a švédskych hokejistov, z ktorých vyšli víťazne obrancovia Švédska. Tí napriek aktívnemu forčekingu Fínov držia puk pod kontrolou.

53:58

Lindbohm sa s pukom konečne dostal do útočnej tretiny a hneď od modrej nahodil puk na švédsku bránku. Reideborn ho vyrazil do rohu.

3:2

Góly a asistencie: 7. Frödén (Lundkvist, O. Lindberg), 49. Hållander (Lundkvist, Sellgren), 59. Rasmussen (O. Lindberg, M. Kempe) – 24. Lundell (Kaski, J. Karjalainen), 60. Sallinen (Kaski, J. Karjalainen)

Švédsko: Reideborn (Ersson) – Lööv, Dahlbeck (C), Nygren, Holm, Lundkvist (A), Sellgren – M. Kempe, Rasmussen (A), Hållander – Friberg, P. Lindholm, O. Lindberg – Larsson, Ljungh, Sylvegard – Berggren, Wingerli, Frödén.

Fínsko: Olkinuora (Säteri) – Seppälä, Kaski, Ohtamaa (A), Eronen, Parikka, Pokka, Sund, Lindbohm – Sallinen, Lundell, Puustinen – Innala, Kontiola (A), J. Karjalainen – Suomi, Ruohomaa, Ojamäki – Hännikäinen, Tiivola, Anttila (C) – Nousiainen.

Rozhodca: Pešina, Šindel – Brejcha, Lederer (CZE)

05:55 FIN 2 Suomi, krosček
06:47 SWE 1:0 Frödén (Lundkvist, O. Lindberg)
07:12 FIN 2 Lundell, hákovanie
09:39 FIN 2 Lundell, podrazenie
23:13 SWE 2 Sellgren, nebezpečná hra vysokou hokejkou
23:54 FIN 1:1 Lundell (Kaski, J. Karjalainen)