Markéta Vondroušová – Ljudmila Samsonovová (Q)

0:2 4:6, 6:7 (6)

15.06.2021, 11:06 • Kurt č. 1, LTTC • 1. kolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.88 1.92

Markéta Vondroušová se s turnajem v Berlíně překvapivě loučí již v prvním kole, když nestačila na Ljudmilu Samsonovovou. Do zápasu vstoupila na podání s jistotou, za stavu 2:2 ale ruské kvalifikantce odevzdala servis především vinou tří dvojchyb a sebevědomě a odvážně hrající Samsonovová set dopodávala.
Ruska měla i velkolepý nástup do druhé sady, vedla o čtyři gemy a zdálo se, že její postup je otázkou pár minut, ovšem zápas ještě dostal zápletku. Vondroušová se konečně chytila na podání, celkově šestý proměněný brejkbol jí dodal jistotu a dokázala báječně otočit z 0:4 na 5:4. Samsonovová však zmobilizovala síly, ve vyrovnaném tie-breaku dokázala v koncovce udržet v rozhodujících dvou výměnách přesnou ruku a raduje se z nečekaného vítězství.
Naopak sokolovská rodačka končí hned v úvodním kole na třetím turnaji z posledních čtyř. (12:53:49)

Konec zápasu

0:2; 6:7 - Ljudmila Samsonovová

6:7

Účinkování Markéty Vondroušové na berlínském turnaji končí těsným autem v závěrečné výměně od základní čáry.

6-7

Fantastický křížný bekhend napříč celým kurtem vynesl Ljudmile Samsonovové další mečbol. Vondroušová nestačila na prudce letící míček vůbec reagovat.

6-6

0:1; 6:6; 6-6 - Markéta Vondroušová

6-6

Samsonovová v krátké přestřelce chybuje a znovu se budou měnit strany.

5-6

Přímý bod přináší mečbol pro Rusku.

5-5

Ljudmila Samsonovová si oběhla míček na forhend a slabý čop Vondroušové zabila po čáře.

5-4

Vondroušová si soupeřku přitáhla, přehodila ji a Samsonovová přes hlavu odvrátila tenisák do deblového pásu.

4-4

Podáním ven z kurtu si Češka otevřela kurt a nekomopromisní ranou po čáře ukončila rychlou výměnu.

3-4

0:1; 6:6; 3-4 - Ljudmila Samsonovová

3-4

Po změně stran přidává Ljudmila Samsonovová již sedmé eso.

3-3

Markéta Vondroušová trestá přesným lobem nepřipravený přechod Samsonovové na síť.

2-3

Ruská hráčka využila slabšího čopu favoritky k útoku do rohu, jemuž Vondroušová nadvakrát podlehla.