4:3

po s.n. (2:1) (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

15.05.2022, 11:20 • Skupina B • Daniela Mesíková

Tipsport: 1.2 7.84 12.2

Nóri víťazia nad Veľkou Britániou 4:3 po samostatných nájazdoch. Z jasného zápasu bola napokon dráma. Nóri ešte do 53. minúty vyhrávali 3:0, no Briti v rozpätí niečo vyše dvoch minút vyrovnali a zápas dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých boli úspešnejší hokejisti zo severu Európy. (14:00:35)

Michael Haga (NOR) - 4:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Nórsko.

Samostatné nájazdy začínajú.
Po krátkej úprave ľadu budeme svedkami samostatných nájazdov.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:35

Rosseli Olsen sa preštrikoval do zakončenia, jemu ani jeho spoluhráčom sa nepodarilo dostať puk do brány.

63:53

Ešte väčšia šanca Moseyho, ktorého strelu Haukeland neudržal, Mosey sa takmer presadil z dorážky.

62:59

K. Olimb znova prihrával a vytvoril dobrú pozíciu pre Lilleberga. Ďalšia veľká šanca Nórov.

4:3

Góly a asistencie: 17. Klavestad (Trettenes, Hoff), 27. M. Olimb (Johannesen), 36. M. Olimb (K. Olimb, Rosseli Olsen), rozh. náj. Haga – 53. Dowd (Lake, Batch), 54. Perlini (Mosey, Conway), 57. Richardson (Perlini, Tetlow)