5:3

koniec (4:1, 0:1, 1:1) Stav série: 2:0

28.03.2024, 19:30 • UNYP Arena, Praha • Semifinále • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.3 6.5 6.0

Utkání je u konce a domácí tým jej dokázal dotáhnout k výhře. Už po 14 sekundách třetí části skóroval s pomocí Tichého nechtěné teče Marek Beneš a vypadalo to, že má Tatran vše pod kontrolou. Jenže Chodov se samozřejmě nechtěl vzdát, vytvořil si tlak a Jurco musel několikrát vytáhnout pohotový zákrok. Překonán byl až v 55. minutě Mikulášem Komárkem po standardní situaci a hosté to pak zkoušeli ve hře bez gólmana. Využít toho ale nedokázali, a když nebyl Střešovicím uznán gól pro předcházející faul, skončil duel výsledkem 5:3 a Tatran tak v sérii vede 2:0 na zápasy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:44:43)
Utkání sledovalo 437 diváků.
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice – FAT PIPE Florbal Chodov 5:3
Branky a nahrávky: 3. Sádlo (A. Kučera), 5. J. Boček (Šindelář), 9. T. Hanák (Mare. Beneš), 12. Havlas (Mare. Beneš), 41. Mare. Beneš (T. Hanák) – 5. Matoušek (Ondrušek), 34. Ondrušek (Komárek), 55. Komárek (Vávra). Rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 19:17. Po třetinách: 4:1, 0:1, 1:1.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Marek Beneš (Střešovice) a Tom Ondrušek (Chodov).

59:50

Závar před Jurcem, ten vleže zvládl pokrýt několik pokusů zblízka a vše ukončila střela vedle.

59:22

59:22 Gól Tatranu neplatil pro Hanákův faul u mantinelu

59:22

Hanák hned dvakrát vybojoval míček, poprvé sám neuspěl při zakončení, podruhé přihrával na Havlase, který už branku trefil. Jenže hosté zkusili trenérskou výzvu a po kontrole u videa sudí rozhodli, že gól neplatí pro Hanákovo postrčení soupeře v rohu.

59:10

Chodov to ještě zkouší bez gólmana, ale tohle bude hodně těžké.

59:03

Hanák před brankou, trefil ale jen Hodíka.

58:19

Beneš místo střely ještě přihrával před branku, tohle hosté zvládli zamést do bezpečí.

57:28

Nápor Chodova je pro tuto chvíli u konce, neboť se vylučuje. Ondrušek sice protestoval, nicméně dvouminutový trest pro Mikuláše Komárka za bránění ve hře odvolat nemohl.

57:03

Rychlá kombinace hostů, zakončovat měl Ondrušek, letící míček ale netrefil.

56:07

Sýkorova střela byla sražena Kolískem, míček se vznesl a opustil hrací plochu.

55:51

Zase je tu hra hostů bez brankáře.

55:36

Jurco hledal dlouhým výhozem Eliáše, toho ale důrazně ubránil Komárek.

55:00

Hosté odvolali gólmana, je tu dlouhá power-play Chodova.

54:23

54:23 Mikuláš KOMÁREK - 5:3

54:23

Chodov právě vstřelil branku!
Hosté to nevzdávají. Chodov rozehrál standardní situaci, Vávrovi nevyšla střela, která ale byla obráncem sražena na hůl MIKULÁŠE KOMÁRKA a ten pohotově trefil odkrytou část branky – 5:3. Asistence: Marek Vávra.

54:20

Trochu se nám přitvrdilo, hra teď ztrácí tempo.

53:31

Hanák prostrkával míček k brankovišti, Hodík jej pak ale dokázal pokrýt a navíc se stejně pískal útočný faul Tatranu.

52:40

Hanák hledal od pravého mantinelu Meliše, dal mu to ale na dlouhou hůl. Akce Tatranu tak skončila v rohu.

52:07

Nyní se Jurco vrhl po volném míčku a ukončil tak snahu hostů o případné snížení.

51:35

Další pokus Chodova z velké vzdálenosti, Jurco zakročil levou rukou.

50:34

Jedna akce na každé straně, jak Jurco, tak i Hodík byli na svých místech.

49:20

Hosté se v koncovce dost trápí, finální přihrávky končí u soupeřů, či zakročí pozorný Jurco.

48:45

Tatran se ubránil i ve druhém oslabení a hraje zase v pěti lidech v poli.

48:28

Ondrušek neskóroval, míček skončil mimo hrací plochu. Teď už domácí mohou vystřídat.

48:10

Tlapák vyhodil bekhendem přes půlící čáru, jenže ani on, ani jeho spoluhráči nestihli vystřídat.

47:47

Tatran v tlaku, hráči si hledají cestu, kudy by šlo zakončit.

46:45

Hosté si dají přesilovku, dvě minuty za blokování florbalky si vyslechl Michal Antonín Malhocký.

45:16

Nahození z dálky na branku Tatranu, Jurco měl ale co dělat, aby nepříjemný pokus dokázal ztlumit.

44:32

Až nyní vystřelil Matoušek, jeho pokus z pravého křídla mu obrana Tatranu srazila mimo hrací plochu.

44:14

Sýkorova efektní zadovka sice našla Vávru, jenže ten neměl prostor na střelu a musel hrát dozadu.

43:40

Chodov je stále pod tlakem, ve třetí části se prakticky ještě nedostal do zakončení.

42:23

Beneš hledal Havlase, jeho střela pak šla vedle. Tohle ale bylo lehce překombinované a hosté dostali čas se alespoň trochu vrátit do obranného postavení.

41:26

Prudký pokus z levé strany, Hodík si připsal další úspěšný zákrok.

41:03

No a Tatran pokračuje v tlaku, chce zápas co nejdříve rozhodnout.

40:14

40:14 Marek BENEŠ - 5:2

40:14

Tatran právě vstřelil branku!
Domácí hned v úvodu třetí části udeřili. Vybojovali si míček, na levé straně se ke střele dostal MAREK BENEŠ a jeho ránu nešťastným způsobem tečoval hostující Milan Tichý do vlastní branky – 5:2. Asistence: Tomáš Hanák.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:54.
Je za námi čtyřicet minut hry, která už přinesla více taktický florbal, ubylo vyložených šancí a také se změnil styl hry hostů. Ti zpřesnili obranu a nepustili Tatran k dalším gólům. Naopak Chodov se dokázal jednou prosadit, ve 34. minutě skóroval po Komárkově přihrávce Tom Ondrušek a snížil na současných 4:2.

40:00

39:56

Ještě jedna střela hostů, ta se zastavila o jednoho z bránících plejerů Tatranu.

39:15

39:15 Votavův gól nebyl uznán, neboť míček se do sítě dostal nesprávným způsobem

39:15

Hostující Antonín Votava obíhal branku, která byla posunuta padajícím hráčem, rozvlnil síť, jenže míček nepřekonal brankovou čáru tím správným způsobem, což potvrdilo i video, na které se šel podívat sudí Vašíček.

38:57

Hraje se u Jurcovy branky, zatím na něj ale nic nelétá.

38:15

Zase trocha nepřesností z obou stran, hraje se teď bez šancí.

37:07

Závar před Jurcem, ten musel řešit dvě dorážky, nakonec ale chytil míček do dlaní.

36:40

Zprava se ke střele dostal Matoušek, z úhlu ale jeho rána prolétla kousek od protějšího horního rohu branky.

35:20

O malou chvíli později předvedl parádní otočku Beneš, zbavil se tím obránce a vyslal prudkou ránu. Tu mu Hodík jen tak tak vyrazil!

34:55

34:55 Kreysa trefil břevno

34:55

Po celkem nenápadné akci tu byl brejk Tatranu, za obranu se dostal Kreyas, který si pak hodil míček na forhend, ale gól nedal – trefil pouze Hodíkovo břevno!

34:12

Šindelář je už na nohou a s trochu bolestivou grimasou odběhl na střídačku.

34:12

Na palubovce leží domácí Martin Šindelář, ten schytal ránu od Tichého.

33:30

33:30 Tom ONDRUŠEK - 4:2

33:30

Hosté snižují! Chodov využil toho, že domácí střídali, vybojovali na útočné polovině míček, Komárek pak přihrál na pravou stranu na volného TOMA ONDRUŠKA, který z první zakončil pod padajícího Jurca – 4:2. Asistence: Mikuláš Komárek.

33:00

Beneš se hned dvakrát pokoušel si vyběhnout z pravé strany více na střed, v obou případech ale narazil na obranu Chodova.

32:13

Od levého mantinelu vystřelil Kisugite, branku Chodova ale minul o poměrně velký kus.

31:33

Takřka od půlky vystřelil Slunečko, jeho prudký pokus donutil Jurca zakročit pravou rukou a míček srazit do rohu.

30:53

Domácí Boček neprošel levou stranou, skončil u zadního mantinelu.

30:30

Hosté kombinují v uctivé vzdálenosti od branky, Jurco se může spolehnout na vydatnou podporu svých spoluhráčů.

29:45

Forčekink domácích hráčů nese své ovoce, Chodov se nemůže dostat do nějaké pořádné akce.

28:50

Chodov se po delší době dostal z obrany, jenže protiútok zakončení na Jurcovu branku neznamenal.

27:36

Střešovice se stále drží na útočné polovině, tohle Tatranu bohatě stačí, nemá důvod se někam hnát.

26:43

Chodov se ubránil, hosté jsou tak v plném počtu.

26:34

Opět Šindelář, tentokrát z osy hřiště vystřelil těsně vedle.

25:54

Po Benešově střele z pravé strany dorážel Šindelář, Hodík si s pokusy těchto hráčů zvládl poradit.

25:14

Hanákovo sklepnutí bylo hodně zvysoka, rozhodčí okamžitě pískali.

24:43

Další přesilovka pro Tatran, Milan Tichý přidržel soupeře za dres a tohle byly naprosto jasné dvě minuty za držení.

24:04

Šindelářova táhlá rána takřka z půlky skončila na Hodíkovi, ten vyrazil míček do rohu.

23:50

Bauer je stále v hale, zatím tedy neodjel do nemocnice na komplexnější vyšetření, je tak stále naděje, že to nebudou vazy.

22:35

Beneš s Havlasem se hrnuli do brejku dva na jednoho, před brankou ale o míček přišli po důrazném obranném zákroku.

21:48

Kombinace domácích před branku, kde číhal Beneš, byl ale nakonec pokrytý a míček nedokázal trefit podle svých představ.

20:45

Střešovice u míčku, nikam se zatím neženou.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:13.
Je za námi první třetina, se kterou mohou být domácí maximálně spokojeni. Na soupeře vlétli už od prvních okamžiků a už v páté minutě to bylo o dvě branky, když se trefili Ondřej Sádlo a Jakub Boček. V téže minutě sice stačil snížit Marek Matoušek, nicméně Střešovice nepolevovaly a v deváté minutě skóroval Tomáš Hanák. Ve 12. minutě navíc přidal čtvrtou branku Matěj Havlas a vyvedená dvacetiminutovka pro Tatran znamenala vedení 4:1. Stínem této části, která přinesla rychlý a útočný florbal, bylo zranění hostujícího Jiřího Bauera, který si při pokusu o rychlou změnu směru poranil koleno a pohled na něj naznačoval, že tohle bude na hodně dlouhou dobu...

20:00

19:15

Hodík se teď zvládl bleskově přemístit z levé strany na tu pravou a vyrazit Šindelářovu prudkou střelu.

18:39

Hanák se teď objevil před brankou, mířil nahoru, Hodík ale zvládl vykopnout nohu vzhůru a míček vyrazit!

18:18

Křížnou přihrávku na pravou stranu dostával Hanák, ten ale jen promáchl naprázdno.

17:14

A Tatran je už v plném počtu.

17:00

Kučera srazil střelu hostů z pravého křídla, přesilovka Chodova se chýlí ke svému konci.

16:14

16:14 Hostující Sýkora trefil tyčku

16:14

Sýkora se objevil u branky, vykročil do lepšího úhlu, pak ale trefil jen tyčku Jurcovy branky!

15:25

Ondrušek vyslal střelu do chumlu před Jurcem, ten si dokázal v mumraji míček najít a připsat si úspěšný zákrok.

15:14

Už se pískalo a dvě minuty za bránění ve hře vyfasoval Marek Beneš.

15:10

Bude se vylučovat na straně Tatranu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

14:47

Několik nepřesností na obou stranách, kombinace jsou tak brzy přerušeny chybami.

13:44

Křížný pas před Jurca, jemné sklepnutí skončilo právě na gólmanovi Střešovic.

12:55

Chodovu to teď směrem kupředu moc nejde, míčky jim odskakují od holí.

11:50

11:50 Matěj HAVLAS - 4:1

11:50

Další gól Tatranu. Komárek ztratil míček, Beneš vysunul do sóla MATĚJE HAVLASE a ten ranou podél gólmana upravil již na 4:1. Asistence: Marek Beneš.

11:10

Milan Tichý střílel z velké dálky, jeho pokus byl sražen mimo hrací plochu. Chodov bude pokračovat z rohu.

10:48

Jiří Bauer je už za pomoci týmového lékaře a spoluhráčů odnášen a čeká ho v nemocnici prvotní vyšetření.

10:48

10:48 Bauer si při herní situaci bez kontaktu přivodil zranění kolene

10:48

Au, tohle je nepříjemný okamžik. Hostující Jiří Bauer se rychlou kličkou snažil zbavit soupeře, jenže si u toho podvrtl koleno. Tohle vypadá na vážné zranění, doufejme, že to nebude přetržený vaz.

09:38

Ondrušek hledal Vávru, domácí obrana tuto myšlenku dobře přečetla a míček byl sražen dál od branky.

08:43

08:43 Tomáš HANÁK - 3:1

08:43

Přesilovka je bleskově využitá. Hned po rozehrání rozehrál Tatran kolotoč se střelami, jednu z nich Hodík vyrazil pouze před sebe a TOMÁŠ HANÁK ze vzduchu dorážel mezi jeho nohami do sítě – 3:1. Asistence: Marek Beneš.

08:25

Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí Tatran. Dvě minuty za nedovolené vrážení obdržel Mikuláš Komárek.

08:09

Kučera nezpracoval skákající míček, ke střele na středu se tak nedostal.

07:19

Šindelář vypíchl soupeři míček, sám pak ale daleko nedoběhl, i on byl obehrán.

06:47

Chodov se snaží o trpělivou kombinaci, hosté hledají cestu k Jurcově brance.

05:53

Úvod zápasu je hodně aktivní, oba celky se snaží o útočný florbal s častým zakončení.

04:52

04:52 Marek MATOUŠEK - 2:1

04:52

Hosté ale bleskově snižují. Na útočné polovině obral soupeře Ondrušek, křížnou přihrávkou našel MARKA MATOUŠKA a ten okamžitou ranou překonal přemisťujícího se Jurca – 2:1. Asistence: Tom Ondrušek.

04:37

04:37 Jakub BOČEK - 2:0

04:37

A už je to o dvě branky! Domácí si vybojovali na vlastní půlce míček, vznikl z toho kontr a přečíslení, které po přihrávce do druhé vlny zakončil střelou do horního růžku JAKUB BOČEK – 2:0. Asistence: Martin Šindelář.

03:01

Chodov v protiútoku, rozhodčí v tom ale viděli hru vysokou holí a tak Jurcův zákrok byl tak trochu navíc.

02:36

02:36 Ondřej SÁDLO - 1:0

02:36

Domácí tým jde do rychlého vedení! Míček putoval z pravé strany na tu levou a zase zpátky a finální pas zužitkoval ONDŘEJ SÁDLO pro střelu do odkryté části Hodíkovy branky – 1:0. Asistence: Adam Kučera.

01:30

Chodov se ještě prakticky nedostal k míčku, nyní domácí kombinují na vlastní polovině.

00:51

V zápalu boje došlo k prasknuti míčku, následuje buly u půlící čáry.

00:37

Střešovice se dostaly na útočnou polovinu, zatím to ale celé skončilo bez střely.

00:01

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Jurco (Kliment) – F. Eliáš, Tlapák, Sládeček, Kisugite, Meliš – Malhocký, Kreysa, A. Kučera, J. Boček, Šimek, Sádlo, Kolísko, Mar. Čermák, Mare. Beneš, Havlas, Vavroušek, T. Hanák, Šindelář.
Trenér: Martin Pánek

FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (Dittrich) – Tichý, M. Šmíd, Slunečko, Sýkora, Matoušek, J. Bauer, Horký – Kovářík, Komárek, Vošta, Vávra, Ondrušek, Kafka, Štefek, Eremiáš, V. Petráň, Votava, V. Klápa.
Trenér: David Podhráský

Rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve UNYP Areně začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Zápas budou řídit Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.
První zápas

Ve středu byl na programu první zápas série, který dokonale ovládl domácí Tatran. Ti soupeře nepustili prakticky k ničemu a po gólech Kisugiteho, Hanáka, Čermáka, Beneše, Šindeláře a Malhockého si vypracovali šestibrankový náskok. Až v úplném závěru se prosadil i Chodov a Komárek upravil na konečný výsledek 6:1.
FAT PIPE Florbal Chodov

Chodovští florbalisté měli ve čtvrtfinále za soupeře pražskou Spartu a tady se nám to protáhlo na pět zápasů. I Chodov mohl rozhodnout ve čtyřech zápasech, jenže v něm Sparta srovnala sekundu před koncem a na nájezdy zvítězila právě Sparta. I pátý duel byl vyrovnaný, Sparta dlouho držela naději na venkovní výhru, nicméně Chodov ovládl poslední třetinu, třemi góly otočil výsledek na 5:3 a vybojoval postup mezi nejlepší čtyřku. Tahounem Chodova byli hlavně Tom Ondrušek a Marek Vávra se shodnou bilancí 7+6.

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice

Tatran se ve čtvrtfinále se svým soupeřem vůbec nemazal, Českou Lípu smázl v nejkratší možné době, když vyhrál 4:0 na zápasy, výsledky byly vždy jasné a svému soupeři nasázel v sérii plných 37 branek! Mezi jednotlivci zářil Marek Beneš, který dal osm branek a dalších sedm přihrál. Činil se i Tomáš Hanák s devíti góly a třemi asistencemi.

Střešovice – Česká Lípa 11:4
Střešovice – Česká Lípa 7:3
Česká Lípa – Střešovice 6:13
Česká Lípa – Strešovice 2:6
Dobrý večer u florbalové Livesport Superligy. Společně se podíváme na první semifinálový duel mezi týmy ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice a FAT PIPE Florbal Chodov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

5:3

Góly a asistencie: 3. Sádlo (A. Kučera), 5. J. Boček (Šindelář), 9. T. Hanák (Mare. Beneš), 12. Havlas (Mare. Beneš), 41. Mare. Beneš (T. Hanák) – 5. Matoušek (Ondrušek), 34. Ondrušek (Komárek), 55. Komárek (Vávra)

Využitie: 1:0. Zásahy brankárov: 19:17.

Tréner: Martin Pánek

Tréner: David Podhráský

Rozhodca: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček