Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. B

Taiwan – Nový Zéland

1:5

koniec (1:0, 0:1, 0:4)

22.04.2024, 12:00 • Zimnijat dvorec na sporta, Sofie • 1. kolo • Aleš Pur (@PurAles) cz

Utkání je u konce a favorit se dokázal ve třetí třetině prosadit a urvat body pro sebe. Na hráčích Tchaj-wanu byla vidět stupňující se únava, kupily se chyby a ty Nový Zéland dokázal potrestat. Vítěznou branku si ve 46. minutě připsal v přesilové hře Stefan Amston a na něj ještě v poměrně rychlém sledu navázali Jackson Fontaine a Matthew Schneider. Asijský celek už poté kapituloval a na cestu obdržel ještě jednu branku. V 58. minutě se z dorážky prosadil Colin McIntosh a uzavřel na konečných 1:5. Nový Zéland tak úspěšně vstoupil do turnaje Divize II.B, Tchaj-wan si po postupu musí na body počkat.

Tchaj-wan se v zítřejším kole utká od 12:00 s Tureckem, na Nový Zéland čeká od 15:30 Gruzie.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (14:05:33)
Utkání sledovalo 70 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Lin Chun-Ťü (TPE) a Jacob Carey (NZL).
Statistiky dle iihf.com

Střely na branku: 23:40
Zásahy brankářů: 35:22
Vyhraná vhazování: 28:28
Trestné minuty: 6:6

59:16

Ještě jedno přerušení hry, pískalo se zakázané uvolnění Nového Zélandu, vhazuje se po levici Joela Hasselmana.

58:50

Opět tu byla ztráta Tchaj-wanu ve vlastním pásmu, tentokrát se k zakončení chystal Dalmatau, puk se mu ale v rozhodujícím okamžiku svezl z hole.

58:00

Už se jen dohrává, o vítězi a bodech je už nějakou dobu rozhodnuto.

57:22

57:22 Colin MCINTOSH - 1:5

57:22

Nový Zéland právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden gól v síti Tchaj-wanu. Po zisku puku v útočném pásmu přišla přihrávka před branku na Strayera, který ještě gólmana nepřekonal, k dorážce se ale dostal COLIN MCINTOSH a ten už úspěšný byl – 1:5. Asistence: Ryan Strayer.

56:46

Nový Zéland je v plném počtu, Vortanov se vrátil na ledovou plochu.

55:55

Až nyní vystřelil od modré čáry Pcheng Mo, Hasselmanovu branku však o kousíček minul.

55:20

Zatím to ale přesilovku vůbec nepřipomíná, Nový Zéland zvládá hru ve čtyřech na jedničku s hvězdičkou.

54:46

Už se foukalo do píšťalky a dvě minuty za hákování si odsedí Robin Vortanov.

54:00

Tchaj-wan si dá ještě jednu přesilovku, zatím má ponechanou výhodu.

53:12

Nepřesná rozehrávka Tchaj-wanu, zakázané uvolnění to ale není.

52:03

Už je to prakticky hokej na jednu branku, favorit se dokázal dostat do náskoku a uklidnit tak svou hru.

51:30

51:30 Matthew SCHNEIDER - 1:4

51:30

A další úder Nového Zélandu. Puk do jízdy dostal MATTHEW SCHNEIDER, obhodil si Čchang Chan-Jüana, najel si před brankáře a toho překonal rychlou bekhendovou kličkou – 1:4. Asistence: Jackson Fontaine, Luke Tappin.

1:5

Góly a asistencie: 3. Lin Chun-Ťü (Lin I-Kchuan, Lin Ťü-Jü) – 24. Carey (Regan), 46. Amston (Burns, Attwell), 49. Fontaine (McIntosh, Amston), 52. Schneider (Fontaine, Tappin), 58. McIntosh (Strayer)

Taiwan: Hsiao Pcho-Jü (Kchuej Fu-Hsiang) – Sang Čchou-En, Šen Jie-Lin, Pcheng Mo, Čchang Chan-Jüan (A), Pchan I-Čcheng, Lin Čch', Wang Jün-Hsuan, Li Čeng-Wej – Lin I-Kchuan, Lin Chun-Ťü (A), Lin Ťü-Jü – Wen Pchej-An, Lin Jo-Čchen, Jang Čchang-Hsing – Wang Pcho-Hsing, Šen Jie-Čch' (C), Čchen Kchuan-Tching – Jü Sun-Jin, Š' Čchen-Jün, Čchang Kchaj-Hsiang.
Tréner: Weng To

Nový Zéland: Hasselman (Kersco-Magos) – Hayward Jones, Daigle, Amston (A), Burns (A), Simon, Regan, Tappin – Schneider (C), Fontaine, Strayer – Harrison, McIntosh, Carey – Dalmatau, Vortanov, Devlin – Attwell, Kozák, Flight – Henry.
Tréner: Cameron Frear

Rozhodca: Nielsen (DEN) – Gatol (AUT), van den Acker (BEL)

Diváci: 70

02:26 TPE 1:0 Lin Chun-Ťü (Lin I-Kchuan, Lin Ťü-Jü)
05:08 TPE 2 Lin Ťü-Jü, hákovanie
08:52 NZL 2 Daigle, hákovanie
23:10 NZL 1:1 Carey (Regan)
30:29 TPE 2 Čchang Chan-Jüan, zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku
31:28 NZL 2 Schneider, krosček
43:56 TPE 2 Jü Sun-Jin, držanie
45:11 NZL 1:2 Amston (Burns, Attwell)
48:47 NZL 1:3 Fontaine (McIntosh, Amston)
51:30 NZL 1:4 Schneider (Fontaine, Tappin)
54:46 NZL 2 Vortanov, hákovanie
57:22 NZL 1:5 McIntosh (Strayer)