Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B

Španielsko – Litva

0:3

koniec (0:0, 0:2, 0:1)

27.04.2024, 15:00 • Avia Solutions Group Arena, Vilnius • 1. kolo • Aleš Pur (@PurAles) cz

Utkání je u konce a favorit jej dotáhl k výhŕe a třem bodům. Ve třetí třetině pokračovala převaha Litvy, dlouho ale trvalo, než přišel pojišťující gól, Gólman Barbo, který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem Španělska dlouho držel šance svého celku na dobrý výsledek, ale nakonec ještě jednou inkasoval. V 55. minutě jej ranou pod lapačku překonal Laisvydas Kudrevičius a zařídil konečný stav 0:3.

Španělsko bude v dalším kole hrát zítra od 11:30 proti Číně, Litva se od 15:00 střetne s Estonskem.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších pŕenosů se budu těšit na shledanou. (17:27:04)
Utkání sledovalo 2 516 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Raul Barbo (ESP) a Tadas Kumeliauskas (LTU).
Statistiky

Střely na branku: 23:38
Zásahy brankářů: 35:23
Vyhraná vhazování: 24:34
Trestné minuty: 4:8

59:53

Ještě jedno vyloučení na straně Litvy, za podrážení vyfasoval dvě minuty Domantas Čypas.

59:38

Po Garciově výpadu musel Armalis ještě hájit svou nulu, jeho spoluhráči pak posunuli puk do středního pásma.

59:00

Výpad Litvy ve vlastním oslabení, je vidět, že Španělé už zápas definitivně vzdali.

58:18

Ještě jedno vyloučení na straně Litvy. Paulius Gintautas vyhodil puk mimo ledovou plochu a za to si vyslechl dvě minuty za zdržování hry.

58:03

Do zakončení před Armalise se cpal Pantoja, jeho rána byla ale sražena mimo brankoviště.

57:12

Obrana Španělska je už trochu rozhozená a Litva podniká celkem snadné průniky. Koncovka je ale tak trochu horší...

56:27

Puk si ze vzduchu stáhl Noreika a snažil se o rychlé zakončení. trefil jen Barba.

55:16

Španělé nic nevzdávají, snaží se alespoň zdramatizovat závěr zápasu.

54:23

54:23 Laisvydas KUDREVIČIUS - 0:3

54:23

Litva právě vstřelila branku!
Litevci utíkají do tříbrankového náskoku. Po tlaku v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Ališauskas, puk se pak dostal na hůl LAISVYDASE KUDREVIČIUSE a ten zblízka překonal Barba střelou pod jeho lapačku – 0:3. Asistence: Nerijus Ališauskas, Eimantas Noreika.

53:24

V dalším zakončení byl Cetvertak a ten už Barba donutil zakročit.

53:02

Ve středním pásmu vybojoval puk Kumeliauskas, snažil se natlačit před branku, obránce byl ale proti a bylo po šanci.

52:17

Další dlouhá pasáž, kdy se vše přelévá ze strany na stranu, rychlý hokej bez šancí a zakončení vyhovuje hlavně Litevcům.

51:15

Přečíslení Litvy tři na dva, zakončení na sebe vzal Laimutis, trefil ale jen stínícího obránce.

50:52

Tvrdá rána zpoza kruhů, do puku se opřel Gaston Gonzalez. Šlo to ale přesně doprostřed branky do Armalisova postoje.

49:51

Hraje se dlouho bez přerušení, ovšem zhusta také bez větších šancí.

48:45

48:45 Výpad Španělů

48:45

Zprava se do pásma natlačil Donath, byl ale moc blízko na to, aby propasíroval puk za brankovou čáru a z dorážky neuspěl ani Capillas.

48:19

Krukovski nenašel odvahu pro nahození přes obránce, nechtěl riskovat, že puk bude sražen a Španělsko se dostane do brejku.

47:46

A další výpad Španělů, nyní levou stranou. Po obhození obránce vyslal křížnou střelu Donath.

47:10

Po delší době se do šance dostalo i Španělsko, dobrou pozici na zakončení měl Muratet, trefil ale jen Armalisovo postavení.

46:40

Nahození do pásma Španělska, tím však akce Litevců skončila.

45:41

Na modrou čáru dostal puk Krukovski, puk se mu ale při pokusu o střelu svezl z hole.

44:55

I když střel moc není, tak je to víceméně hokej na jednu branku, na tu španělskou.

43:41

Hned pět hráčů se potkalo v rohu, kde urputně bojovali o puk. Španělé se nakonec osvobodili.

43:10

Arturo Guerra udržel Litevce na uzdě a vytlačil hru do rohu kluziště.

42:05

Teď to málem bylo o tři, Krakauskas se totiž dostal před Barba, naznačil rychlou kličku, ale na gólmana si nepřišel. Ten zakročil betonem!

41:55

Litva se pro tuto chvíli usadila před Barbem, jenže na střelu si Litevci musí počkat.

40:48

Pomalejší vstup obou celků do třetí třetiny, hraje se převážně ve středním pásmu.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut hry je za námi a favorit si ve druhé třetině vypracoval hned dvoubrankový náskok. První branka padla ve 23. minutě, kdy si z rohu vyjel Tadas Kumeliauskas a zamířil pod horní tyčku Barbovy branky. Litva pak pokračovala ve výrazné převaze, nicméně na druhou branku se čekalo docela dlouho. Padla v 38. minutě, to se před brankovištěm objevil Paulius Gintautas a sklepl Čižasovu přihrávku. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:2.

40:00

39:31

Neuspěl ani Muratet, ten o puk přišel hned na modré čáře.

38:45

Španělé se vydali do útoku, které se proměnilo v přečíslení a po menším zmatu zakončoval de Bonilla. Armalis se po dlouhé době musel vrhnout po puku a přerušit hru.

37:09

37:09 Paulius GINTAUTAS - 0:2

37:09

Už je to ale o dvě branky! Litevci rozjeli v útočném pásmu pěkný kolotoč, po několika výměnách puku přihrál zleva Čižas na brankoviště, kde se natlačil PAULIUS GINTAUTAS a sklepl mezi Barbovy betony – 0:2. Asistence: Ugnius Čižas, Paulius Rumševičius.

36:40

Střela od modré čáry v podání Gusevase, tohle letělo vedle.

36:02

Barbo je velkou oporou Španělska, nyní betonem pokryl pokus o sklepnutí zblízka.

35:21

Už i Španělsko je v plném počtu.

34:30

Hra je za gólmanem Armalisem, bránící čtveřice hráče v červeném do útoku nepouští.

33:57

Laimutis je na ledové ploše, Litvě začíná zkrácená přesilovka.

33:21

Síly na ledě se nám vyrovnávají, dvě minuty za podrážení si vyslechl Jaime Capillas.

32:40

Několik pokusů Litevců z dálky, Barbo si připsal další úspěšné zákroky. Oslabení zatím Litevcům vychází.

31:57

Pískal jeden z hlavních sudích a vylučuje na straně Litvy. Dvě minuty za nedovolené bránění si vykoledoval Dovydas Laimutis.

31:22

Další zaváhání s nutností hasit rychlý brejk. Nyní se do zakončení neprobil Quim Muratet.

30:05

Po chybě Litevců v rozehrávce se do brejku dostával Burgos, potřeboval ale i spolupráci svých kumpánů. Takhle pouze dojel do útočného pásma, kde o puk přišel.

29:14

Litva neuspěla ani s průnikem středem, puk skončil v rohu kluziště.

28:32

Krátký tlak před Barbem, ten si připsal další úspěšný zákrok a přerušil hru.

27:50

K individuální akci nasadil Bendžius, projel z vlastního pásma až do útočného, tam však by zastaven ještě před zakončením.

26:56

Litva je v plném počtu, Mark Kaleinikovas se už vrátil na ledovou plochu.

25:53

Závar před Armalisem, ten se měl co ohánět, aby zvládl zastavit několik sklepnutí před svým brankovištěm. Nejblíže úspěchu byl Rubio, Armalis vykopl levým betonem.

24:56

Už se pískalo a dvě minuty za krosček vyfasoval Mark Kaleinikovas.

24:51

Bude se vylučovat na straně Litvy, Španělé mají zatím ponechanou výhodu.

24:20

Od modré čáry nahazoval Guerra, puk se zastavil o gólmana Armalise.

23:18

Levou stranou se prohnal do útočného pásma Grinius, pokoušel se puk pustit podél gólmana, puk skončil těsně vedle Barbovy branky.

22:07

22:07 Tadas KUMELIAUSKAS - 0:1

22:07

Litevci jdou do vedení! Po nahození obloučkem skončil puk nejprve v rohu, odkud se vyloupl TADAS KUMELIAUSKAS, dostal se před branku a zamířil přesně pod horní tyčku – 0:1. Asistence: Ilja Cetvertak.

21:01

Po buly se ke střele dostal Čižas, Barbo puk vyrazil před sebe.

20:54

Litevci předvedli v útočném pásmu slušný závar a vše skončilo valnou hromadou na Barbovi.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, která přinesla poměrně bojovný hokej. Úvod patřil Litvě, která několikrát ohrozila Barba, ale nic z toho nebylo. S přibývajícím časem se ale probralo i Španělsko a tak se nakonec nenudil ani Armalis. Největší šanci této části měl Oriol Rubio, jeho zakončení zblízka ovšem skončilo na brankáři Litvy. Do kabin se odešlo za stavu 0:0.

20:00

19:38

Na opačné straně si zprava najížděl Pantoja, byl však vytlačen za branku.

18:34

Gintautas nejprve naznačoval střelu od modré čáry, poté ale předvedl otočku a zkusil to z bekhendu. Neuspěl, obrana jeho výpad zablokovala.

17:51

Něco podobného se děje i před brankou Barba, je to zatím opravdu hlavně o důrazu.

16:34

Zaballa skončil s pukem v rohu kluziště, v prostoru probíhal urputný souboj, nakonec z něj vyšli vítězně Litevci.

15:58

Atak z pravé strany si Armalis pohlídal, stále tak drží čistý štít.

15:17

Trocha nepřesností na obou stranách, puky teď létají mezi holemi hráčů obou týmů.

14:02

Je po přesilovce, Španělsko je v plném počtu.

13:48

Kaleinikovas se dlouho hlásil o přihrávku, aby mohl zakončovat z levé strany, dlouho ale jeho spoluhráčům trvalo, než jej vyslyšeli. A obrana Španělska se zvládla připravit.
Tu zakončil Gusevas, jeho nahození od modré čáry skryl pozorný Barbo.

12:55

Kumeliauskas nenašel prostor pro střelu z vrcholu kruhu, raději tedy pokračoval v kombinaci.

12:02

Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Litva. Dvě minuty za podrážení obdržel Oriol Rubio.

11:28

Z levého kruhu vyslal dělovku Grinius, jenže přesně doprostřed branky Španělska.

10:56

Další rána Litevců od modré čáry, Barbo ale zatím působí velice jistým dojmem.

10:33

Menší závar před Barbem, o teč nahození od modré čáry se snažil Verenis, gólman Španělska puk schoval pod svou lapačkou.

09:44

Střela na Armalise, ten si připsal jistý zákrok na brankovišti.

08:49

Španělé se po reklamní pauze nadechli k náporu a nyní to jsou oni, kdo tvoří hru.

07:44

Kudrevičius přihrával z levé strany na brankoviště, sklepnutí si Barbo zvládl pohlídat.

06:50

06:50 Rubio ve velké šanci otevřít skóre.

06:50

A najednou málem udeřilo na opačné straně, když se před Armalisem objevil samotný Rubio, jenže byl příliš blízko na to, aby propasíroval puk za brankovou čáru.

06:21

Litevci jsou zatím tím aktivnějším celkem, hraje se hlavně v pásmu Španělska, nicméně střel mnoho není...

05:18

Od levého mantinelu nahazoval Laisvydas Kudrevičius, Barbo raději skryl puk v lapačce.

04:04

další pokus Litvy z dálky, několikrát tečovaný puk skončil u Barba. Ten zakročil v rozkleku.

03:18

Od modré čáry to zkoušel Ališauskas, jeho rána zápěstím skončila vedle Barbovy branky.

02:55

Zprava si do útočného pásma najel Mendizabal a střelou z kruhu prověřil Armalise. Ten si připsal úspěšný zákrok a přerušil hru.

02:33

Barbo musel vyjet za nahozeným pukem. Byl u něj jako první a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

01:43

Kumeliauskas se ke střele sice nedostal, ale Litva pokračuje v tlaku v útočném pásmu.

01:12

Ofsajd na opačné straně, v nepovoleném postavení se ocitli Carbonell a Rubio.

00:28

Litevci se po úvodním buly vrhli do útoku a Barbo si musel hned ze startu hlídat své brankoviště.

00:01

Španělsko: Barbo (M. Hernandez) – Baldris (A), Garcia (A), Guerra, de Bonilla , Encinar, Fernandez, Escartin – Carbonell (C), Gonzalez, Rubio – Torralba, Capillas, Burgos – Granell, Zaballa, Donath – Pantoja, L. Hernandez, Muratet – Mendizabal.
Trenér: Luciano Basile

Litva: Armalis (Nauseda) – Ališauskas (C) Protčenko, Rumševičius, Gusevas, Krukovski, Čypas, Seniut – Gintautas, Čižas (A), Kaleinikovas – Cetvertak, Kumeliauskas, Verenis – Bendžius, Grinius, Krakauskas (A) – Kudrevičius, Laimutis, Noreika – Dumčius.
Trenér: Ron Pasco

Rozhodčí: Bloyer (USA), Borjajev (KAZ) – Muzsik (HUN), Oliver (CAN).
Oba celky jsou již na ledové ploše, před úvodním buly ještě probíhá oficiální zahájení turnaje.
Zápas v Avia Solutions Group Areně Vilniusu začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Zápas budou jako hlavní řídit Nolan Bloyer z USA a Anton Borjajev z Kazachstánu, kterým budou na čárách asistovat Norbert Muzsik z Maďarska a Shawn Oliver z Kanady.
Španělsko

Španělský hokej se do Divize I.B posunul po postupu z Divize II.A, kterou v roce 2023 pořádal. Domácího prostředí naplno využil a v konkurenci Gruzie, Chorvatska, Austrálie, Izraele a Islandu vybojoval plný počet bodů se skóre 30:9. Rozhodující byla výhra nad Gruzií, kterou po gólech Donatha a Murateta Španělé porazili 2:0. Dorian Donath byl zároveň bodově nejúspěšnějším hráčem svého celku s bilancí 5+3, Alejandro Carbonell měl bilanci 3+5 a Gastón González 4+3. Gólman Raul Barbo se blýskl průměrem 1,80 branky na zápas a úspěšností 91,26 %.

Litva

Litevci naopak do Divize I.B spadli ze skupiny I.A, kde nestačili na Velkou Británii, Polsko, Itálii, Jižní Koreu a Rumunsko a v této společnosti skončili na posledním místě bez bodu a se skóre 7:21. Přitom záchrana, jak se později ukázalo, nebyla až tak daleko, neboť utkání s Rumunskem, které nakonec skončilo o příčku před Litvou, skončilo prohrou právě Litvy 2:3. Nejvíce kanadských bodů na turnaji nasbíral Aivaras Bendžius (3+0), bilanci 1+2 pak měli Martynas Grinius a Emilijus Krakauskas. Mezi gólmany pak Mantas Armalis zapsal průměr 3,29 gólu na zápas s úspěšností 89,76 %. Jeho kolega Elvinas Karla měl čísla 6,17 a 8286 %.
Dobrý den u úvodního kola MS v hokeji Divize I.B. Společně se podíváme na utkání mezi Španělskem a Litvou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

0:3

Góly a asistencie: 23. Kumeliauskas (Cetvertak), 38. Gintautas (Čižas, Rumševičius), 55. Kudrevičius (Ališauskas, Noreika)

Španielsko: Barbo (M. Hernandez) – Baldris (A), Garcia (A), Guerra, de Bonilla , Encinar, Fernandez, Escartin – Carbonell (C), Gonzalez, Rubio – Torralba, Capillas, Burgos – Granell, Zaballa, Donath – Pantoja, L. Hernandez, Muratet – Mendizabal.
Tréner: Luciano Basile

Tréner: Ron Pasco

Rozhodca: Bloyer (USA), Borjajev (KAZ) – Muzsik (HUN), Oliver (CAN)

Diváci: 2 516

12:02 ESP 2 Rubio, podrazenie
22:07 LTU 0:1 Kumeliauskas (Cetvertak)
24:56 LTU 2 Kaleinikovas, krosček