NHL

Boston Bruins – Toronto Maple Leafs

2:1

koniec po predl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 4:3

05.05.2024, 02:00 • TD Garden, Boston • Štvrťfinále V. konferencie • Tomáš Kobera cz

Tipsport: 2.22 3.97 2.93

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště! (05:39:09)
Statistiky
Střely na bránu: 31 – 31 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Jeremy Swayman (BOS) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8 %, odchytal 61:54
Ilja Samsonov (TOR) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5 %, odchytal 61:54

Česká a slovenská stopa
David Pastrňák (BOS) – 1+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:21

Pavel Zacha (BOS) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:19

David Kämpf (TOR) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:05

1. David Pastrňák (BOS) – 1+0
2. Jeremy Swayman (BOS) – 96,8%
3. Ilja Samsonov (TOR) – 93,5%
Série mezi Bostonem a Torontem dospěla ke svému závěru a finální tečku za ní dává David Pastrňák, který gólem v prodloužení rozhoduje! Sledovali jsme opravdu vyrovnanou bitvu, po které nakonec důvod k oslavám mají domácí Bruins. Hokejisté Bostonu tak v dalším kole play-off NHL vyzvou Floridu Panthers!

61:54

61:54 David PASTRŇÁK - 2:1

61:54

Boston právě vstřelil branku!
Je hotovo! DAVID PASTRŇÁK právě smazal veškerou kritiku, která se na jeho jméno snášela před sedmým duelem. Hampus Lindholm fantasticky nahodil puk do rohu útočného pásma, odkud se kotouč odrazil směrem před bránu. V ten moment do třetiny prolétl v plné rychlosti český útočník, který rychlou bekhendovou kličkou ukončuje tuto sérii a posílá Bruins dále – 2:1! Asistence: Hampus Lindholm, Brandon Carlo.

61:31

Po několika odrazech zůstal Pavel Zacha osamocen před bránou, ale nerozhodl.

61:18

Bez sebemenších problémů vychytal Swayman Bertuzziho.

61:03

Trent Frederic zakončoval z mezikruží velice nepříjemně, Samsonov si ale puk nakonec našel.

60:49

První zásah má za sebou Jeremy Swayman, kterého ne příliš nebezpečnou střelou přivítal v prodloužení Matthew Knies.

60:28

Marchandovi se nepovedlo předat puk za útočnou modrou na Davida Pastrňáka a dopředu míří Toronto.

60:01

Po šedesáti minutách neznáme vítěze rozhodující sedmé bitvy mezi Bostonem a Torontem! Ve třetí třetině jsme se konečně dočkali prvního přesného zásahu, když svižnou kombinaci uzavřel skórující William Nylander. Vedení kanadskému týmu ale vydrželo jen jednaosmdesát vteřin, než Samsonova poprvé překonal Hampus Lindholm. Po základní hrací době tedy přejdeme k prodloužení, kde se bude hrát do rozhodnutí.

60:00

59:58

Tak tady nechybělo mnoho a hosté se mohli radovat! Nylander posílal puk přes šířku hřiště a ten se od brusle Wotherspoona odrazil do levého betonu Swaymana.

59:31

Brankář Ilja Samsonov zastavuje nahození za vlastní brankou a čeká nás jeden z posledních útoku základní hrací doby.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:51

Simon Benoit z vlastní třetiny hledá nějaké varianty, kam předat puk.

58:15

McAvoy udržel pásmo pro svůj tým, následně ho Bruins ovšem ztrácí.

2:1

Góly a asistencie: 51. H. Lindholm (J. van Riemsdyk, Brazeau), 62. Pastrňák (H. Lindholm, Carlo) – 50. W. Nylander (Matthews, Bertuzzi)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, P. Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Geekie, Coyle, Marchand (C) – Brazeau, Frederic, J. van Riemsdyk – Maroon, J. Boqvist, Beecher.
Tréner: Montgomery J.

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Ljubuškin, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Edmundson – Marner, Domi, Bertuzzi – W. Nylander, Tavares (C), Knies – Järnkrok, Matthews, Holmberg – Gregor, Kämpf, Dewar.
Tréner: Keefe S.

Rozhodca: Sutherland, Furlatt – Murray, MacPherson

22:09 TOR 2 Liljegren, podrazenie
24:36 BOS 2 Coyle, krosček
30:06 TOR 2 McCabe, hákovanie
49:01 TOR 0:1 W. Nylander (Matthews, Bertuzzi)
50:22 BOS 1:1 H. Lindholm (J. van Riemsdyk, Brazeau)