koniec (1:1, 0:4, 0:1)

08.05.2024, 01:00 • WinSport Arena, Calgary • Skupina B • Michal Farmačka cz

Tipsport: 20.7 19.1 1.01

Ode mne je to vše, díky za pozornost a dobrou noc, nebo dobré ráno. (02:50:33)
Kanada si v druhé třetině pohlídala své vedení, které dokonce ještě navýšila. Bod zlomu byl asi tehdy, kdy Češi nevyužili za stavu 1:4 přesilovku pět na tři, která trvala přes minutu. Češi tak v semifinále turnaje vyzvou vítěze skupiny "A", kterými jsou Američané.

42:24

42:24 DUNN - 1:5

42:24

Kanada právě vstřelila branku!
JAMES DUNN a pátý kanadský gól v české brance. Dunn ujel se svým spoluhráčem celé české obraně, vzal to na sebe a proměnil.

42:01

Geierova střela šla mimo branku, když zkoušel střelecké štěstí z levé strany.

41:34

41:10

Další vyhozený kanadský puk.

40:39

Kanaďani jsou ve čtyřech.

40:09

Palátova střela z pravého kruhu končí jen na hrudi Kingsmilla.

39:33

Vyloučení v týmu Kanada:
McGregor – 2 min, sekání.

39:26

Nepřesnost české rozehrávky a zakázané uvolnění.

38:40

Halbert – 2 min, držení.

37:39

Ke střele se zase dostal Kubeš, ale kanadský blok nás hodně trápí.

35:41

Filip Veselý to udělal opět nádherně, ale Kingsmill si povyskočil a ramenem střelu z hodně ostrého úhlu vyrazil.

34:16

Kubešova rána je nepřesná.

33:55

Tak nakonec je to český offside.

33:01

Dunn nahazoval na Kudelu ze středního pásma, ale Kudelovy betony byly připraveny.

31:52

McGregor se dostával jeden na jednoho do útočného pásma, jeho střela trefila pravou tyčku branky Kudely.

1:5

Góly a asistencie: 15. Veselý – 4. McGregor (Cozzolino, Lavin), 16. McGregor (Hickey, Halbert), 16. Dunn (Cozzolino, Hickey), 26. Cozzolino, 27. Hickey (Cozzolino, Halbert), 43. Dunn

Česko: Kudela (Vápenka) – Ohar, Kubeš, Zelinka (C), Doležel – Geier, Hábl, Palát, Veselý, Žížlavský, Hečko (A), Novotný (A), Sedláček, Wágner
Tréner: Jakub Novotný

Kanada: Kingsmill (Watson) – Armstrong, Halbert, Lavin, Henry – Hickey (A), Cozzolino, McGregor (C), Kovacevich, Jacobs-Webb, Dunn, Boily, Dixon, Smith
Tréner: Russ Herrington