Jozef Kovalík – Marcos Giron

3:1 7:6 (3), 6:4, 3:6, 7:6 (5)

27.05.2024, 14:12 • kurt č. 4, Paríž (FRA) • 1. kolo • Filip Kosnáč

7:6

Jozef Kovalík načasoval svoje druhé eso v tomto sete ideálne a vďaka perfektnému podaniu na téčko tak víťazí v tiebreaku pomerom 7:5.

5:5

Gironov lob bol neúspešný a Kovalík sa tak zachraňuje v štvrtom sete a vyrovnáva na 5:5!

A-40

Kovalík má ďalší brejkbal po víťaznom forhendovom returne!

40-30

Ďalší pokazený forhend Girona, ktorý znamená brejkbal pre Kovalíka!

3:4

Giron však rozhodol výmenu forhendom po čiare a vedie 4:3 v štvrtom sete!

0-40

Kovalíkov krížny forhend nepadol do kurtu a Giron má tri brejkbaly!

3:2

Giron predviedol forhendové obhodenie a ihneď si berie stratené podanie späť, preto je znížené na 2:3 v štvrtom sete!

0-40

Ani ďalší forhend Kovalíka neprešiel cez sieť a Giron má tiež tri brejkbaly!

3:1

Ale po vydarenom forhendovom returne prišiel dlhý bekhend Girona a Kovalík vedie 3:1 v štvrtom sete!

40-0

Bojovnosť Kovalíka sa vyplatila, keď Girona obhodil na sieti krížnym úderom a má tri brejkbaly!

15-40

Kovalíkovi nevyšiel pokus o dropshot a Giron má dva brejkbaly!

3:6

Giron uzavrel tretí set priamym bodom, vyhral ho výsledkom 6:3 a predlžuje tento zápas, pretože znižuje na 1:2 na sety!

15-40

Kovalík vyhodil forhendový return a Giron má dva setbaly!

3:5

Giron zatlačil z bekhendu a vynútil si Kovalíkovu forhendovú chybu, preto slovenskému tenistovi po dlhej berie podanie a za stavu 5:3 pôjde podávať na víťazstvo v treťom sete!

15-40

Kovalík vyhodil forhend a Giron má dva brejkbaly!

3:4

Kovalík si privolal fyzioterapeuta, pretože má zrejme nejaký zdravotný problém a vyberá si medical timeout!

40-15

Giron pokazil bekhend po čiare a Kovalík má dôležité dva brejkbaly!

6:4

Kovalík zakončil druhý set priamym bodom, ktorý získal vďaka brejku hneď v úvode a nakoniec ho vyhral výsledkom 6:4, takže je už len set od postupu do druhého kola na French Open!

40-15

Gironovi nevyšiel pokus o forhendové obhodenie a Kovalík má ďalšie setbaly, ale teraz na podaní!

A-40

Kovalík zatlačil Girona do defenzívy, ktorý pokazil bekhend a má tretí setbal!

A-40

Kovalík má druhú šancu vďaka dobrému returnu, ktorý prinútil k chybe Girona!

40-30

Kovalík má setbal po druhej dvojchybe Girona v zápase!

40-30

Aj v tejto výmene Kovalík prinútil Girona k forhendovej chybe a má zaslúžený brejkbal!

15-40

Kovalík však poslal forhend do čiare iba do autu a Giron má tiež dva brejkbaly!

1:0

Kovalík si však ďalším returnom vynútil Gironovu chybu a do druhého setu vstupuje brejkom!

40-15

Gironov bekhend skončil za základnou čiarou, čo potvrdil empajrový rozhodca a Kovalík má dva brejkbaly!

7:6

Nakoniec prvého setu Giron trafil forhend do siete a Kovalík po skvelom obrate vyhral prvý set v tabrejku výsledkom 7:3!

6-3

Kovalík má tri setbaly, keďže Gironov defenzívny bekhend zastavila sieť!

5:5

Po vydarenom forhendovom returne Kovalík už na sieti zakončil víťazným úderom a vyrovnáva na 5:5 v prvom sete!

40-30

Navyše Gironov forhend nadvihla páska do autu a Kovalík má brejkbal!

Po viac ako hodinovej prestávke to už vyzerá na pokračovanie zápasu, keďže Kovalík a Giron sú už opäť na kurte a krátko sa rozohrávajú.

Žiaľ v Paríži sa opäť rozpršalo a zápas je tak prerušený za stavu 4:3 pre Girona v prvom sete!

40-15

Giron mal dobre rozohranú výmenu, ale jeho forhend nepadol do kurtu a Kovalík tak má ďalšie brejkbaly!

2:3

Do tretice to už Gironovi vyšlo, keďže Kovalík namieril forhend do siete a americký tenista opäť má výhodu brejku a vedie 3:2 v prvom sete!

40-A

Ale prišiel nečisto trafený forhend Kovalíka a už tretí brejkbal pre Girona!

40-A

Giron veľmi dobre zmenil tempo výmeny dlhším úderom a Kovalík vyhodil forhend, preto bude musieť čeliť ďalšiemu brejkbalu!

30-40

Kovalíkovi sa vôbec nevydaril forhend a Giron má tak opäť brejkbal!

2:2

Na druhýkrát už Kovalík dokončil útok víťazným forhendom a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete!

40-15

Dobrý return Kovalíka prinútil Girona pokaziť slajzovaný bekhend, preto má slovenský tenista dva brejkbaly!

1:2

Navyše Kovalíkovi nezafungovala taktika servis-volej a Giron mu tak berie po prvýkrát v zápase podanie, preto vedie 2:1 v prvom sete!

30-40

Kovalík však hneď druhý úder z forhendu poslal do siete a Giron má ďalší brejkbal!

30-40

Kovalík zaznamenal už druhú dvojchybu a daroval Gironovi prvý brejkbal v zápase!

Kovalík a Giron sú po dažďovej prestávke opäť na kurte číslo 4 a po krátkom zahriatí už konečne s menším oneskorením môže odštartovať tento zápas prvého kola mužskej dvojhry na French Open.

Dúfajme, že to nebude príliš dlhá pauza pre nepriaznivé počasie podobne ako včera, aby dnešný program nebol výraznejšie narušený a stihli sa odohrať všetky naplánované zápasy.

V Paríži sa však z nenazdania rozpršalo, a tak tesne pred začiatkom zápasu Kovalík a Giron museli opustiť kurt, ktorý už organizátori prikrývajú plachtou.