Menu

Atletika

Majstrovstvá Európy

Dopolední program (5. den)

koniec udalosti

11.06.2024, 09:35 • Stadio Olimpico, Roma • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Poslední denní program na letošním mistrovství Evropy, který se protáhl na šest hodin, je za námi. Desetibojaři absolvovali další tři disciplíny a po selhání Sandera Skotheima ve skoku o tyči se najednou v boji o zlatou medaili v tuto chvíli vůbec nevyskytuje. Žhavým aspirantem na nejcennější kov je po osmi disciplínách Johannes Erm, víc ale napoví oštěp. V tuto chvíli je šest desetibojařů, kteří mohou reálně bojovat o umístění na medailových pozicích. Vilém Stráský je dvanáctý a dál útočí na svůj osobní rekord, který má na 8016 bodech.

Z kvalifikace v hodu oštěpem se do finále probojoval Jakub Vadlejch, ostatní Češi neuspěli. A českým kvartetům se nedařilo ani ve štafetách, z nichž žádné družstvo neprošlo skrz rozběhy.

To Slovenka Gabriela Gajanová vybojovala na osmistovce postup do finále! (15:35:42)

Soutěžní blok skončil.
Celkové pořadí desetiboje po 8. disciplíně
1. Johannes Erm (EST) 7207
2. Makenson Gletty (FRA) 7146
3. Markus Rooth (NOR) 7096
4. Sander Skotheim (NOR) 7083
5. Kevin Mayer (FRA) 7011
6. Manuel Eitel (GER) 6837
7. Niklas Kaul (GER) 6747
8. Felix Wolter (GER) 6746
9. Finley Gaio (SUI) 6743
10. Jente Hauttekeete (BEL) 6718
11. Téo Bastien (FRA) 6658
12. Vilém Stráský (CZE) 6656
13. Dario Dester (ITA) 6653
14. Jeff Tesselaar (NED) 6641
15. Tim Nowak (GER) 6567
16. Thomas van der Plaetsen (BEL) 6566
17. Edgaras Benkunskas (LTU) 6515
18. Pawel Wiesiolek (POL) 6366
19. Lorenzo Naidon (ITA) 6288
20. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 6197
21. Zsombor Gálpál (HUN) 6102
22. Darko Pešič (MNE) 6057
Risto Lillemets (EST) DNF
Janek Oiglane (EST) DNF
Skok o tyči, desetiboj
Skupina A
1. Kevin Mayer (FRA) 5,30 (1004)
2. Johannes Erm (EST) 5,20 (972)
3. Markus Rooth (NOR) 5,10 (941)
4. Thomas van der Plaetsen (BEL) 5,00 (910)
5. Jente Hauttekeete (BEL) 5,00 (910)
6. Lorenzo Naidon (ITA) 4,90 (880)
6. Dario Dester (ITA) 4,90 (880)
6. Téo Bastien (FRA) 4,90 (880)
9. Tim Nowak (GER) 4,90 (880)
10. Finley Gaio (SUI) 4,90 (880)
11. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 4,60 (790)
12. Sander Skotheim (NOR) 4,60 (790)
Risto Lillemets (EST) DNS

Skupina B
1. Manuel Eitel (GER) 5,00 (910)
2. Makenson Gletty (FRA) 4,90 (880)
3. Niklas Kaul (GER) 4,90 (880)
4. Vilém Stráský (CZE) 4,80 (849)
5. Felix Wolter (GER) 4,60 (790)
5. Edgaras Benkunskas (LTU) 4,60 (790)
7. Pawel Wiesiolek (POL) 4,60 (790)
8. Jeff Tesselaar (NED) 4,20 (673)
9. Darko Pešič (MNE) 4,20 (673)
10. Zsombor Gálpál (HUN) 4,10 (645)

10boj

Manuel Eitel natřikrát neuspěl na 510 centimetrech. S pěti metry rovnými ale může být spokojený, jedná se o jeho nový osobák.

10boj

Manuel Eitel je posledním mužem, kdo ještě v tyči usiluje o zlepšení zápisu. Na 510 centimetrech napoprvé shazuje.

10boj

Tak, Makenson Gletty shazuje i podruhé. Po tyči má 7146 bodů, ztrácí na Johannese Erma 7207 bodů a má náskok 50 bodů na Markuse Rootha. V oštěpu je průměrný, rozhodně budou útočit Kevin Mayer, samozřejmě to bude zkoušet Sander Skotheim, otázkou je, co předvede v oštěpu Niklas Kaul. Gletty to má rozjeté na medaili, ale soupeřů, co mohou slavit cenný kov, je stále ještě spoustu.

10boj

Francouz Makenson Gletty i druhým pokusem shazuje. Hodilo by se mu skočit pět metrů, hodně by se mu to hodilo.

10boj

Manuel Eitel druhým pokusem překonal pět metrů a stanovil si nový osobák! Jeho problémem je, že oštěp má spíš průměrný a patnáctistovku dost slabou. Tudíž, ač figuruje nyní poměrně vysoko, určitě žádnou stíhačku na medaile nepředvede.

10boj

Manuel Eitel a Makenson Gletty na pěti metrech poprvé neuspěli, ale budou to zkoušel dál, narozdíl od Kaula.

10boj

Niklas Kaul poprvé shodil na pěti metrech a dál své štěstí pokoušet nebude. Končí s 880 body a bude doufat v superhod v oštěpu, což by jej dostalo do přímého boje o medaili.

10boj

Ne, nedalo se to. Jak se blížil k šuplíku, tak Stráský tyč zahodil a jen proběhl. Má na kontě 6656 bodů, hlavně aby byl v pořádku na oštěp.

10boj

Ale český vícebojař to zkusí s třetím pokusem na 490 centimetrech. Rád se přidal ke Glettymu, Kaulovi a Eitelovi, kteří laťku překonali.

10boj

Vilém kulhá, hodně to bolí. Tyč tím pro něj nejspíš skončí, snad ale bude v pořádku do dalších dvou disciplín.

10boj

Při druhém pokusu se Vilém Stráský jen zhoupl na tyči a klesal do šuplíku, proto se jí držel déle, než měl. Jak klesal, tyč se odrazila pryč a švihla Stráského přes nohu. Velká nepříjemnost.
Hod oštěpem mužů, kvalifikace
1. Julian Weber (GER) 85,01 Q
2. Edis Matusevičius (LTU) 84,82 Q
3. Oliver Helander (FIN) 84,35 Q
4. Jakub Vadlejch (CZE) 83,36 Q
5. Toni Keränen (FIN) 82,77 Q
6. Patriks Gailums (LAT) 82,39 Q
7. Andrian Mardare (MDA) 82,18 Q
8. Artur Felfner (UKR) 81,74 q
9. Marcin Krukowski (POL) 81,72 q
10. Teura'itera'i Tupaia (FRA) 81,46
11. Lassi Etelatalo (FIN) 80,83 q
12. Max Dehning (GER) 80,52 q
13. Dawid Wegner (POL) 79,35
14. Gatis Čakšs (LAT) 79,22
15. Leandro Ramos (POR) 79,17
16. Cyprian Mrzyglod (POL) 77,93
17. Alexandru Mihaita Novac (ROU) 77,57
18. Ioannis Kyriazis (GRE) 77,54
19. Timothy Herman (BEL) 77,35
20. Sindri Hrafn Gudmundsson (ISL) 77,30
21. Manu Quijera (ESP) 75,61
22. Kasper Sagen (NOR) 74,50
23. Jakub Kubínec (SVK) 72,16
24. Norbert Rivasz-Tóth (HUN) 71,32
25. Arthur W. Petersen (DEN) 71,20
26. Dagbjartur Dadi Jonsson (ISL) 70,44
27. Gyorgy Herczeg (HUN) 65,00
Rolands Štrobinders (LAT) NM
Martin Konečný (CZE) NM
Jaroslav Jílek (CZE) NM

Oštěp

Favorizovaný Julian Weber se v prvních dvou sériích trápil, ale ve třetí nakonec háže 85,01 metru a nebude ve finále chybět. Nechybělo přitom mnoho a při pokusu přešlápl. Jen tak tak se vyhnul prohřešku.

10boj

Aby ten boj o medaile nebyl málo dramatický, tak Makenson Gletty skáče i 490 centimetrů a na Johannese Erma ztrácí jen 61 bodů.

Dopolední program (5. den)

koniec udalosti

Späť na online


Štatistiky:
Desetiboj
Celkové pořadí po 8. disciplíně
1. Johannes Erm (EST) 7207
2. Makenson Gletty (FRA) 7146
3. Markus Rooth (NOR) 7096
4. Sander Skotheim (NOR) 7083
5. Kevin Mayer (FRA) 7011
6. Manuel Eitel (GER) 6837
7. Niklas Kaul (GER) 6747
8. Felix Wolter (GER) 6746
9. Finley Gaio (SUI) 6743
10. Jente Hauttekeete (BEL) 6718
11. Téo Bastien (FRA) 6658
12. Vilém Stráský (CZE) 6656
13. Dario Dester (ITA) 6653
14. Jeff Tesselaar (NED) 6641
15. Tim Nowak (GER) 6567
16. Thomas van der Plaetsen (BEL) 6566
17. Edgaras Benkunskas (LTU) 6515
18. Pawel Wiesiolek (POL) 6366
19. Lorenzo Naidon (ITA) 6288
20. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 6197
21. Zsombor Gálpál (HUN) 6102
22. Darko Pešič (MNE) 6057
Risto Lillemets (EST) DNF
Janek Oiglane (EST) DNF
------------------------------------------------
110m překážek
1/3
1. Dario Dester (ITA) 14,28 (939)
2. Jeff Tesselaar (NED) 14,61 (897)
3. Edgaras Benkunskas (LTU) 14,70 (886)
4. Thomas van der Plaetsen (BEL) 14,75 (880)
5. Pawel Wiesiolek (POL) 15,37 (805)
6. Dario Pešič (MNE) 15,43 (798)
Risto Lillemets (EST) DNF

2/3
1. Johannes Erm (EST) 14,30 (936)
2. Téo Bastien (FRA) 14,40 (924)
3. Manuel Eitel (GER) 14,49 (912)
4. Markus Rooth (NOR) 14,59 (900)
5. Tim Nowak (GER) 14,67 (890)
6. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 14,78 (876)
7. Niklas Kaul (GER) 14,91 (860)
8. Zsombor Gálpál (HUN) 15,08 (840)

3/3
1. Finley Gaio (SUI) 14,04 (969)
2. Vilém Stráský (CZE) 14,24 (944)
3. Kevin Mayer (FRA) 14,29 (937)
4. Sander Skotheim (NOR) 14,30 (936)
5. Jente Hauttekeete (BEL) 14,41 (922)
6. Felix Wolter (GER) 14,41 (922)
7. Lorenzo Naidon (ITA) 14,54 (906)
Makenson Gletty (FRA) NM

Opravný závod
1. Makenson Gletty (FRA) 13,88 (990)
------------------------------------------------
Hod diskem
Skupina A

1. Kevin Mayer (FRA) 48,53 (840)
2. Thomas van der Plaetsen (BEL) 47,37 (816)
3. Markus Rooth (NOR) 46,54 (799)
4. Sander Skotheim (NOR) 46,18 (791)
5. Risto Lillemets (EST) 45,40 (775)
6. Johannes Erm (EST) 44,56 (758)
7. Téo Bastien (FRA) 43,55 (737)
8. Tim Nowak (GER) 42,25 (710)
9. Finley Gaio (SUI) 42,11 (708)
10. Dario Dester (ITA) 41,00 (685)
11. Jente Hauttekeete (BEL) 39,87 (662)
12. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 39,69 (658)
13. Lorenzo Naidon (ITA) 37,54 (615)

Skupina B
1. Niklas Kaul (GER) 49,89 (868)
2. Jeff Tesselaar (NED) 46,13 (790)
3. Felix Wolter (GER) 45,40 (775)
4. Edgaras Benkunskas (LTU) 45,02 (767)
5. Darko Pešič (MNE) 44,78 (762)
6. Pawel Wiesiolek (POL) 44,23 (751)
7. Manuel Eitel (GER) 43,98 (746)
8. Makenson Gletty (FRA) 43,54 (737)
9. Zsombor Gálpál (HUN) 40,64 (678)
10. Vilém Stráský (CZE) 40,08 (666)
------------------------------------------------
Skok o tyči
Skupina A

1. Kevin Mayer (FRA) 5,30 (1004)
2. Johannes Erm (EST) 5,20 (972)
3. Markus Rooth (NOR) 5,10 (941)
4. Thomas van der Plaetsen (BEL) 5,00 (910)
5. Jente Hauttekeete (BEL) 5,00 (910)
6. Lorenzo Naidon (ITA) 4,90 (880)
6. Dario Dester (ITA) 4,90 (880)
6. Téo Bastien (FRA) 4,90 (880)
9. Tim Nowak (GER) 4,90 (880)
10. Finley Gaio (SUI) 4,90 (880)
11. Angelos-Tzanis Andreoglou (GRE) 4,60 (790)
12. Sander Skotheim (NOR) 4,60 (790)
Risto Lillemets (EST) DNS

Skupina B
1. Manuel Eitel (GER) 5,00 (910)
2. Makenson Gletty (FRA) 4,90 (880)
3. Niklas Kaul (GER) 4,90 (880)
4. Vilém Stráský (CZE) 4,80 (849)
5. Felix Wolter (GER) 4,60 (790)
5. Edgaras Benkunskas (LTU) 4,60 (790)
7. Pawel Wiesiolek (POL) 4,60 (790)
8. Jeff Tesselaar (NED) 4,20 (673)
9. Darko Pešič (MNE) 4,20 (673)
10. Zsombor Gálpál (HUN) 4,10 (645)
Hod oštěpem mužů, kvalifikace
1. Julian Weber (GER) 85,01 Q
2. Edis Matusevičius (LTU) 84,82 Q
3. Oliver Helander (FIN) 84,35 Q
4. Jakub Vadlejch (CZE) 83,36 Q
5. Toni Keränen (FIN) 82,77 Q
6. Patriks Gailums (LAT) 82,39 Q
7. Andrian Mardare (MDA) 82,18 Q
8. Artur Felfner (UKR) 81,74 q
9. Marcin Krukowski (POL) 81,72 q
10. Teura'itera'i Tupaia (FRA) 81,46 q
11. Lassi Etelatalo (FIN) 80,83 q
12. Max Dehning (GER) 80,52 q
13. Dawid Wegner (POL) 79,35
14. Gatis Čakšs (LAT) 79,22
15. Leandro Ramos (POR) 79,17
16. Cyprian Mrzyglod (POL) 77,93
17. Alexandru Mihaita Novac (ROU) 77,57
18. Ioannis Kyriazis (GRE) 77,54
19. Timothy Herman (BEL) 77,35
20. Sindri Hrafn Gudmundsson (ISL) 77,30
21. Manu Quijera (ESP) 75,61
22. Kasper Sagen (NOR) 74,50
23. Jakub Kubínec (SVK) 72,16
24. Norbert Rivasz-Tóth (HUN) 71,32
25. Arthur W. Petersen (DEN) 71,20
26. Dagbjartur Dadi Jonsson (ISL) 70,44
27. Gyorgy Herczeg (HUN) 65,00
Rolands Štrobinders (LAT) NM
Martin Konečný (CZE) NM
Jaroslav Jílek (CZE) NM

4x100m mužů, rozběhy
1/2
1. Německo 38,43 Q
2. Belgie 38,55 Q (NR)
3. Polsko 38,67 Q
4. Švýcarsko 38,70 q
5. Dánsko 39,10 q
6. Řecko 39,13
7. Irsko 39,34
8. Velká Británie 39,60

2/2
1. Nizozemsko 38,34 Q
2. Itálie 38,40 Q
3. Francie 38,43 Q
4. Španělsko 39,21
5. Česko 39,22
6. Portugalsko 39,26
7. Turecko 39,57
Slovinsko DNF
4x100m žen, rozběhy
1/2
1. Velká Británie 42,25 Q (EL)
2. Švýcarsko 42,76 Q
3. Španělsko 43,00 Q
4. Itálie 43,27
5. Maďarsko 43,70
6. Rakousko 43,84 (NR)
7. Řecko 44,23
8. Estonsko 53,37

2/2
1. Francie 42,35 Q
2. Nizozemsko 42,39 Q
3. Německo 42,47 Q
4. Belgie 42,85 q
5. Polsko 43,15 q
6. Finsko 43,68
7. Portugalsko 43,85 (NR)
8. Dánsko 44,21
4x400m žen, rozběhy
1/2
1. Polsko 3:25,59 Q
2. Německo 3:25,90 Q
3. Nizozemsko 3:25,99 Q
4. Norsko 3:26,05 (NR)
5. Finsko 3:26,51
6. Portugalsko 3:29,50
7. Švédsko 3:29,84 (NR)
Česko DQ

2/2
1. Irsko 3:24,81 Q
2. Francie 3:25,15 Q
3. Belgie 3:25,16 Q
4. Španělsko 3:25,25 q (NR)
5. Itálie 3:25,28 q
6. Švýcarsko 3:27,48
7. Ukrajina 3:27,59
8. Maďarsko 3:31,28
4x400m mužů, rozběhy
1/2
1. Velká Británie 3:01,69 Q
2. Itálie 3:02,01 Q
3. Maďarsko 3:02,09 Q (NR)
4. Nizozemsko 3:03,50
5. Irsko 3:04,41
6. Ukrajina 3:05,86
7. Česko 3:06,70
Švýcarsko DQ

2/2
1. Francie 3:00,77 Q
2. Belgie 3:01,09 Q
4. Německo 3:01,44 Q
5. Španělsko 3:01,45 q
6. Portugalsko 3:01,91 q (NR)
7. Švédsko 3:07,71
Polsko DQ
Skok do dálky žen, kvalifikace
1. Malaika Mihambová (GER) 7,03 Q (EL)
2. Annik Kälinová (SUI) 6,83 Q
3. Hilary Kpatchaová (FRA) 6,82 Q
4. Agate De Sousaová (POR) 6,72 Q
5. Alina Rotaru-Kottmannová (ROU) 6,71
6. Plamena Mitkovová (BUL) 6,71 Q
7. Larissa Iapichinová (ITA) 6,71 Q
8. Fátima Diameová (ESP) 6,70 Q
9. Mikaelle Assaniová (GER) 6,67 q
10. Jogaile Petrokaiteová (LTU) 6,65 q
11. Magdalena Bokunová (POL) 6,65 q
12. Filippa Kvitenová (CYP) 6,63 q
13. Pauline Hondemaová (NED) 6,63
14. Maja Askagová (SWE) 6,60
15. Florentina Costina Iuscová (ROUI) 6,58
16. Tilde Johanssonová (SWE) 6,55
17. Milica Gardaševičová (SRB) 6,55
18. Neja Filipičová (SLO) 6,53
19. Tessy Eboseleová (ESP) 6,47
20. Petra Bánhidi-Farkašová (HUN) 6,46
21. Nikola Horowská (POL) 6,46
22. Laura Raquel Müllerová (GER) 6,43
23. Jessica Kaharaová (FIN) 6,39
24. Oksana Malohlovecová (UKR) 6,39
25. Anasztázia Nguyenová (HUN) 6,32
26. Angelina Topičová (SRB) 6,29
27. Daniela Gublerová (SUI) 6,26
Evelise Veigaová (POR) NM
Diana Lestiová (HUN) DNS
800m žen, semifinále
1/2
1. Keely Hodgkinsonová (GBR) 1:58,07 Q
2. Anais Bourgoinová (FRA) 1:58,65 Q
3. Majtie Kolbergová (GER) 1:58,74 Q
4. Anna Wielgoszová (POL) 1:59,07
5. Gabriela Gajanová (SVK) 1:59,43
6. Erin Wallaceová (GBR) 1:59,89
7. Valentina Rosamiliaová (SUI) 2:00,83
8. Wilma Nielsenová (SWE) 2:00,86

2/2
1. Léna Kandissounonová (FRA) 2:00,11 Q
2. Angelika Sarnová (POL) 2:00,37 Q
3. Lore Hoffmannová (SUI) 2:00,41 Q
4. Alexandra Bellová (GBR) 2:00,57
5. Daniela Garcíaová (ESP) 2:00,68
6. Charline Mathiasová (LUX) 2:00,78
7. Eveliina Määttänenová (FIN) 2:01,49
8. Anita Horvatová (SLO) 2:04,30
Program
9:35 110m překážek, desetiboj (Stráský)
10:10 800m žen, semifinále
10:30 Hod diskem, desetiboj (Stráský)
10:35 Skok do dálky žen, kvalifikace
10:45 4x400m mužů, rozběhy (Desenský, Šorm, Smolka, Krenek)
11:15 4x400m žen, rozběhy (Pírková, Petržilková, Veselá, Malíková)
11:55 a 13:10 Skok o tyči, desetiboj (Stráský)
12:00 4x100m mužů, rozběhy (Stromšík, Veleba, Jirka, Macík)
12:30 4x100m žen, rozběhy
13:00 Hod oštěpem mužů, kvalifikace (Jílek, Konečný, Vadlejch)