4:1

koniec (1:1)

30.06.2024, 21:00 • Cologne Stadium • Osemfinále • Tomáš Hládek

Tipsport: 1.2 7.18 17.2

Španieli ostali zaskočení, keď po prvej návšteve Gruzíncov v pokutovom území si strelil vlastný gól Le Normand. Vyrovnať sa im však podarilo ešte v prvom polčase, keď sa v 39. minúte presadil Rodri. Kľúčom bol rýchly druhý gól Španielov v druhom polčase v podaní Ruiza, ktorý im dodal pokoj na kopačky. Následne si už Španieli hru užívali, góly pridali ešte Williams a Olmo a zverenci Luisa de la Fuenteho zaslúžene postupujú ďalej.

Za pozornosť vám ďakuje a dobrú noc praje Tomáš Hládek. (22:56:06)

90+2

Yamal prehadzoval loptu na Olma, ktorého vytlačil pozorný Kašia.

90

Williams opäť motal hlavy gruzínskym obrancom a dostal sa aj k streleckému pokusu, ktorý blokuje Kašia.

88

Kvaratskhelia vybojoval rohový kop, ktorý aj sám zahral, ale obrana Španielska bola pozorná.

87

Nadstavovať sa budú minimálne tri minúty.

86

Španieli kombinujú a držia loptu na kopačkách. Duel sa už len dohráva.

83

83. Dani OLMO - 4:1

83

Španielsko dalo gól!
DANI OLMO sa dostal k lopte na hranici pokutového územia, hodil si ju na ľavačku a Mamardašvili bol len v roli štatistu. Aj keď to do polčasu vyzeralo dramaticky, treba povedať, že vedenie Španielska je absolútne zaslúžené

81

Striedanie v tíme Španielsko:
z ihriska odchádza Fabián Ruiz, prichádza Mikel Merino,
z ihriska odchádza Dani Carvajal, prichádza Jesús Navas.

80

Krásna akcia dvojice Yamal-Olmo. Yamal si narazil loptu s Olmom, no z tesnej blízkosti ho vychytal Mamardašvili.

79

Striedanie v tíme Gruzínsko:
z ihriska odchádza Giorgi Gvelesiani, prichádza Nika Kvekveskiri,
z ihriska odchádza Georges Mikautadze, prichádza Budu Zivzivadze.

76

76. Nico Williams (ESP) - 3:1

76

Španieli predviedli, že vedia hrať aj priamočiary futbal. NICO WILLIAMS dostal dlhú prihrávku na ľavú stranu, z obrancu Gruzínska si spravil kužeľ a nekompromisným zakončením pod brvno zvyšuje vedenia Španielska na 3:1.

74

74. Lamine Yamal (ESP)

74

Španieli predviedli peknú kombinačnú akciu a prihrávku z pravej strany si zrazil do brány jeden z hosťujúcich hráčov. Gól však neplatí pre ofsajd.