Tenis

Wimbledon - ženy (tráva)

Karolína Plíšková – Diana Šnajderová

1:2 6:4, 4:6, 5:7

01.07.2024, 15:44 • Kurt č. 14, All England Club, Londýn (GBR) • 1. kolo • Filip Lefenda cz

Tipsport: 1.76 2.06

První českou tenistkou, která odehrála zápas na letošním Wimbledonu, byla Karolína Plíšková (46.). I přes velmi dobrý vstup do souboje s Dianou Šnajderovou (30.) se však s turnajem musí rozloučit. S vítězkou generálky v Bad Homburgu prohrála za dvě hodiny a 24 minut po setech 6:4, 4:6, 5:7. Ve druhém i třetím setu se přitom dostala česká hráčka do vedení o brejk. Šnajderové se ale povedlo ztrátu v obou sadách smazat. V rozhodující sadě disponovala Plíšková za stavu 4:4 hned třemi brejkboly, nepovedlo se jí ale ani jeden využít a Šnajderové se naopak povedlo ve dvanáctém gemu na returnu zápas ukončit. (18:26:45)

Konec zápasu

1:2; 5:7 - Diana Šnajderová

5:7

Na závěrečný tiebreak bohužel nedojde. Šnajderová vrátila druhý servis bekhendem na střed kurtu a Plíšková ukončila zápas dlouhým forhendem za základní čáru.

30-40

Diana Šnajderová změnila rytmus výměny krátkým bekhendovým čopem. Plíšková reagovala úderem do sítě. Mečbol.

30-30

Čopovaný bekhend Šnajderové doplachtil za základní čáru. Třicet obě.

15-30

Karolína Plíšková hrála z druhého úderu forhend až za pravý roh dvorce. Opět tak musí dotahovat.

15-15

Ruska vytáhla forhend z rohu kurtu. Karolína Plíšková si na vysokém balonu smlsla a forhendem z voleje vyrovnala.

0-15

Šnajderová ustála úvodní tlak Plíškové. Ta hrála nakonec bekhendem do autu.

5:6

Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

5:6

Následuje přestávka a výměna stran.

5:6

Plíšková returnovala bekhendem za levou čáru. Diana Šnajderová si pojišťuje případný tiebreak.

15-40

Po křižném forhendovém stopbalu už má i dva gemboly. Plíšková vracela technicky do sítě.

15-30

Plíšková útočila křižným forhendem pod pásku. Diana Šnajderová na servisu znovu vede.

15-15

Karolína Plíšková vyrovnává na 15:15.

0-15

Přímý bod z podání pro Dianu Šnajderovou, vítězku turnaje v Bad Homburgu z minulého týdne.

5:5

Vysoký odskok pomalejšího returnu. Karolína Plíšková vypálila forhend do pravého rohu kurtu a vyrovnala na 5:5.