Francisco Comesaña (1) – Jiří Veselý

2:1 2:6, 6:3, 6:3

23.07.2024, 12:59 • Centrální kurt, Tampere (FIN) • 1. kolo • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.29 3.19

Jiří Veselý bohužel nedotáhl výborně rozehraný zápas proti nasazené jedničce Franciscu Comesañovi a z 20 letošních odehraných turnajů končí pošestnácté v úvodním kole.
Český tenista po vynikajícím výkonu jasně ovládl první set a i ve druhém vedl 3:1, když dokázal soupeři vzít podání ze stavu 40:0 a po rebrejku znovu s pomocí jeho čtyř dvojchyb. Pak ale začal kupit nevynucené chyby, zatímco Argentinec se chytil na podání a pěti gemy v řadě set otočil.
Do závěrečného dějství vstoupil Veselý slibně, jenže nedokázal dobře rozehrané gemy zakončovat a prohrával už 1:5. Pak sice Comesaña zaváhal při první možnosti utkání dopodávat, několik špatných řešení však stálo Veselého v poslední hře znovu vlastní servis, který ztratil celkem sedmkrát. (15:11:55)

Konec zápasu

2:1; 6:3 - Francisco Comesaña

6:3

Jiří Veselý ztrácí posedmé své podání a další příležitost již nedostane, jeho obranný forhend do sítě byl zároveň posledním úderem na turnaji.

40-15

Po podání ven z kurtu si Veselý věřil na síti, jenže Comesaña míček doběhl a prohazuje ho křížem na dva mečboly.

30-15

Další špatné řešení u sítě, místo kraťasu poslal Veselý míček k základní čáře a Comesaña poděkoval za nabídnutou šanci prohozem a vytlučením jeho bloku.

15-15

Servis teď příbramského rodáka podržel.

15-0

1:1; 5:3; 15-0 - Francisco Comesaña

15-0

Co to teď Jiří vymýšlel u sítě? Soupeře měl po podklouznutí zlomeného, stačilo ho jakkoli obhodit, jenže místo toho přišla nahrávka na volej, který už ani Argentinec sám nečekal.

5:3

Francisco Comesaña odevzdává podání dvojchybou, stále je však o brejk napřed.

30-40

Ani teď se Comesaña nedočkal mečbolu, naopak čelí brejkbolu po příliš dlouhém čopu.

30-30

1:1; 5:2; 30-30 - Jiří Veselý

30-30

Proti druhému podání vypálil Veselý bekhendový return, který jeho soupeř vyškrabuje pouze nahrávkou na smeč.