koniec (1:1)

24.07.2024, 15:00 • Parc de Princes, Paříž • 1 • Skupina C • Matěj Skula cz

Tipsport: 9.33 5.28 1.33

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (17:17:44)
Uzbekistán v dalším zápase narazí na Egypt, naopak na Španělsko čeká výběr Dominikánské republiky.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 23:24.
Uzbekistán se ale za svůj výkon nemusí vůbec stydět, naopak předvedli svěřenci trenéra Kapadzeho velmi bojovný a odvážný výkon.
Úvodní zápas skupiny C olympijského turnaje ve fotbale končí výhrou Španělska nad Uzbekistánem 2:1.
První poločas nabídl vcelku vyrovnanou podívanou, ve které ale otevřela skóre zápasu „La Roja“. Ve 29. minutě prodloužil Abel Ruiz centr ze standardní situace přesně k Marcu Pubillovi, který zblízka propálil brankáře Nematova – 0:1. Uzbekistán se nebál hrát po celý poločas aktivně a odměnou mu byla penalta, kterou nařídil sudí Dahane Beida po kontaktu s videem. K exekuci pokutového kopu se postavil Eldor Šomurodov a přesnou ranou k tyči nedal šanci brankáři Tenasovi – 1:1.
Do druhé půle vstoupil aktivněji favorit z Pyrenejského poloostrova. V 57. minutě podrazil ve vápně Aimara Oroze uzbecký fotbalista Fajzullajev a hlavní sudí z Mauritánie ihned nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Sergio Gómez, ale jeho pokus vyrazil nohou brankář Nematov. Španělský fotbalista ve službách Realu Sociedad Sergio Gómez ale dokázal napravit své zaváhání o pár minut později, když dostal balon ideálně proti noze od Mirandy a tentokrát už se nemýlil – 1:2. V závěru zápasu Uzbekistán hodně svého soupeře zatlačil a nebyl daleko vyrovnání, avšak Aliqulov ani Rachmonalijev druhou branku své země nevstřelili a budou se tak muset spokojit s porážkou od Španělska 1:2.

90+10

90+10

Po následném výkopu gólmana Tenase hlavní sudí ukončuje dnešní utkání.

90+9

Uzbekistán ještě dostal šanci, a to když se po sérii hlaviček dostal k zakončení Aliqulov, ale brankář Arnau Tenas míč nadvakrát zkrotil.

90+9

Džudloševův centr z levé strany odvrátila obrana Španělska, Uzbekistán musí zacouvat až na obrannou polovinu.

90+8

Žlutá karta pro Samu Omorodiona, který zbytečně dohrál brankáře Nematova.

90+8

90+8. Po této situaci sudí penaltu pro Uzbekistán nenařídil

90+8

Penalta to nebude, hraje se dál.

90+7

Ano, je tomu tak, hlavní rozhodčí Beida je v kontaktu s VARem kvůli potencionální penaltě pro Uzbekistán. Kontroluje se počínání některých hráčů při zahrání předchozího rohového kopu.

90+6

Hlavní rozhodčí však asi ještě něco zkoumá ve spolupráci s videem.

90+5

90+5. Rachmonalijevův volej proletěl kolem pravé Tenasovy tyče

90+5

Velká šance Uzbekistánu! K ztečovanému centru se sice dostal brankář Tenas, míč ale vyboxoval jen k Umaralimu Rachmonalijevovi, jehož pokus skončil těsně vedle branky!

90+5

Po zahrání rohu upadli v pokutovém území Španělska dva hráči Uzbekistánu, ale hlavní sudí Beida nechává hru plynout.