3:0

koniec (3:0)

25.07.2024, 21:00 • Allianz Riviera (Nice) • 1 • Skupina B • Petr Sumbal cz

Tipsport: 1.05 17.9 44.0

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkný zbytek večera a dobrou noc. (22:56:26)
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:7.

Druhý poločas už žádnou branku nepřinesl. Američanky si vytvořily ještě několik šancí, ale žádnou opravdovou gólovou šanci neměly. Zambijky hrály i v oslabení velice sympaticky a snažily se útočit. Vytvořily si několik zajímavých brejků, ale odměna v podobě branky nepřišla.
Zápas je u konce, Američanky na úvod olympijského turnaje porazily Zambii 3:0 a splnily tak roli jasných favoritek.

90+5

90+4

Korbin Albertová si nachystala míč na levačku a vypálila, ale jen přesně do prostoru, ve kterém stála Musoleová.

90+1

I když Zambie dnešní zápas prohraje, tak rozhodně má na čem stavět. Obrana by se měla do příštích zápasů zlepšit, ale v útoku mají Zambijky talentované hráčky, které by mohly další týmy na olympiádě pozlobit.

90+1

Esther Siamfuková centrovala od rohového praporku jen přímo do rukou brankářky Naeherové.

90

Další rychlý brejk Zambie táhla Barbara Bandaová, která našla dobrou přihrávkou Racheal Kundananjiovou. Ta však měla svou střelu zablokovanou.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89

Nakonec se do šance dostala po pěkné kombinaci Crystal Dunnová, ale hlavou minula branku.

88

Američanky kombinují na útočném poloviny, dopředu ale zatím nikterak nepospíchají.

87

Zambijky se opět pokusily zaútočit, tentokrát ale pro ně obrana USA byla neprostupná.

85

Barbara Bandaová zakončovala tentokrát hlavou, ale netrefila americkou branku.

85

Hellen Chandaová si dobrým pohybem vynutila faul Američanek. Zambie hraje ve druhém poločase opravdu sympaticky.

84

Pokračuje se ve hře.

82

Racheal Kundananjiová je zraněná a potřebuje ošetření. Oba týmy se jdou mezitím občerstvit k lavičkám.

81

Racheal Kundananjiová tentokrát zambijsou akci dokázala zakončit, ale Alyssa Naeherová neměla s jejím pokusem žádné větší potíže.

79

Zambijky se vydaly ve větším počtu hráček dopředu, vše ale skončilo jen nešťastným útočným faulem Racheal Kundananjiové.

77

Adresátkou centru byla Tierna Davidsonová, ale té se nepovedlo nasměrovat míč na branku.

77

Vše se stěhuje před branku Zambie, protože Američanky budou zahrávat přímý kop.

73

Po rohovém kopu USA se píská vysoká noha Američanky Emily Sonnettové.

72

Casey Kruegerová hledala před brankou Lynn Williamsovou, ta se však do zakončení nedostala.

71

Hráčky USA obléhají své soupeřky, ale zatím nenacházejí cestu do vápna.

69

Možná jsme čekali, že USA ve druhém poločase oslabenou Zambii přejede, to se ale neděje. Američanky si moc velkých šancí nevypracovali a musí se dokonce bránit občasným výpadům, které má většinou na svědomí Barbara Bandaová.

65

Střídání v týmu USA:
ze hřiště odchází Lindsey Horanová, přichází Emily Sonnettová,
ze hřiště odchází Mallory Swansonová, přichází Jenna Nighswongerová,
ze hřiště odchází Trinity Rodmanová, přichází Casey Kruegerová.

63

Nejaktivnější útočnice Zambie Barbara Bandaová vystřelila z dálky, ale neohrozila brankářku Naeherovou.

61

Píská se faul, šlapák předvedla střídající Lynn Williamsová.

60

Čtvrtý gól v síti Zambie nedoručila ani Mallory Swansonová, která mohla dokonce završit hattrick. Z levé strany ale minula branku.

59

Trinity Rodmanová měl velkou šanci na svou druhou branku v tomto zápase, ale její kroucená střela nakonec o kousek minula svůj cíl.

58

Barbara Bandaová se opět hnala po křídle dopředu, ale ke střele ji nepustila Korbin Albertová.

56

Korbin Albertová se z obrany vydala na útočný výlet a málem se dočkala svého premiérového reprezentačního gólu. Nepřekonala však brankářku Musoleovou.

55

Trinity Rodmanová dostala dobrou přihrávku, ale její rána byla zablokovaná.

54

Kabange Mupopová našla výbornou přihrávkou Barbaru Bandaovou, ale ta nedokázala vystřelit přes výborně bránící Davidsonovou.

53

Rohové kopy zatím Spojeným státům moc nevychází, ani z tohoto neohrozily branku soupeřek.

52

Centr Williamsové byl sražen na rohový kop.

52

Na druhé straně střílela Racheal Kundananjiová, ale pouze přesně do rukavic Alyssy Naeherové.

51

Trinity Rodmanová se dobře dostala do vápna, ale pak nedokázala přesně přihrát, takže brankářka Ngambo Musoleová tentokrát mohla zůstat v klidu.

50

Tak nakonec je naštěstí vše v pořádku a můžeme pokračovat ve hře.

49

Zřejmě došlo ke zranění Racheal Kundananjiové, která se drží za loket a nechce se jí na nohy.

47

Crystal Dunnová se pokusila vyslat do šance Horanovou, ale její přihrávku obrana Zambie nepustila.

46

ze hřiště odchází Rose Lavelleová, přichází Korbin Albertová.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
První poločas je za námi a favorizované Američanky podle očekávání vedou 3:0. USA nejprve několik velkých šancí zahodily, ale pak už začaly střílet branky. V 17. minutě se prosadila při svém olympijském debutu hráčka s růžovými vlasy Trinity Rodmanová. Ve 24. a 25. minutě pak zvýšila dvěma brankami na 3:0 Mallory Swansonová. Ve 33. minutě pak po intervenci VARu obdržela červenou kartu obránkyně Zambie Pauline Zuluová. Američanky zatím přesilovku nevyužily, ještě na to ale budou mít celý druhý poločas.

45+3

45+3

Zambie se ještě v závěru poločasu pokusila zaútočit, ale opět vše končí nepřesným pasem ve středu pole.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

44

Trinity Rodmanová byla v souboji pozdě a faulovala a už si prohlíží žlutou kartu.

43

ze hřiště odchází Sophia Smithová, přichází Lynn Williamsová.

42

Američanky budou střídat, u postranní čáry už se chystá Lynn Williamsová.

42

Už se zase hraje a USA už se nadechuje k další útočné akci.

41

Ještě předtím ale musí být ošetřena Sophia Smithová, která přitom s nikým v souboji nebyla.

40

Barbara Bandaová faulovala Lindsey Horanovou a hrát tak budou Američanky.

38

Střídání v týmu Zambie:
ze hřiště odchází Grace Chandaová, přichází Avell Chitunduová,
ze hřiště odchází Prisca Chilufyaová, přichází Esther Muchingaová.

37

Zambijky reklamovaly, že se Tierna Davidsonová dotkla ve vápně míče rukou, ale ta byla u těla, takže penalta to nebude.

35

Z volného přímého kopu nakonec nic nebylo, ale Zambie teď bude hrát zbytek utkání v oslabení proti favoritkám turnaje. Samozřejmě v případě, že nedojde na vyloučení i na durhé straně.

34

Tak to je hodně nešťastná chvíle pro nebohou obránkyni Zambie Pauline Zuluovou, která to bohužel obrečí, ale musí opustit hřiště. A její spoluhráčky se teď mohou "těšit" na peklo.

33

33. Červená karta

33

Rozhodnutí se nemění, zůstáváme u přímého kopu. Ale titulek nám možná lhal a řešilo se úplně něco jiného, protože Pauline Zuluová právě vidí červenou kartu!

32

Hlavní rozhodčí se jde podívat na video. To je docela zvláštní vzhledem k tomu, že se jedná o exaktní záležitost, kterou by měl být schopen posoudit rozhodčí, který sedí u VARu.

32

Do hry se ale ještě vložil VAR a řeší se, zda ten faul nakonec nebyl už v pokutovém území. V tom případě by se kopal pokutový kop.

30

Zambijky se budou muset znovu bránit, tentokrát rohovému nebezpečnému přímému kopu z hranice pokutového území. Pauline Zuluová za faul loktem dostává žlutou kartu.

29

Američanky si dnes připíšou již desáté vítězství v řadě. V předchozích devíti inkasovaly jen pět branek.

28

Zambie si nyní musí dávat velký pozor na to, aby z toho nebyl až příliš krutý výprask od nabuzených Američanek.

25

25. Mallory SWANSONOVÁ - 3:0

25

Američanky právě vstřelily branku!
MALLORY SWANSONOVÁ střílí druhý gól během jedné minuty! Tentokrát ji vysunula do šance Smithová a útočnice Spojených států si nejprve ladným dotykem obhodila brankářku a pak zakončila do odkryté branky. Asistence: Sophia Smithová.

24

24. Mallory SWANSONOVÁ - 2:0

24

Američanky zvyšují na 2:0! Znovu si gólovou asistenci připisuje Horanová, která tentokrát vyslala do šance MALLORY SWANSONOVÁ a ta tváří v tvář brankářce Musoleové nezaváhala. Asistence: Lindsey Horanová.

23

Zambie má zatím problém udržet míč delší dobu na svých kopačkách, když už ho získá pod kontrolu.

21

Trinity Rodmanová se snažila do vápna proniknout před dvě soupeřky, to se jí však nepovedlo.

20

Mallory Swansonová už si chystala míč ke střele, když byla poslána k zemi. Podle rozhodčího to ale faul nebyl.

19

Bylo jen otázkou času, kdy se Američanky dostanou do vedení. Rozdíl v kvalitě mužstev je opravdu znatelný. Zatímco Američanky si přijely do Paříže pro Zlato, Zambijky patří mezi největší outsiderky celého olympijského turnaje.

17

17. Trinity RODMANOVÁ - 1:0

17

Američanky konečně otevírají skóre zápasu! Horanová našla přesnou přihrávkou ve vápně TRINITY RODMANOVOU, která se rychle obtočila okolo své strážkyně a pak dobře umístěnou střelou po zemi překonala brankářku Musoleovou. Je to gól při jejím debutu na olympijském turnaji. Asistence: Lindsey Horanová.

15

15. Další dvě gólovky USA neskončily gólem.

15

Mallory Swansonová trefila brankovou konstrukci a potom byla Lindsey Horanová opět blízko gólu, ale zatím má smůlu. Její střela byla zablokovaná těsně před brankovou čárou.

13

Střelu na branku si naopak připsala útočnice Zambie Barbara Bandaová, pro Alyssu Naeherovou to však nebyla těžká práce.

13

Další závar před branku Zambie nakonec neskončil střelou na bránu.

11

Crystal Dunnová faulovala Priscu Chilufyaovou a z prostředka hřiště bude rozehrávat Zambie.

10

Ani další rohový kop USA nevedl k ohrožení branky Zambie, Ngambo Musoleová balón vyboxovala.

9

Z hranice vápna střílela Crystal Dunnová, ta však vůbec netrefila branku.

9

9. Horanová střílí do břevna.

9

Další obrovská šance Američanek! Trinity Rodmanová se pokusila přehodit brankářku Zambie, ale míč se odrazil od břevna.

8

Americký tým zahrával první rohový kop zápasu. Míč však skončil bezpečně v rukavicích Musoleové.

6

Nepřesná přihrávka připravila reprezentantky Zambie o míč, na tahu tak budou znovu svěřenkyně Emmy Hayesové. Tato bývalá trenérka Chelsea, kterou dovedla k mnoha úspěchům je řazena mezi nejlepší trenérky na světě.

5

Mallory Swansonová měla hodně prostoru na střelu, ale ještě hledala přihrávkou Sophii Smithovou. Ta stihla míč jen tečovat a brankářka Ngambo Musoleová předvedla úspěšný zákrok.

3

Američanky se dokázaly ubránit a už mohou spěchat zase dopředu.

2

Šanci ohrozit branku soupeřek má také Zambie, bude zahrávat přímý kop.

1

Američanky začaly hodně zostra, kapitánka Lindsey Horanová mohla hned v prvním minuty skórovat, kdyby trefila branku.

1

Američanky budou hrát v bílých dresech, reprezentantky Zambie se představí v zeleném.
Hráčky obou týmů jsou již na hřišti a nyní si poslechnou hymny Spojených států a Zambie.

USA: Naeherová – Foxová, Girmaová, Davidsonová, Dunnová – Horanová (C), Coffeyová, Lavelleová – Rodmanová, Swansonová, Smithová.
Náhradníci: Murphyová – Albertová, Kruegerová, Lyn. Williamsová, Nighswongerová, Sonnettová, Bethuneová.
Trenér: Hayesová

Zambie: Musoleová – Siamfuková, P. Zuluová, Mweembaová, Tembová – G. Chandaová, Chilufyaová, H. Chandaová, Kundananjiová – B. Bandaová (C) – Mupopová.
Náhradníci: Musondová – D. Bandaová, Chilesheová, M. Zuluová, Lubandjiová, Chitunduová, Muchingaová.
Trenér: Mwape

Rozhodčí: Abatti – Alves, Camilo.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se ještě nikdy v historii neutkaly.
Zambie

Zambie se kvalifikovala na olympiádu díky úspěchu na speciálním kvalifikačním turnaji, který se uskutečnil letos v dubnu. Tento africký výběr nicméně bude patřit mezi největší outsiderky turnaje a jakýkoliv bodový úspěch proti Američankám by se rovnal totální senzaci. Už jen postup do vyřazovacích bojů by byl velmi překvapivým. Zambije měla ženský fotbalový tým na olympiádě naposledy v roce 2021, kdy obsadila deváté místo.
USA

Ženská reprezentace Spojených států patří dlouhodobě mezi ty nejsilnější na světě a i na olympijském turnaji se jedná o jednoho z jasným kandidátů na medaili. Na loňském MS vypadly USA překvapivě už v osmifinále a tohle zaváhání budou chtít za každou cenu napravit. Na olympiádě Američanky naposledy slavily zlato v roce 2012 v Londýně. Před třemi lety v Tokiu braly USA bronz.
Zdravím a vítám všechny příznivce mezinárodního ženského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání skupiny B mezi reprezentačními výběry USA a Zambie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

3:0

Góly: 17. Rodmanová (Horanová), 24. Swansonová (Horanová), 25. Swansonová (Smithová)

Karty:   44. Rodmanová (USA)   33. P. Zuluová (ZAM)

USA: Naeherová – Foxová, Girmaová, Davidsonová, Dunnová – Horanová (C) (65. Sonnettová), Coffeyová, Lavelleová (46. Albertová) – Rodmanová (65. Kruegerová), Swansonová (65. Nighswongerová), Smithová (43. Lyn. Williamsová).
Náhradníci: Murphyová – Bethuneová.

Tréner: Hayesová

Zambia: Musoleová – Siamfuková, P. Zuluová, Mweembaová, Tembová – G. Chandaová (38. Chitunduová), Chilufyaová (38. Muchingaová), H. Chandaová, Kundananjiová – B. Bandaová (C) – Mupopová.
Náhradníci: Musondová – D. Bandaová, Chilesheová, M. Zuluová, Lubandjiová.

Tréner: Mwape

Rozhodca: Abatti – Alves, Camilo