Európska konferenčná liga

AC Omonia Nikózia – Torpedo Kutaisi

3:1

koniec (1:0)

25.07.2024, 18:30 • Neo GSP Stadium, Nikósie (CYP) • 2 • Predkolo • Info o zmenách stavu (Tadeáš Rulf) cz

Tipsport: 1.52 4.0 6.28

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:0. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:11. (20:29:53)
Ve druhém poločase byl k vidění velmi podobný příběh jako v půli první, tedy jemná převaha kyperského týmu. Ten si tak do odvety odváží slibný dvoubrankový náskok. Gruzínci toho tentokráte směrem dopředu příliš nepředvedli, uvidíme, zda v odvetném duelu dokáží boj o postup do pohárové Evropy zdramatizovat.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fotbalovým fajnšmekrům.

90+5

90+3

Žlutá karta pro tým Torpedo Kutaisi (Sandochadze).

90+2

Střídání v týmu Torpedo Kutaisi:
ze hřiště odchází Nikola Ninkovič, přichází Laša Šergelašvili.

89

Střídání v týmu Omonia Nikósie:
ze hřiště odchází Veljko Simič, přichází Sajdou Alioum,
ze hřiště odchází Richard Masouras, přichází Giannis Dionkou.

87

Žlutá karta pro tým Torpedo Kutaisi (Bjorn Johnsen).

84

84. EWANDRO - 3:1

84

Omonia Nikósie právě vstřelila branku!
Autorem branky je EWANDRO. Asistence: Andronikos Kakoullis.

78

Žlutá karta pro tým Torpedo Kutaisi (Momo Yansané).

78

78. COULIBALY - 2:1

78

Autorem branky je SENOU COULIBALY. Asistence: Ewandro.

75

Žlutá karta pro tým Omonia Nikósie (Fabiano).

74

74. Felipe PIRES - 1:1

74

Torpedo Kutaisi právě vstřelilo branku!
Autorem branky je FELIPE PIRES. Asistence: Bjorn Johnsen.

73

ze hřiště odchází Merab Gigauri, přichází Cotne Patsaćia,
ze hřiště odchází Pedro Monteiro, přichází Irakli Bidzinašvili.

68

ze hřiště odchází Charalampos Charalampous, přichází Ewandro,
ze hřiště odchází Mariusz Stepanski, přichází Andronikos Kakoullis.

56

Žlutá karta pro tým Omonia Nikósie (Amine Chammas).

52

Žlutá karta pro tým Omonia Nikósie (Charalampos Charalampous).

46

ze hřiště odchází Giorgi Mchedlišvili, přichází Warley,
ze hřiště odchází Eliton Junior, přichází Momo Yansané.

46

Statistiky
Držení míče: 61% : 39%
Střely: 9:1
Střely na branku: 2:1
Fauly: 4:5
V prvním poločase hrál dle očekávání prim domácí celek, kterýžto fakt se těsně před změnou stran podařilo v úvodní branku dvojzápasu přetavit hlavou po velmi dobře zahraném rohovém kopu dvojnásobnému reprezentantovi Mali Senouovi Coulibalymu.

45+3

43

Žlutá karta pro tým Torpedo Kutaisi (Merab Gigauri).

41

41. COULIBALY - 1:0

41

Autorem branky je SENOU COULIBALY. Asistence: Amine Chammas.

33

Žlutá karta pro tým Torpedo Kutaisi (Nikola Ninkovič).

31

Žlutá karta pro tým Omonia Nikósie (Senou Coulibaly).

13

Žlutá karta pro tým Torpedo Kutaisi (Giorgi Mchedlišvili).

1

Omonia Nikósie: Fabiano (C) – Charalampous, Erakovič, Simič, Chammas – Cassama, Panagiotou, Coulibaly – Masouras, Stepinski, Semedo
Náhradníci: Alioum, Andreou, Bakić, Dionkou, Ewandro, Helander, Kakoullis, Kyriakidis, Lang, Marquinhos Cipriano, Özler, Uzoho
Trenér: Valdas Dambrauskas

Torpedo Kutaisi: Kljajič – Monteiro, Sandochadze, Sakho, Nadaraia – Gigauri (C), Ninkovič, Mchedlišvili – Felipe Pires, Johnsen, Eliton Junior
Náhradníci: Basilašvili, Bidzinašvili, Dvališvili, Gošaďze, Jorginho, Mandžgaladze, Patsaćia, Rechviašvili, Šergelašvili, Warley, Yansané
Trenér: Stephen Kean

Rozhodčí: Matoša – Kasapovič, Mežnar – Matkovic (SVN).
Druhé předkolo Konferenční ligy proti sobě ve čtvrtek v 18:30 svede třetí tým loňského ročníku kyperské ligy nikosijskou AC Omonia a vicemistra Gruzie Torpedo Kutaisi. Vítěz brzy zahajovaného dvojzápasu může v případě úspěchů obou celků i v předfinální fázi pavouka být poslední kvalifikačním soupeřem ostravského Baníku, zápas se tak českému fanouškovi rozhodně vyplatí alespoň zběžně sledovat.

V Omonii strávil posledních pět let český bek Jan Lecjaks, během letošního léta ovšem přestoupil do dalšího kyperského klubu Nea Salamis. Na Kutaisi mají vzdálené příjemné vzpomínky sparťané, pražskému celku se Gruzínce podařilo porazit v kvalifikaci Ligy mistrů v roce 2002.

Favoritem dvojutkání jsou hráči z Kypru, na rozdíl od některých jiných mačů na počátku kvalifikačního pavouka nicméně bookmakeři neočekávají, že by pro Nikósii bylo dvojutkání pouhou formalitou, Kutaisi má nepochybně potenciál hrozit.

Mezi nejnebezpečnější domácí plejery se řadí Polák Mariusz Stepinski, který má za sebou sebou tři roky v italské sérii A a sezónu ve francouzské Ligue One. Loni v dresu kyperského Arisu Limassol odehrál v základní skupině Evropské ligy mimo jiné 22 minut proti Spartě Praha. Šance Gruzinců zvyšuje duo ve složení záložník Jorginho, který odehrál 27 mačů v dresu Guinei-Bissau a velmi produktivní forvard Bjorn Johnsen, který v dresu své země, tedy Norska, nastoupil dosud 16krát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

3:1

Góly: 41. Coulibaly (Chammas), 78. Coulibaly (Ewandro), 84. Ewandro (Kakoullis) – 74. Felipe Pires (Johnsen)

Karty:   31. Coulibaly (OMO), 52. Charalampous (OMO), 56. Chammas (OMO), 75. Fabiano (OMO) – 13. Mchedlišvili (KUT), 33. Ninkovič (KUT), 43. Gigauri (KUT), 78. Yansané (KUT), 87. Johnsen (KUT), 90+3. Sandochadze (KUT)

AC Omonia Nikózia: Fabiano (C) – Charalampous, Erakovič, Simič, Chammas – Cassama, Panagiotou, Coulibaly – Masouras, Stepinski, Semedo

Tréner: Valdas Dambrauskas

Tréner: Stephen Kean

Rozhodca: Matoša – Kasapovič, Mežnar – Matkovic (SVN)

Odveta: Kutaisi - Omonia Nikózia 1:2

Kuopio – Tromso 17:00 0:1

Sumgait – Fehérvár 18:00 1:2