Olympijské hry - muži

Austrália – Španielsko

92:80

koniec (31:21, 49:42, 69:60)

27.07.2024, 11:00 • Pierre Mauroy Stadium, Lille • 1 • Skupina A • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann) cz

Tipsport: 1.55 14.4 2.68

Statistiky zápasu.

Basketbalisté Austrálie potvrdili roli mírných favoritů a na úvod olympijského turnaje porážejí Španělsko 92:80, když po drtivou většinu zápasu vedli a jejich vítězství je rozhodně zasloužené.

Dvaceti body k němu přispěl Jock Landale, Patty Mills přidal 19 bodů, Josh Giddey 17 (15 v prvním poločase), Dyson Daniels 13.

Španěly táhl jasně nejlepší střelec zápasu Santi Aldama, autor 27 bodů, ovšem na dvouciferný počet už se dostali jen Sergio Llull se 17 a Willy Hernangómez se 14 body. (12:55:00)

Konec zápasu. (92:80)

39:56

A na závěr trefuje ještě jednu trojku z rohu Dyson Daniels. (92:80)

39:36

Veškeré drama ale rázně odmítl Patty Mills velmi těžkou trojkou. (89:80)

39:16

Santi Aldama ještě dramatizuje koncovku přesnou trojkou! (86:80)

39:06

Giddey neproměnil svoji další střelu, to už ale začala poslední minuta čtvrté čtvrtiny. (86:77)

38:42

Španělé se ještě snaží bojovat, ubránili nájezd Millse, poté se trefuje Lorenzo Brown. (86:77)

38:17

Willy Hernangómez však neproměnil trestný hod, Josh Giddey si pohlídal doskok. (86:75)

38:17

Giddey netrefil za tři body, na druhé straně se prosadil Willy Hernangómez i s faulem Magnaye. (86:75)

37:51

Willy Hernangómez neproměnil svoji další střelu, to už vypadá na hřebíček do španělských nadějí na dnešní úspěch. (86:73)

37:34

37:34 Jock Landale a jeho dnešní představení.

37:34

Jock Landale je už na 20 bodech a 8 doskocích, má šanci na double-double. (86:73)

37:34

Oddechový čas pro tým Španělsko. (86:73)

37:34

Lorenzo Brown netrefil další trojku, na opačné straně zvyšuje australské vedení Jock Londale. (86:73)

37:08

Giddey se nepřesnou přihrávkou dopustil své již šesté dnešní ztráty, dopředu mohou Španělé. (84:73)