6. Yu Xie (CHN) – 579
7. Davaakhuu Enkhtaivan (MGL) – 578
8. Robin Walter – 577
25. Juraj Tužinský (SVK) – 571 (12:01:02)

Kvalifikácia sa skončila, do finále postúpili: DAMIR MIKEC (SRB), NILO FEDERICO MALDINI (ITA), CHRISTIAN REITZ (GER), WONHO LEE (KOR), PAOLO MONNA (ITA), YU XIE (CHN), DAVAAKHUU ENKHTAIVAN (MGL) a ROBIN WALTER (GER).

Náš reprezentant Juraj Tužinský skončil posledné kolo opäť s výsledkom 97 bodov. Celkovo nazbieral 571 bodov, čo na postup nebude stačiť.
Aj v piatom kole sa našiel strelec ktorý získal 100 bodov, bol ním Reitz z Nemecka.
Náš strelec už má za sebou prvých šesť výstrelov posledného kola. Zatiaľ za 58 bodov.
Priebežne na postupových miestach zatiaľ Mikec zo Srbska, Taliani Maldini a Monna, Nemec Reitz, Kórejci Lee a Cho, Mongol Enkhtaivan a Turek Keles.

Juraj Tužinský má za sebou piate kolo, ktoré bolo doposiaľ jeho najlepším. Nazbieral 97 bodov.
Najrýchlejší traja strelci už majú kvalifikáciu za sebou. Naopak Bulhar Kirov len teraz dokončil štvrté kolo.
V štvrtom kole sme opäť videli stobodový výkon, tentoraz sa o neho postaral Singh z Indie.
Slovák Juraj Tužinský začal síce piate kolo osmičkou, nasledujú však tri výstrely za 10 bodov.
Priebežná postupová osmička sa neustále mení. Momentálne sú v nej Mikec zo Srbska, Dikec z Turecka, Maldini z Talianska, Nemec Reitz, Talian Monna, Esercitato z Kanady, Keles z Turecka a Singh z Indie.

Juraj Tužinský rýchlo nastrieľal kompletné štvrté kolo, bohužiaľ však nazbieral len 92 bodov. Priebežne je na 28. mieste. Šanca na postup sa mu tak výrazne vzdialila.
V treťom kole sme boli svedkami prvej "stovky", teda dokonalého kola. Postaral sa o neho Turek Yusuf Dikec.

Juraj Tužinský má za sebou kompletné tretie kolo. Nazbieral v ňom 94 bodov. Na postup bude potrebovať v druhej polovici presnejšiu mušku.
Najlepší výkon druhého kola bol na úrovni 98 bodov, podarilo sa ho dosiahnuť hneď piatim strelcom.
Juraj začal svoje tretie kolo, prvých päť výstrelov zasiahlo postupne 10, 8, 9, 10 a 9 bodov.

Náš olympionik už má za sebou kompletné druhé kolo. Získal v ňom po zlepšenom výkone 97 bodov.
Juraj Tužinský teraz získal naspäť svoju presnú mušku a "vytriafal" päť desiatok po sebe. Razom poskočil na 20. pozíciu. Držme Jurajovi palce, aby takto pokračoval aj naďalej.