Olympijské hry - ženy

Nemecko – Belgicko

83:69

koniec (25:11, 46:25, 60:42)

29.07.2024, 13:30 • Pierre Mauroy Stadium, Lille • 1 • Skupina C • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann) cz

Tipsport: 6.14 16.3 1.15

Němkám se na úvod olympijského turnaje povedla obrovská senzace, když porážejí loňské evropské šampiónky z Belgie 83:69.

Německý tým rozložil svoji produktivitu velmi rovnoměrně, neboť Satou Saballyová zaznamenala 17 bodů, její sestra Nyara 16 i Leonie Fiebichová po 16 a Peersonová 15. Nutno podotknout, že Nyara Saballyová se nepříjemně zranila a palubovku ve čtvrté čtvrtině opustila ve slzách.

Na belgické straně vstřelila hvězdná Meessemanová 25 bodů, ovšem nad pět bodů pak už měly jen Vanloová s 18 body a Linskensová 12. (16:09:40)

Konec zápasu. (83:69)

39:59

39:59 Leonie Fiebichová uzavírá zápas košem po útočném doskoku.

39:59

Leonie Fiebichová doskočila nepřesnou tříbodovou střelu a uzavírá zápas košem z druhé šance. (83:69)

39:37

Alexis Petersonová proměňuje dva trestné hody. (81:69)

39:17

Další trojka Vanloové, ta si ve čtvrté čtvrtině otevřela střelnici, ovšem pro vítězství už to bude pozdě. (79:69)

38:49

Emma Meessemanová se trefuje z otočky. (79:66)

38:24

Julie Vanloová drží Belgii na alespoň čestném rozdílu, trefuje další trojku. (78:64)

37:50

Alexis Petersonová dostala možnost házet dvě šestky, obě proměnila. (78:61)

37:37

Julie Vanloová přidává další dva body na belgické konto. (76:61)

36:08

Julie Vanloová proměňuje tříbodový pokus. (76:59)

35:59

Frieda Buhnerová přidává také trojku. (76:56)

35:23

I s šestkou si Buhnerová poradila. (71:56)

35:23

Frieda Buhnerová vrací německý náskok na šestnáct bodů, navíc bude házet trestný hod. (70:56)