Beatriz Haddadová Maiaová – Anna Karolína Schmiedlová

0:2 4:6, 4:6

29.07.2024, 13:46 • Kurt č. 8, Paríž (FRA) • 2. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.41 3.0

Dnes to bol pre Annu Karolínu Schmiedlovú náročný zápas, keďže sa výrazne trápila hlavne na podaní a celkovo ho v zápase stratila až päťkrát. Ani to ju však nezastavilo na ceste za historickým úspechom, keďže na returne predviedla fantastický výkon a za celý zápas až sedemkrát zobrala podanie Haddad Maiaovej. Možno tak povedať, že dnes o víťazstve Schmiedlovej rozhodol hlavne jej kvalitnejší return. Schmiedlová si tak zahrá po prvýkrát v kariére osemfinále na olympijskom turnaji žien vo dvojhre, v ktorom sa stretne už s jednou z top favoritiek a adeptiek na cenný kov piatou hráčkou na svete talianskou tenistkou Jasmine Paoliniovou. Tá pokračuje zatiaľ aj na olympijskom turnaji v skvelej forme z uplynulých dvoch grandslamov, kde sa v oboch prípadoch dostala až do finále, ale na Roland Garros prehrala so Swiatekovou a na Wimbledone s Krejčíkovou, a tak by určite rada zabojovala o cenný kov aj na tomto turnaji. Schmiedlová však môže proti Paoliniovej len prekvapiť, keďže už účasť v osemfinále na olympijskom turnaji žien vo dvojhre je skvelý úspech pre slovenský tenis. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (15:51:43)

Koniec zápasu

4:6

Beatriz Haddad Maiaová poslala forhend do siete a Anna Karolína Schmiedlová prekvapivo postupuje po prvýkrát v kariére do osemfinále olympijského turnaja žien vo dvojhre, keď favorizovanú brazílsku tenistku porazila po setoch dvakrát 6:4!

0-40

Haddad Maiaová vyhodila hneď druhý úder z forhendu a Schmiedlová má v tejto chvíli tri mečbaly!

0-30

Schmiedlová bola trpezlivá vo výmene od základnej čiary a dočkala sa nepresného krížneho forhendu od Haddad Maiaovej.

0-15

Haddad Maiaová však musí zvládnuť podanie na udržanie v zápase, ale Schmiedlová začína víťazným krížnym bekhendom.

4:5

Koniec prestávky, podávať bude Beatriz Haddadová Maiaová.

4:5

Ale Schmiedlová vyhodila krížny forhend, takže Haddad Maiaová sa ešte udržala v zápase a znižuje na 4:5 v druhom sete!

40-15

Prvý z nich Schmiiedlová odvrátila, keď Haddad Maiaová pokazila forhend.

40-0

Schmiedlová sa pri vyhodenom bekhende pošmykla a Haddad Maiaová má tri brejkbaly na udržanie sa v zápase!

30-0

Haddad Maiaová navyše trafila víťazný forhendový return a ešte sa nechce vzdať.

15-0

Po krátkej prestávke a ošetrení Haddad Maiaovej začína Schmiedlová podanie na víťazstvo len dlhým bekhendom.

3:5

Schmiedlová využíva hneď prvú šancu na brejk a za stavu 5:3 bude podávať na víťazstvo a historický postup do osemfinále na olympijskom turnaji žien vo dvojhre!

15-40

V tejto chvíli má Schmiedlová možno rozhodujúce dva brejkbaly!

15-30

Schmiedlová má veľkú šancu na returne a môže zabojovať o ďalšie brejkbaly.

3:4

Ten sa Schmiedlovej podarilo využiť a po prvýkrát je vo vedení v druhom sete, keď otočila z 1:3 na 4:3.

30-40

Schmiedlová opäť zvládla výmenu za dôležitého stavu a má gembal.

30-30

Opäť je tu však stav pri podaní Schmiedlovej, pri ktorom Haddad Maiaová môže zabojovať o brejkbal.

15-30

15-15

0-15

3:3

Ani ďalší forhend Haddad Maiaovej sa nezmestil do kurtu a Schmiedlová po čistej hre vyrovnáva na 3:3 v druhom sete!

0-40

Ďalší forhend Haddad Maiaovej doletel za základnú čiaru a Schmiedlová má tri brejkbaly!

0-30

Následne Haddad Maiaová vyhodila hneď druhý úder z forhendu.

0-15

Schmiedlová rozbehala Haddad Maiaovú a vynútila si jej forhendovú chybu.

3:2

3:2

3:2

Napokon Haddad Maiaová pokazila bekhend a Schmiedlová znižuje na 2:3 v druhom sete

30-40

Schmiedlová však zvládla dôležitú výmenu a má gembal.

30-30

Schmiedlová sa dostáva opäť do problémov na podaní, ale teraz si už nemôže dovoliť jeho stratu.

15-30

15-15

15-0

3:1

Ani krížny bekhendový return Schmeidlovej nepadol do kurtu a Haddad Maiová po odvrátení dvoch brejkbalov podržala podanie, po ktorom vedie 3:1 v druhom sete.

A-40

Haddad Maiaová má ďalšiu výhodu po priamom bode.

40-40

Haddad Maiaová zvládla situáciu na sieti a lob Schmiedlovej bol dlhý.

40-A

Schmiedlová si však vybojovala ďalší brejkbal víťazným krížnym bekhendom!

40-40

Schmiedlová si pripravila pozíciu trpezlivým útokom, ale záverečný bekhend jej uletel do autu.

40-A

V tejto chvíli už má Schmiedlová brejkbal, keď nedala šancu Haddad Maiaovej presným forhendom!

40-40

Schmiedlová však predviedla víťazný bekhend po čiare a určite si chce opäť zobrať stratené podanie späť.

A-40

Lenže prišiel priamy bod a výhoda pre Haddad Maiaovú.

40-40

Dokonca tretia dvojchyba v zápase pre Haddad Maiaovú, ktorá dáva veľkú šancu Schmiedlovej.

40-30

Haddad Maiaová si ešte viac komplikuje situáciu, keď bekhend poslala do siete.

40-15

Ale forhend Haddad Maiaovej v tejto výmene uletel za základnú čiaru a čistá hra z toho nebude.

40-0

Haddad Maiaová dokonca trafila víťazný krížny forhend, po ktorom má šancu na čistú hru.

30-0

Schmiedlová namierila forhend iba do siete a Haddad Maiaová začína mať navrch v tejto fáze zápasu.

15-0

Priamy bod pre Haddad Maiaovú.

2:1

2:1

2:1

Schmiedlovej forhend bol nepresný a Haddad Maiaová tak získava ďalší brejk, po ktorom vedie 2:1 v druhom sete!

40-15

Haddad Maiaová si však vydareným forhendovým returnom vynútila chybu Schmiedlovej a má ďalšie dva brejkbaly!

30-15

Schmiedlovej pomohla páska, keď spomalila bekhendový return Haddad Maiaovej a následne mohla zakončiť víťazným bekhendom na sieti.

30-0

Následne Haddad Maiaová vytiahla víťazný forhendový return po čiare.

15-0

Schmiedlová na podaní začína vyhodeným krížnym forhendom do tesného autu.

1:1

Haddad Maiaová zakončila gem len dvojchybou a Schmiedlová si berie stratené podanie späť čistou hrou, takže sa nám opakuje vývoj z prvého setu!

0-40

Haddad Maiaová pokazila bekhend a Schmiedlová má tri brejkbaly!

0-30

V ďalšej výmene Schmiedlová predviedla pevnú defenzívu a výmenu nakoniec zakončila ďalším víťazným forhendom po čiare.

0-15

Schmiedlová však začína pri podaní Haddad Maiaovej víťazným forhendom po čiare.

1:0

Haddad Maiaová využíva hneď prvú šancu a Schmiedlová stráca hneď na úvod druhého setu podanie rovnako ako v prvom sete!

40-15

V tejto chvíli už Haddad Maiaová má dva brejkbaly, čo je nepríjemná situácia pre Schmiedlovú v úvode druhého setu!

30-15

30-0

Schmiedlová sa dostáva do problémov hneď pri úvodnom podaní v druhom sete.

15-0

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:0

4:6

Haddad Maiaová na záver zaznamenala dvojchybu a Schmiedlová tak doviedla prvý set plný zvratov do víťazného konca, keď ho získala výsledkom 6:4!

40-A

Ale aj Haddad Maiaová poslala bekhend výrazne za základnú čiaru a Schmiedlová má tretí setbal!

40-40

Teraz sa už Schmeidlová dostala do výmeny, ale nakoniec prestrelila forhend.

30-40

Haddad Maiaová prvý z nich odvracia priamym bodom.

15-40

Skvelý tenis v podaní Schmiedlovej, ktorá si vychutnala túto výmenu a dokončila ju úspešným dropshotom, ten jej priniesol dva setbaly!

15-30

Schmiedlová sa však približuje k setbalom, keď po útočnom bekhende zakončila presným forhendom na sieti.

15-15

Haddad Maiaová predviedla veľmi prekvapujúce podanie spodom a následne obhodila forhendom nepripravenú Schmiedlovú na sieti.

0-15

Haddad Maiaová podáva na udržanie v prvom sete, ale Schmiedlová začína vynikajúcim forhendovým returnom.

4:5

4:5

4:5

Schmiedlová vyhrala aj ďalšiu skvelú výmenu, keď Haddad Maiaová vrátila jej skrátenie, ale tá reagovala skvelým lobom a vedie 5:4 v koncovke prvého setu.

40-A

Schmiedlová však predviedla úspešný dropshot a má ďalšiu výhodu.

40-40

Ani tretí gembal však Schmiedlová nevyužije a je tu ďalšia zhoda.

40-A

Schmiedlová zvládla dôležitú výmenu a má výhodu.

40-40

Tak predsa len to vôbec nebude jednoduché pre Schmiedlovú, keďže Haddad Maiaová dotiahla gem na zhodu.

30-40

Haddad Maiaová však ešte zabojovala a podarilo sa jej predĺžiť gem.

15-40

Schmiedlová nepripúšťa väčšie problémy a má dva gembaly.

15-30

0-30

Schmiedlová potrebuje zvládnuť dôležitú hru na podaní a podarilo sa jej v nej získať aj druhý bod.

0-15

4:4

Haddad Maiaová dokončila hru na podaní priamym bodom a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.

A-40

Schmiedlová opäť ukázala rýchlosť, keď dobehla a vrátila skrátenie, ale Haddad Maiaová bola na sieti pripravená a zakončila presným bekhendovým volejom.

40-40

Schmiedlová navyše trafila dokonalý víťazný forhend po čiare, po ktorej sa doťahuje na zhodu.

40-30

Gem ešte pokračuje, keďže Haddad Maiaová poslala bekhend do siete.

40-15

Haddad Maiaovej vyšla taktika servis-volej a má dva gembaly.

30-15

Aj z tejto výmeny mohla Schmiedlová vyťažiť viac, ale nakoniec ju zakončila dlhým bekhendom.

15-15

Schmiedlová odpovedá víťazným bekhendom po čiare.

15-0

3:4

3:4

3:4

Schmiedlovej krížny bekhend bol však nepresný, takže Haddad Maiaová si berie stratené podanie späť a znižuje na 3:4 v prvom sete!

40-30

Prvý z nich sa Schmiedlovej podarilo odvrátiť priamym bodom.

40-15

Haddad Maiaová po dlhšej dobe predviedla víťazný úder, keď trafila nechytateľný forhend k ľavej čiare a má dva brejkbaly!

30-15

Schmiedlová dobehla ďalšie skrátenie od Haddad Maiaovej, ale pokus o lob nevyšiel, keďže bol príliš dlhý.

15-15

Ďalšiu dlhšiu výmenu mala Schmiedlová dobre rozohranú, ale posledný bekhend napokon skončil za základnou čiarou.

0-15

Schmiedlová pokračuje v skvelom výkone, keď trafila ďalší víťazný bekhend a tentokrát po čiare.

2:4

Schmiedlová však vynikajúcim spôsobom zakončila prestrelku od základnej čiary, keď trafila víťazný krížny bekhend a vedie 4:2 v prvom sete!

30-40

Prvú veľkú príležitosť Schmiedlová zahodila trafeným forhendom do siete.

15-40

Schmiedlová vycítila šancu a zaútočila hneď bekhendovým returnom, podarilo sa jej zakončiť výmenu na sieti a má dva brejkbaly!

15-30

Schmiedlová dobehla skrátenie, ktoré sa je podarilo vrátiť na telo Haddad Maiaovej a nasledujúci bekhend brazílskej tenistky dopadol za základnú čiaru.

15-15

Po kvalitnom podaní Haddad Maiaová zakončila víťazným krížnym bekhendom do otvoreného kurtu.

0-15

Obrazom sa vraciame do zápasu a Schmiedlová si vo výmene od základnej čiary dokázala vynútiť bekhendovú chybu Haddad Maiaovej.

2:3

2:3

2:3

Aj sa tak deje a Schmiedlová po čistej hre na podaní vedie 3:2 v prvom sete.

0-40

Schmiedlová má šancu na čistú hru na podaní.

0-30

Aj ďalšia výmena ide na konto Schmiedlovej.

0-15

Schmiedlová vstupuje do tretej hry na podaní ziskom úvodného bodu.

2:2

Haddad Maiaová zvládla tiež otočiť nepriaznivý vývoj hry na podaní a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

40-30

V tejto chvíli už má Haddad Maiaová gembal.

30-30

Haddad Maiaová však nechce pripustiť ďalšie stratené podanie a vyhrala dôležitú výmenu.

15-30

Momentálne nemáme obraz zo zápasu k diposzícii, ale Schmiedlová sa na returne opäť približuje k brejkbalom.

15-15

0-15

1:2

1:2

1:2

Napokon priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá po prvýkrát vedie 2:1 v prvom sete.

30-40

Haddad Maiaová musela hrať bekhend pri tele a jej úder sa do kurtu nezmestil.

30-30

Schmiedlová mala navrch v dlhej výmene od základnej čiary, ktorú zakončila víťazným krížnym bekhendom.

30-15

Škoda z pohľadu Schmiedlovej, ktorá poslala hneď druhý úder z forhendu do siete.

15-15

Priamy bod pre Schmiedlovú.

15-0

Schmiedlová si neporadila s vynikajúcim forhendovým returnom brazílskej tenistky, ktorý ju prinútil k chybe.

1:1

Napokon Haddad Maiaová netrafila do kurtu krížny forhend, takže čistou hrou si Schmiedlová berie stratené podanie späť a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!

0-40

Aj v tejto výmene Haddad Maiaová bola pri forhende neskoro, ktorý poslala ďaleko za základnú čiaru a Schmiedlová má hneď tri brejkbaly!

0-30

Schmiedlová si rozbehala brazílsku súperku, ktorá nakoniec trafila forhend do siete.

0-15

Haddad Maiaová začína hru na potvrdenie brejku na podaní dlhým forhendom.

1:0

Následne Haddad Maiaová predviedla ďalší víťazný forhendový return a vstupuje do zápasu brejkom!

40-30

Haddad Maiaová si vynútila chybu Schmiedlovej útočným forhendom a vybojovala si prvý brejkbal!

30-30

Ale aj Schmiedlová vyhodila krížny bekhend a komplikuje si úvodný gem na podaní.

15-30

Brazílska tenistka poslala dobiehaný forhend do siete.

15-15

Haddad Maiaová odpovedá víťazným forhendovým returnom pri slabom druhom podaní Schmiedlovej.

0-15

Schmiedlová zvládla úvodnú náročnú výmenu a rozhodla ju presným bekhendom k základnej čiare, ktorý už Haddad Maiaová nevrátila.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Schmiedlová a Haddad Maiaová sa už rozohrávajú na kurte číslo 8 a zápas na podaní začne slovenská tenistka.
Vitajte pri sledovaní zápasu druhého kola na olympijskom turnaji vo dvojhre žien, v ktorom Anna Karolína Schmiedlová vyzve brazílsku tenistku Beatriz Haddad Maiaovú. Schmiedlová už vyrovnala výsledok z prvej olympijskej účasti v Riu de Janeiro spred ôsmich rokov, keď vtedy práve vypadla v druhom zápase, ale dnes má šancu tento výsledok prekonať a ešte vylepšiť. Proti však bude brazílska súperka Haddad Maiaová, ktorá sa včera trochu prekvapivo natrápila na postup proti domácej francúzskej tenistke Grachevovej, ale nakoniec jej uštedrila kanára v rozhodujúcom treťom sete. Brazílčanka, ktorá sa nachádza na 22. mieste v rebríčku WTA, je dnes celkom veľkou favoritkou, aj keď bilanciu na antuke v tejto sezóne nemá príliš dobrú, ale v jedinom vzájomnom zápase porazila Schmiedlovú v dvoch tajbrejkoch už celkom dávno pred piatimi rokmi na antuke v Bogote. Schmiedlová však nemá čo stratiť a určite zabojuje o postup už do osemfinále olympijského turnaja žien vo dvojhre, čo by bol pekný úspech pre slovenský tenis.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.