Olympijské hry - muži

Brazília – Nemecko

73:86

koniec (10:22, 40:40, 51:60)

30.07.2024, 21:00 • Pierre Mauroy Stadium, Lille • 2 • Skupina B • Filip Hulín cz

Tipsport: 6.55 18.7 1.12

To je z dnešního basketbalového programu vše a u dalších přenosů na shledanou. (23:03:54)
Je konec! Německo zvládlo i druhý zápas na letošních Olympijských hrách a má tak jistý postup ze skupiny. Naopak Brazílie se v posledním zápase skupiny B utká s Japonskem o třetí místo ve skupině a případný postup do čtvrtfinále. Němci v tomto zápase potvrdili roli favorita a uspěli hlavně kvůli skvělé obraně ve druhém poločase, kterou deptali Brazilce. Nejlepším střelcem Německa byl s dvaceti body Dennis Schroder. Za Brazílii nejlépe pálil osmnáctibodový nejmenší hráč na palubovce Yago Santos.

Konec zápasu. (73:86)

39:50

Franz Wagner to zvedl z hranice trestného hodu a míč skončil v koši. (73:86)

39:29

Trojku z rohu trefil De Paula, který tak zaznamenal své první body v zápase. (73:84)

39:16

Na druhé straně zaznamenal koš s faulem Franz Wagner. (70:84)

38:56

Yago Santos využil přebrání Theise po cloně a donesl míč do koše. (70:81)

38:09

Yago Santos trefil trojku po stepbacku. Když byl míč ve vzduchu tak fauloval Meindl a Obst proměnil oba trestné hody. (68:81)

38:00

Oddechový čas pro tým Brazílie. (65:79)

37:51

Schroder krásně našel pod košem Franze Wagnera, který již měl lehkou práci a zasmečoval. (65:79)

37:37

Yago Santos byl při úspěšné střele faulován. Následnou šestku proměnil. (65:77)

36:59

Pátý faul si udělal Gui Santos. Franz Wagner trefil oba trestné hody. (62:77)

36:44

Benite podklouzl a vykročil mimo hřiště. Němci jsou velmi blízko druhé výhře na Olympijských hrách. (62:75)

35:57

Schroder si došel pro faul a následně se z trestných hodů nemýlil. (61:75)

35:01

Gui Santos doskočil Beniteho střelu a poslal míč do koše. (61:73)

34:30

Německo už je v limitu faulů a každý další znamená dva trestné hody. Dias proměnil oba. (59:73)

34:26

Bonga hraje tento zápas skvěle. Tentokrát potopil další trojku z rohu. (57:73)

34:00

Franz Wagner si vyměnil pár ostrých slov s Meindlem, který ho poslal k zemi. Oba nakonec unikli bez technické chyby. (57:70)

33:50

Němci ve čtvrté čtvrtině skvěle brání a nutí soupeře k extrémně těžkým střelám v závěru časového limitu na útok. (57:70)

73:86

Brazília: Y. Santos, Felicio, Louzada, Benite, Huertas (C), G. Santos, Meindl, Neto, De Paula, Cardoso, Caboclo, Dias.
Tréner: Aleksandar Petrovic

Nemecko: Bonga, Da Silva, Lo, Giffey, Weiler-Babb, Voigtmann, F. Wagner, Theis, M. Wagner, Schroder (C), Thiemann, Obst.
Tréner: Gordie Herbert

Rozhodca: Conde (ESP), Bermudez (MEX), Salins (LAT)