koniec (26:14, 55:36, 73:57)

31.07.2024, 21:00 • Pierre Mauroy Stadium, Lille • 2 • Skupina C • Lukáš Sidor

Tipsport: 1.02 40.0 22.3

To je z tohto prenosu všetko prajem vám dobrú noc. (23:03:01)
Hráči Spojených štátov amerických porazili Južný Sudán a splnili úlohu favorit. Ich najlepším strelcom v zápase bol Adebayou s 18 bodmi, pridal aj 7 doskokov. Na opačnej strane ťahali svoj tím hlavne Omot s 24 bodmi, Jones s 18 bodmi (7 asistencií).

Koniec zápasu. (103:86)
10 sekúnd pred koncom sa trafil Jones, následne ešte bol s trojkou úspešný aj Edwards. (103:86)
Stovku zaokrúhľuje smečom Edwards! (100:83)
Adebayo sa po dlhšej dobe opäť predviedol úspešnou akciou. (98:83)
Jones opäť úspešný a následne Omot pridáva kôš s faulom a premieňa šestku. (96:83)
Šikovný rozohrávač Jones dáva za dva body. (96:78)
Jason Tatum sa teraz natlačil pod kôš a zaokrúhlil opäť vedenie jeho tímu na 20 bodov. (94:76)
Teraz ich pribrzdil ofenzívny faul Shayoka. (94:76)
Južný Sudán dvoma peknými akciami ukrajuje 4 body z náskoku USA. (94:76)
Jrue Holiday trojkou posiela USA do vedenia o 22 bodov. (94:72)
LeBron James sa teraz preletel ku košu a zvyšuje na 91:72. (91:72)
Na druhej strane rýchlo odpovedá dynamický Booker. (89:72)
Omot dvomi šestkami znižuje vedenie Američanov. (87:72)
V hľadisku aj hviezda 90. rokov Hrant Hill, ktorý najlepšie roky strávil v Detroite Pistons. (87:70)
Tor po oddychovom čase ukázal, že efektne smečovať vie aj on. (87:70)
Durant našiel pekným pasom Davisa a ten smečuje. Oddychový čas pre Južný Sudán. (87:68)
Booker navyšuje o ďalšie dva body, bol faulovaný a premieňa aj šestku. Studená sprcha pre Južný Sudán. (85:68)
Steph Curry spod koša triafa a zvyšuje na rozdiel štrnástich bodov. (82:68)
Jones je však na opačnej strane znovu úspešný. (80:68)
Keď ho Američania potrebujú, Kevin Durant sa vždy ukáže. Teraz úspešnou trojkou. (80:66)
Jones dáva kôš s faulom, následnú šestku premieňa a je to len o 11 bodov. (77:66)
Jok obe premieňa, jeho tým bude v útoku pokračovať. (77:63)
Napokon z toho je nešportový faul, za úder lakťom. Dve šestky pre Južný Sudán a lopta následne v ich držaní. (77:61)
Rozhodcovia teraz skúmajú ofenzívny faul Antony Davisa. (77:61)
Kuol je dnes v dobrej streleckej forme a pridáva ďalšie tri body. (77:61)
Bookerov jumper zo strednej vzdialenosti zapadol do koša. (77:58)
Na opačnej strane ihriska len jednu z dvoch šestiek premieňa Omot. (75:58)
Davis po útočnom doskoku pridáva prvé body Američanov v štvrtej štvrtine. (75:57)

30:01

Začala sa štvrtá štvrtina. (73:57)

Po tretej tretine je stav zápasu 73:57 pre favorita z USA. Južný Sudán neskladá zbrane a dobrou obranou sa mu podarilo vyhrať tretiu časť zápasu.

30:00

30:00 Adebayo (USA)

30:00

30:00 Tatum (USA)

30:00

Tretia štvrtina sa skončila. (73:57)
Tréner Steve Kerr teraz skúsil trénerskú výzvu po tom čo lopta skončila v aute, nebol však úspešný. (73:57)
Na opačnej strane dáva Južný Sudán kôš s faulom. A Shayok premieňa aj trestný hod. (73:57)
White teraz krásnym pasom našiel vo vzduchu letiaceho Adebaya ktorý smečuje!. (73:54)
Teraz opäť faul na aktívneho Edwardsa. Tentokrát premenil oba pokusy z čiary trestného hodu. (71:54)
Edwards si po zahodenej šestke teraz spravil chuť strelou za tri body. (69:54)
Gabriel odpovedá úspešnou strelou zvnútra. (66:54)
Po faule na Edwarda sa opäť strieľali trestné hody. Premenil len jeden. (66:52)
Oddychový čas pre tím Južný Sudán. Zatiaľ veľmi rýchly a kvalitný basketbal v tretej tretine, a to hlavne zo strany outsidera. (65:52)
Veľmi rýchlo zakončili aj Američania. White úspešný za tri body. (65:52)
Thor ale odpovedá okamžite trojkou! (62:52)
Po dlhej dobe dva body USA po úspešných trestných hodoch Duranta. (62:49)
Američania teraz sériou nepresných striel a viacerých strát ponúkol Južnému Sudánu viacero možností na zníženie na jednociferný rozdiel. Zatiaľ ostáva o 11 bodov. (60:49)
Po oddychovom čase netriafa za 3 body Edwards, naopak na opačnej strane z rovnakej pozície dáva trojku Omot! (60:49)
Kuol triafa ďalšiu trojku a Američania si berú oddychový čas. (60:46)
Na trojku Bookera na opačnej strane odpovedá za dva body Jones. (60:43)
Booker netrafil za dva body a na opačnej strane dáva trojku Kuol. (57:41)
Južný Sudán odpovedá dvoma premenenými šestkami. (57:38)
Dve nepresné strely Curryho, ktorý ale následne nahral Alley-oop na Tatuma. (57:36)
Tatum teraz spravil prešľap, ale súper bol opäť v útoku nepresný. (55:36)
Dobrá obrana Južného Sudánu, ktorý vypichol loptu. V útoku ale neboli jeho hráči úspešní. (55:36)
Začala sa nám tretia štvrtina. Pri lopte Američania. (55:36)

20:01

Začala sa tretia štvrtina. (55:36)
Najviac bodov: Adebayo 14 – Omot 13
Najviac doskokov: Davis 4 – Gabriel 7
Najviac asistencií: Booker 5 – Jones 4
Po polčase je to 55:36. Američania dominujú, ale sympatický výkon podávajú aj basketbalisti Južného Sudánu.

20:00

20:00 Tatum (USA)

20:00

Druhá štvrtina sa skončila. (55:36)
Nezastaviteľný Adebayo a jeho ďalšie dva body. (55:36)
Omot bol faulovaný pri poslednej strele a pridáva aj premenenú šestku. (53:36)
Omot však znižuje pod úroveň 20 bodov. (53:35)
Adebayo opäť za 3 body! (53:33)
Jones teraz šikovne znižuje na 50:33. (50:33)
Bam Adebayo okrem efektných smečov vie aj strieľať z diaľky, čo teraz predviedol. (50:31)
Curry po technickej chybe využil šestku. (47:31)
Kuol však ukázal, že aj on vie strieľať za tri body. (46:31)
Haliburton odpovedá za tri body. (46:28)
Jones v brejku znižuje. (43:28)
A opäť úspešné akcie na oboch stranách. Tentokrát obe za tri body. (43:26)
Davis na jednej a Kuol na druhej strane, navyšujú skóre. (40:23)
Afričania úspešne za 2 body. (38:21)
Južný Sudán odpovedá za 2 body. (38:19)
Lebron James a jeho úspešné šestky. (38:17)
Výborný pohyb lopty po oblúku na ktorého konci bol White a jeho úspešná trojka. (36:17)
Jok na opačnej strane odpovedá trojkou. (33:17)
Opäť smeč s chuťou hrajúceho Adebaya. (33:14)

10:00

10:00 White (USA)

10:01

Začala sa druhá štvrtina. (26:14)

10:00

10:00 James (USA)

Ani v druhej štvrtine sa Američania nenechali pribrzdiť. Najprv efektným smečom pridal dva body Adebayo. Z brejku sa strelou za tri body prezentoval Durant. (31:14)

10:00

Prvá štvrtina sa skončila. (26:14)
White dáva trojku a hneď vzápätí pridáva po strate dva body Adebayo. (26:14)
Durant premenil obe šestky a jeho tím ostáva pri lopte. (21:12)
Durant po vypichnutí lopty išiel sám, bol faulovaný a bol odpískaný nešportový faul. (19:12)
Po nájazde stredom ihriska pridáva ďalšie body Edwards. (19:12)
Derrick White teraz premenil len jeden z dvoch trestných hodov. (17:12)
Úspešný na druhej strane bol Peter Jok, znižuje na 12:16. (16:12)
Južný Sudán sa nepoučil a opäť fauluje Duranta, tentoraz pri streľbe za tri body. Durant premenil všetky tri a Američania odskakujú. (16:10)
Kevin Durant teraz strieľa po faule šestky, ale premenil len jednu. (13:10)
Curry našiel Holidaya a Američania si berú vedenie. (12:10)
Nestarnúca legenda LeBron James zápas vyrovnáva na 10:10. (10:10)
Shayok Marial úspešný za tri body a skóre sa nám opäť pretáča. (8:10)
LeBron James vracia vedenie Američanom. (8:7)
Južný Sudán opäť úspešný a berie si vedenie o bod. (6:7)
A Sudán znižuje vďaka trojke Omot Nunho na rozdiel jedného bodu. (6:5)
Teraz prvé body Južného Sudánu zaznamenal Kuol Bul. (6:2)
Ďalšie body Američanov a timeout pred súpera. (6:0)
LeBron James zaznamenal kôš s faulom, šestku síce nepremenil, ale v ďalšom protiútoku zakončil efektným smečom. (4:0)

Rozskok je za nami, Američania zakladali prvý útok, ale po strate budú mať šancu na prvé body hráči Južného Sudánu. (0:0)

00:01

Stretnutie sa práve začalo. (0:0)
Zápas na Pierre Mauroy Stadium v Lille začne o 21:00, takže si na večer nič neplánujte a buďte u nášho prenosu.
USA

Američania vo svojom prvom zápase potvrdili, že sú favoritom celého turnaja a prišli si pre zlato. Proti Srbsku potvrdili pravidlo, že keď vyhráš všetky štvrtiny, nemôžeš prehrať, neustále navyšovali svoj náskok a nakoniec vyhrali výrazne 110:84. Hviezdou zápasu bol Kevin Durant, keď nastrieľal 23 bodov a mal stopercentnú streľbu! 21 bodov pridal LeBron James a 15 Jrue Holiday. Prekvapením bolo, že na palubovku se vôbec nedostal Jason Tatum, hviezda Bostonu Celtics, dá sa ale čakať, že v tomto zápase už od trenéra Kerra dostane slušnú porciu minút.

Južný Súdán

Africký tým zaznamenal svoju premiéru na olympiáde a bola hneď víťazná. Pritom v prvej polovici to s Južným Súdánom nevyzeralo príliš dobre, na strane Portorika žiaril Alvarado, ale ten se na konci polčasu zranil a po prestávke už nebol tak dôrazný a úspešný. Na druhej strane se naopak rozohrali Jones, Shayok a Kuol a výsledkom bol veľkolepý obrat s výsledkom 90:79. Južný Súdán tak má veľmi slušnú šancu na prípadný postup do štvrťfinále, chce to ale slušné výsledky dnes proti USA a potom tiež v poslednom skupinovom zápase proti Srbsku.
Dobrý večer u pokračovania basketbalového turnaja mužov v rámci LOH 2024. Spoločne sa pozrieme na duel skupiny C medzi USA a Južným Súdánom.
Vítame vás u on-line prenosu. Zápas začína o 21:00.

103:86

USA: Curry, Edwards, James, Durant, White, Haliburton, Tatum, Embiid, Holiday, Adebayo, Davis, Booker.
Tréner: Steve Kerr

Južný Sudán: Jones, Omot, Maluach, Kuol, Kuany, Gabriel, Thor, Shayok, Makoi, Deng, Jok, Dech.
Tréner: Royal Ivey