Tenis

OH - dvojhra ženy (antuka)

Barbora Krejčíková (9) – Anna Karolína Schmiedlová

0:2 4:6, 2:6

31.07.2024, 13:52 • Kurt Simonne Mathieuové, Paříž (FRA) • Štvrťfinále • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.32 3.54

Anna Karolína Schmiedlová pokračuje v rozprávkovej jazde na olympijskom turnaji vo dvojhre žien, keď vo štvrťfinále v česko-slovenskom súboji vyradila dvojnásobnú grandslamovú šampiónku Barboru Krejčíkovú po jednoznačnom víťazstve v dvoch setoch. Schmiedlová mala skvelý vstup do zápasu, keď rýchlo získala výhodu brejku. Krejčíková sa však dokázala vzchopiť a svoje manko zmazala, keď sa dotiahla z 1:4 na 4:4 v prvom sete. Lenže Schmiedlová získala ďalšie dva gemy a prvý set vyhrala 6:4. Do druhého setu Krejčíková vstúpila lepšie, keď po brejku viedla 2:0, lenže od toho momentu nezískala už ani gem, keď jej viditeľne už došli fyzické sily a Schmiedlová ho tak otočila na 6:2 vo svoj prospech. Schmiedlová tak už má isté minimálne štvrté miesto z olympijského turnaja vo dvojhre žien, ale prečo nemyslieť v tejto chvíli aj na postup do boja o zlato, keďže v semifinále ju čaká víťazka zápasu medzi ukrajinskou tenistkou Martou Kostyukovou a chorvátskou tenistkou Donnou Vekičovou. To je ešte celkom prijateľná varianta, keďže svetová jednotka a jasná favoritka na celkové víťazstvo poľská tenistka Iga Swiateková sa nachádza na opačnej strane pavúka a súperkou pre Schmiedlovú by mohla byť až v prípadnom finále. Tak si ešte užívajme skvelý úspech nie len pre slovenský tenis, ale celú krajinu na olympijských hrách v Paríži 2024, keďže Anna Karolína Schmiedlová je semifinalistkou olympijského turnaja vo dvojhre žien a vo zvyšných dvoch zápasoch bude bojovať o absolútne senzačnú medailu. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (15:32:21)

Koniec zápasu

2:6

0:2; 2:6 - Anna Karolína Schmiedlová

2:6

Barbora Krejčíková namierila forhend do siete a Anna Karolína Schmiedlová postupuje po setoch 6:4 a 6:2 do semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien, takže má istý minimálne zápas o bronz!

30-40

Krejčíková však vo forhendovej výmene nevydržala a vyhodila krížny úder, takže Schmiedlová má prvý mečbal!

30-30

0:1; 2:5; 30-30 - Barbora Krejčíková

30-30

Schmiedlová sa vydala na sieť, ale Krejčíková ju obhodila forhendom.

15-30

Teraz už bol krížny bekhendový return Schmiedlovej nepresný.

0-30

Schmiedlová trafila víťazný bekhendový return po čiare.

0-15

Krejčíkovej bekhend po čiare bol výrazne nepresný.

2:5

Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.

2:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5

0:1; 2:5 - Anna Karolína Schmiedlová

2:5

Napokon priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá otočila druhý set z 0:2 a teraz vedie 5:2, takže je už len gem od senzačného postupu do semifinále!