koniec (20:31, 44:55, 73:77)

02.08.2024, 11:00 • 3 • Skupina B • Ondřej Černý cz

Tipsport: 3.23 16.0 1.43

Toto je z mé strany všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit někdy příště. (12:46:27)
Dnešní utkání mezi Brazílií a Japonskem je u konce. Brazilci celou dobu zápasu drželi dvouciferný náskok, o který přišli v závěru třetí čtvrtiny. Poslední část hry ale zvládli s přehledem a vítězí o takřka dvacet bodů 102:84. Jednaznačně nejlepším hráčem týmu byl Caboclo, který dokázal udělat rovnou 33 bodů a jednu asistenci. Za Japonce se nejvýše dostal Hawkinson, který je na čísle 26 bodů a dvě asistence. Brazilci na turnaji poprvé vyhráli a živí naději na postup, pro Japonce je toto konečná.

Konec zápasu. (84:102)

39:35

Ideální nahrávku pod koš dostal Neto, který v klidu zakončil. Rozdíl se blíží dvaceti bodům. (84:102)

39:01

Caboclo zařizuje brazilskému týmu stovku v úvodu poslední minuty zápasu. O vítězi už je pravděpodobně rozhodnuto. (84:100)

38:19

Brazilskou trojku nejprve trefuje Meindl, následně Kawamura přidává dva body na japonskou stranu. (82:96)

37:10

Dva oddechové časy v kuse končí a jde se znovu hrát! (82:93)

37:10

Následuje oddechový čas i na brazilské straně. (82:93)

37:10

Oddechový čas pro tým Japonsko. (82:93)

36:49

36:49 Huertas se za dva body nemýlil

36:49

Pět rychlých bodů za sebou pro brazilský tým, který tak najednou odskakuje na rozdíl jedenácti bodů. (82:93)

35:56

Nepřesná nahrávka Jošii končí útočnou akci Japonců, takové ztráty bolí. (82:88)

35:10

Watanabe si našel odražený míč a z dobré pozice posílá míč do koše. (82:88)

34:38

Caboclo dává trojku a nyní je na neskutečných 33 bodech. (80:88)

34:17

Hawkinson nyní parádně zablokoval pronikajícího Santose, tohle byl prvotřídní zákrok. (80:85)

33:49

Oddechový čas pro tým Japonsko. (80:85)

33:49

Santos při pohybu zapomněl na driblování, což neuniklo rozhodčím. Hrát tak budou Japonci. (80:85)

32:34

Baba dostal míč na hranici trojky a bezpečně posílá míč do koše. (80:82)

31:57

Nařízený trestný hod proměňuje Santos. (77:80)

31:47

Rozhodčí nyní u obrazovky řeší jeden ze zákroků na japonského Hawkinsona. (76:80)

31:32

Ze dvou trestných hodů proměňují Brazilci pouze jeden. Osm minut před koncem je rozdíl čtyřbodový. (76:80)

31:01

Japonci se na chvilku přiblížili na jediný bod, ale následná dvojka Brazílie zvyšuje odstup. (76:79)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (73:77)
Ještě pár rychlých bodů v závěru třetí čtvrtiny zápasu. Z jedenáctibodového náskoku už jsou jen čtyři body rozdílu. Japonci se v této desetiminutovce výrazně přiblížili soupeři. Táhne je hlavně Kawamura s Hawkinsonem, kteří mají dohromady 43 bodů.

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (73:77)

29:05

Kawamura prolétl obranou soupeře jako blesk, skórovat se mu ale nepovedlo. Následně dorazil do koše Jošii. (70:73)

29:01

Začíná poslední minuta třetí části hry. (68:73)

28:27

Momentum se pomalu stěhuje na brazilskou stranu. Benite zapisuje trojku. (65:73)

28:00

Oba nařízené trestné hody Brazílie využívá ke skórování. (65:70)

27:57

Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny jsou Japonci pouze tři body od Brazílie, to bude ještě zajímavé. (65:68)

27:27

Caboclo si poradil ve vzduchu a na druhý pokus dotlačil míč do koše. (62:68)

26:55

Kawamura přidává další dva body na japonské konto, které se rázem liší od toho brazilského pouze o čtyři body. (62:66)

25:11

Nyní se hraje nahoru a dolů, ani jeden z týmů však není v posledních desítkách vteřin přesný v zakončení. (55:66)

24:30

Hawkinson se dostal do úniku a byl faulován. Následné dva trestné hody s přehledem proměňuje. (55:66)

24:07

Hawkinson se tentokrát z hranice trojky nemýlí a přidává další body. (53:66)

23:34

Neto se prodral do koše a přidává další dva body na brazilský účet zápasu. (50:66)

23:09

Meindl dostal míč a zprava zkoušel trojku. Trefil pouze obroučku. (50:64)

22:01

Caboclo se skvěle obtočil okolo soupeře a jednou rukou zavěšuje. (50:64)

21:22

Na pravou stranu hřiště dostal míč z rychlého brejku Santos a trefuje přesně za tři body. (47:62)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (44:55)
Druhá čtvrtina končí trojkou z poslední vteřiny od Meindla. Brazilci tak druhou čtvrtinu dokázali dovést do remízy, i o poločase vedou o jedenáct bodů a drží utkání pevně ve svých rukou.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (44:55)

19:25

Huertas si dobře pokryl míč na středu hřiště a byl faulován. (44:50)

19:01

Začíná poslední minuta druhé čtvrtiny zápasu. (42:50)

18:35

Oddechový čas pro tým Brazílie. (41:50)

18:20

Watanabe dostal míč na vršek celé japonské kombinace a v klidu trefuje další tři body pro svůj tým. (41:50)

17:15

Až do kuchyně to nyní dostal Baba a parádně zavěsil. Ještě chvilku poté dokonce visel na obroučce. (38:50)

17:04

Oddechový čas pro tým Japonsko. (36:50)

17:04

17:04 Další trojka Beniteho

17:04

Benite to znovu trefuje! Třetí trojka brazilského hráče během pár desítek vteřin. (36:50)

16:35

Zelení přidávají dvojku navrch a nyní vedou již o jedenáct bodů. (36:47)

16:07

Znovu v akci brazilská osmička. Benite trefuje další trojku! (36:45)

15:27

Benite na druhé straně hodil precizní trojku a jeho tým tak nyní vede o šest bodů. (36:42)

14:50

Jacobs vletěl pod brazilský koš jako tank a přejel všechny. Míč donesl až do síťky. (36:39)

14:19

Jsme takřka v polovině druhé části hry. Brazilci i nadále vedou nad Japonskem, nyní už pouze o pět bodů. (34:39)

13:16

Sedmnáctý japonský pokus o trojku je sedmým úspěšným. Míč do koše posílá Baba. (34:36)

12:52

Opět byl v akci hodně viditelný Watanabe, tentokrát netrefil svoji trojku z pravé stany do koše. (31:36)

12:12

Na druhé straně tak přichází trest v podobě dvojky s faulem od Watanabeho. (31:36)

12:02

Jasná situace pro Brazilce Diase, který pod košem nedokázal zakončit do prostoru k tomu určenému. (29:36)

11:14

Japonci na druhé straně dávají již druhou trojku druhé čtvrtiny. Prosadil se Watanabe. (26:33)

10:20

Benite nechal soupeře ve vzduchu, obešel ho a následně skóruje za dva body. (23:33)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (20:31)
První čtvrtina utkání je u konce. Brazílie po slabším rozjezdu vede nad Japonskem jasně 31:20. Velkou měrou se o to postaral i Caboclo, který v zeleném dresu trefil již tři trojky.

10:00

První čtvrtina skončila. (20:31)

09:49

Meindl krásně nechal soupeře proletět se vzduchem a vytvořil si dobrou pozici pro střelu za dva body. Tu ale netrefil ideálně. (20:31)

09:01

Začíná poslední minuta hodně ofenzivní první čtvrtiny. (20:31)

08:40

Další trojka z dílny Cabocla. Ten se dnes vyspal opravdu dobře. (18:28)

08:09

Watanabe se prosazuje za dva body a snižuje tak stav utkání. (18:25)

06:59

Dva proměněné trestné hody a rozdíl už je desetibodový. (13:23)

06:38

Oddechový čas pro tým Japonsko. (13:21)

06:38

06:38 Trojka Cabocla

06:38

Caboclo opět ukázal přesnou ruku a zapisuje druhou trojku v utkání. (13:21)

05:36

Kawamura to tentokrát vzal na sebe, akci přes celé hřiště ale nedokázal zakončit. (13:14)

05:06

Parádní akce po levé straně od Kawamury, který byl navíc faulován, takže si Japonci připisují koš s faulem. (12:14)

04:30

Řada přesných střel na obou stranách v posledních minutách. Brazílie aktuálně vede o čtyři body. (10:14)

03:10

Brazilci poprvé v utkání vedou! Caboclo parádní trojkou skóroval. (7:10)

02:44

Brazilci už jsou zpátky na remíze. Po neúspěšném útoku Japonců se na druhé straně hrací plochy prosadil za dva body Huertas. (7:7)

02:18

Na druhé straně přesná levačka de Pauly posílá míč do koše za tři body. (7:5)

01:54

Hawkinson se parádně procpal pod koš, kde v klidu zakončil dvojkou. (7:2)

01:09

Kawamura trefuje první trojku zápasu a Japonci jsou znovu ve vedení. (5:2)

00:38

Skóre zápasu otevírá Hawkinson přesnou střelou za dva body. (2:0)

00:26

Jako první se dopředu dostali Brazilci, ale Huertas svůj pokus o dvojku minul. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Japonsko: Togaši (C), Jacobs, Kawamura, Hiedžima, Toews, Hačimura, J. Watanabe, Baba, Hawkinson, Tominaga, H. Watanabe, Jošii
Trenér: Tom Hovasse

Brazílie: Y. Santos, Felicio, Louzada, Benite, Huertas (C), G. Santos, Meindl, Neto, de Paula, Cardoso, Caboclo, Dias
Trenér: Aleksandar Petrovič

Rozhodčí: Kallio (CAN), Krejič (SLO), Liszka (POL).
Japonsko vstoupilo do turnaje vysokou porážkou 77:97 s Německem, načež neskutečně potrápilo favorizované Francouze. Japonci se dostali do koncovky s vedením o čtyři body, nicméně jej neudrželi a duel nakonec za stavu 84:84 dospěl do prodloužení. V něm si Francie vybudovala osmibodový náskok, který Japonci stáhli na pouhé dva body. Vyrovnat se jim ale nepovedlo a Francie nakonec, po trestných hodech za taktický faul, vyhrála 94:90.

Brazilci tak blízko nečekané výhře ani zdaleka nebyli. Turnaj pro ně začal porážkou 66:78 s Francií a následně padli 73:86 s Německem. Přesto jsou před duelem s Japonci mírnými papírovými favority.
Boje v základních skupinách olympijského turnaje pomalu vrcholí a pro Japonsko s Brazílií nastává utkání pravdy. Kdo zvítězí, bude mít ještě teoretickou šanci postoupit ze třetího místa, kdo prohraje, pro toho turnaj končí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.