Tenis

OH - dvojhra ženy (antuka)

Iga Šwiateková (1) – Anna Karolína Schmiedlová

2:0 6:2, 6:1

02.08.2024, 15:26 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • O 3. miesto • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.04 13.0

Anna Karolína Schmiedlová nemala nárok vo svojom poslednom vystúpení na životnom olympijskom turnaji vo dvojhre žien, keď v súboji o bronz proti svetovej jednotke a štvornásobnej šampiónke na Roland Garros poľskej tenistke Ige Swiatekovej uhrala len tri gemy. Swiatekovej nevyšiel vstup do zápasu, keď dokonca Schmiedlová získala výhodu brejku a zdalo sa, že by mohla výrazne potrápiť svetovú jednotku. Lenže Swiateková si ihneď zobrala stratené podanie späť a dokonca sériou vyhraných piatich gemov za sebou otočila prvý set na výsledok 6:2. Na úvod druhého setu si opäť obe podržali podanie, ležne Swiateková následne predviedla sériu ďalších vyhraných piatich gemov za sebou a druhý set tak skončil 6:1. Schmiedlová sa však nemá za čo hanbiť a konečné štvrté miesto na olympijskom turnaji vo dvojhre je fantastický úspech pre slovenský tenis, keďže ide o najlepšie umiestnenie v histórii samostatného Slovenska a dúfajme, že podobný tenis bude predvádzať aj na nasledujúcich turnajoch či blížiacom sa US Open. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (16:34:44)

Koniec zápasu

6:1

Iga Swiateková zakončila zápas o bronzovú medailu priamym bodom, keď v ňom Annu Karolína Schmiedlovú porazila hladko 6:2 a 6:1, takže včerajšie sklamanie zo semifinálového neúspechu si vynahradila aspoň ziskom bronzu!

40-15

Schmiedlová chcela rozhodnúť výmenu forhendom, ale minula a Swiateková už má dva mečbaly!

30-15

Teraz však Swiateková pomáha aspoň forhendom trafeným do siete.

30-0

Swiateková po dobrom podaní zakončila víťazným forhendovým drive volejom.

15-0

Swiateková trafila eso von z kurtu, ktoré je pre ňu celkovo tretím v zápase.

5:1

Swiateková trafila víťazný krížny bekhendový return a bude podávať za stavu 5:1 v druhom sete na zisk bronzovej medaily!

40-15

Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Swiatekovej ďalšie dva brejkbaly!