USA – Holandsko

koniec udalosti

10.08.2024, 10:35 • La Defense Arena, Paríž • O 3. miesto • Ján Polák

Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme pekný deň. (11:52:42)
V zápase žien o bronz medzi USA a Holandskom sme videli skvelú drámu doslova do poslednej sekundy. Američanky prakticky celý zápas viedli, pred poslednou štvrtinou bolo skóre 9:6, no v závere im úplne odišla gólová produkcia a Holanďanky sa pomaly začali doťahovať. Minútu pred koncom vyrovnala Roggeová na 10:10 a v poslednej sekunde presne trafila víťazný gól Hlandska z diaľky kapitánka Holandska Sabrina van der Slootová.

USA – Holandsko 10:11 (3:2, 4:1, 2:3, 1:5)
Góly:
Musselmanová, Flynnová, Neushulová po 2, Fattalová, Raneyová, Gilchristová, Ausmusová – van der Slootová 6, Sevenichová 2, van de Kraatsová, B. Roggeová, Moolhuijzenová.

Je koniec, Holandsko skvelým comebackom otočilo nepriaznivý vývoj a sériou štyroch gólov si Holanďanky vybojovali bronz!

Neuveriteľné!!! Kapitánka van der Slootová to zobrala na seba a z diaľky sekundu pred koncom riadneho hracieho času posiela Holanďanky do vedenia!
Deväť sekúnd pred koncom si Holandsko berie oddychový čas a môže rozhodnúť o výhre.
Z diaľky skúšala rozhodnúť na konci útoku Flynnová, ale mierila iba do stredu, kde si s jej strelou Aartsová bez problémov poradila.
Wolvesová pred bránou reklamuje faul, ale nepíska sa.
Minútu pred koncom nepresne strieľa Musselmanová, Holanďanky môžu rozhodnúť.
Američanky sú v oslabení a to využíva Holandsko na vyrovnanie! V posledných sekundách útoku všetko prestrelila Bente Roggeová! 10:10
Dôležitý zákrok Aartsovej! Z pravej strany zastavila gólovú strelu Musselmanovej.
Do konca štvrtej štvrtiny ostáva 2:04, tréner USA si berie timeout.
Technická strela van de Kraatsovej z diaľky končí na tyčke bránky Johnsonovej.
Už je to iba o gól! Pred bránkou sa tiesnená trojicou Američaniek výborne zorientovala Sevenichová a loptu prepasírovala do siete popod ruky Johnsonovej – 10:9.
Holanďanky teraz skórujú pekný presilovkový, gól prihrávku van der Slootovej zblízka zo vzduchu do bránky doklepla Sevenichová – 10:8.
Holanďanky opäť v oslabení, peknú rýchlu kombináciu využíva na dôležitý gól kapitánka USA Steffensová – 10:7.