26:39

koniec (12:21)

11.08.2024, 13:30 • Pierre Mauroy Stadium, Lille • Finále • Lukáš Sidor

Tipsport: 4.55 9.35 1.35

To je z dnešného finále už všetko, ja sa s vami lúčim a želám krásny deň! (15:05:30)
Nemecko – Dánsko 26:39 (12:21)
Najviac gólov: Knorr 6, Uscins 4, Kohlbacher 4 – Gidsel 9, Jakobsen 7, Pytlick 6. Rozhodca: Bojan Lah, David Sok (obaja SLO). Sedemmetrové hody: 3/2 – 2/2. Vylúčenie: 1:1.

V finále hádzanárskeho turnaja mužov sme žiadnu drámu nevideli. Dáni rozstrieľali Nemcov 39:26. Náskok si vybudovali už v prvom polčase, keď viedli aj o 11 gólov. Napokon prvú časť vyhrali 21:12. V druhom polčase svoj náskok navyšovali a nepripustili žiadne komplikácie pri ceste za vytúženým zlatom. Strieľalo to hlavne Gidselovi, ktorý si vo finálovom zápase pripísal 11 gólov. Dáni si pripisujú druhé zlato po úspechu v Riu de Janeiro v 2016. Naposledy v Tokiu brali striebro, keď nestačili na Francúzov. Nemci si odnesú strieborné medaile, je to už ich piata olympijská medaila z mužskej hádzanej, druhé zlato ale k tomu z roku 1936 z Berlína nepridajú.

Koniec zápasu. (26:39)

58

Kohlbacher dáva ďalší gól z pivota. (26:39)

56

Witzke znižuje za Nemcov. (25:39)

56

Jakobsen s technickou parádičkou. (24:39)

55

A Landin s ďalším výborným zákrokom. (24:38)

55

Teraz aj Knorr aj Gidsel vychytaní brankármi. (24:38)

54

Jorgensen na pivote sám a dáva gól. (24:38)

53

Knorr koriguje na 24:37. (24:37)

53

Jakobsen z krídla presný. (23:37)

52

Knorr po strate Dánov v protiútoku sám na Landina skóruje. (23:36)

51

Gidsela držali za dres dvaja nemecký hráči, ale nevadí mu to a pridáva gól. (22:36)

50

Köster zoči-voči brankárovi úspešný. (22:35)

50

Kohlbacher krásne technicky obstrelil Landina. (21:35)

49

Jakobsen presný na ľavom krídle. (20:35)

48

Gidsel a jeho 10 gól v zápase. (20:34)

48

Kohlbacher z pivota znižuje. (20:33)

47

Pytlick peckou z výskoku nedal šancu brankárovi. (19:33)

46

Strata Nemcov a opäť presný Gidsel. (19:32)

45

Gidsel tiesnený, ale ani to mu nevadilo a dáva gól. (19:31)

44

Köster bombou znižuje. (19:30)

44

Landin zneškodnil pokus Kohlbachera zblízka. (18:30)

43

Lauge prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. (18:30)

42

Sedmička pre Nemecko po faule Jakobsena. Grgića cytil Nielsen. (18:29)

41

Steinert úspešný po strele z pravého krídal. (18:29)

41

Grgić bolo vychytaný Nielsenom, do útoku pôjde Dánsko. (17:29)

40

Hansen premieňa dánsku sedmičku. (17:29)

39

Grgić a jeho bomba z deviatich metrov je gólová. (17:28)

38

Kohlbacher dostal dobrú nahrávku na pivota a znižuje. (16:28)

38

Knorr vychytaný Nielsenom a neomylný Gidsel strieľa presne. (15:28)

37

Oddychový čas pre tím Nemecka. (15:27)

36

Saugstrup a ďalší gól Dánov. (15:27)

36

Knorr páli presne z hranice 9 m. (15:26)

35

A znovu Jakobsen, tentoraz z krídla. (14:26)

35

Jakobsen z brejku navyšuje. (14:25)

34

Uscins dáva rýchly gól za Nemcov. (14:24)

34

Strata lopty od Uscinsa, na druhej strane Dáni zvyšujú, keď z nemožnej pozície triafa Gidsel. (13:24)

33

Gidsel sa predral cez obranu a dáva gól. (13:23)

32

Uscins znižuje tvrdou ranou. (13:22)

32

Knorr mieril vedľa brány, na druhej strane zvyšuje na 10 gólový rozdiel Pytlick. (12:22)

31

Začal sa druhý polčas. (12:21)

V súboji o zlaté medaile v hádzanárskom turnaji mužov zatiaľ po polčase dominujú Dáni, ktorí si vybudovali vedenie 21:12, pričom v zápase viedli už aj o 11 gólov. Momentálne to na drámu nevyzerá. Musel by to byť od Nemcov diametrálne odlišný výkon ako v prvej časti.

30

Prvý polčas sa skončil. (12:21)

30

Uscinsovu strelu v poslednej sekunde nemal problém chytiť Nielsen. (12:21)

29

Grgić premieňa nariadenú sedmičku po faule Jakobsena. (12:21)

28

Oddychový čas pre tím Dánska. (11:21)

27

Uscins teraz úspešný aj napriek krkolomnej pozícii. (11:21)

27

Uscinsova strela končí na žrdi, na druhej strane rovnako pochodil aj Kirkelökke. (10:21)

26

Oddychový čas pre tím Nemecka. (10:21)

26

Opäť ostal dánsky hráč zabudnutý a zblízka skóruje. Tentokrát to bolo Jorgensen. (10:21)

24

Dáni pekne dohrali akciu až na Kirkelökkeho a je to 20:10. (10:20)

24

Knorr po peknej strele pridáva gól na svoje konto. (10:19)

23

A Jorgensen navyšuje na rozdiel 10 gólov! (9:19)

22

Lauge s gólom, nemecká obrana horí. (9:18)

22

Knorr razantnou strelou znižuje náskok. (9:17)

21

Mertens prišiel o loptu a Pytlick bombou strieľa gól. (8:17)

21

Gidsel je teraz na neudržanie! Ďalší presný zásah. (8:16)

20

Knorr pekným podstrelom dáva gól. (8:15)

19

Pri chitu je ale Gidsel a dáva ďalší gól. (7:15)

19

Steinert sa presadil na pravom krídle. (7:14)

18

Uscinsova strela zablokovaná a v brejku Gidsel zvyšuje. (6:14)

18

Golla stratil loptu po útočnom faule, Dáni pálili na druhej strane len do brvna. (6:13)

16

Hansen premenil sedmičku a zvyšuje na 13:6. (6:13)

16

Witzke po dlhej dobe pridáva nemecký gól. (6:12)

15

Nemci neprestrelili brankára, na druhej strane Lauge áno. 12:5! (5:12)

14

Nemci aj po oddychovom čase začínajú stratou, katastrofálna pasáž od nich. Pytlick potrestal aj túto chybu gólom. (5:11)

13

Oddychový čas pre tím Nemecka. (5:10)

13

Znovu zbytočná strata Nemcov, v protiútoku to trestá Kirkelökke. (5:10)

12

Uscins zahodil loptu do autu a do útoku pôjdu Dáni. A znovu je to gól z ľavého krídla od Jakobsena. (5:9)

11

Jakobsen si dobre nabehol z ľavého krídla a zvyšuje na 8:5. (5:8)

10

Vylúčenie pre tím Nemecko (Lukas Mertens). (5:7)

10

Jakobsena vychytal Wolff, Dáni ostali v útoku. Lauge sa už nepomýlil. (5:7)

8

Vylúčenie pre tím Dánsko (Simon Pytlick). (5:6)

8

Gidsel teraz vychytaný Wolffom, na druhej strane Mertens strieľa gól zblízka. (5:6)

7

Köster triafa len do žrde. (4:6)

6

Gidsel a jeho prudká strela konči v bráne. (4:6)

6

Grgić premenil sedmičku na druhej strane ihriska. (4:5)

5

Kirkelökke je presný a dáva svoj prvý gól v zápase. (3:5)

5

Uscins si spravil miesto a je to 3:4. (3:4)

4

Pytlick bombou z diaľky skóruje! (2:4)

4

Mertens znižuje z ľavého krídla. (2:3)

3

Strata Nemcov a Pytlick sám na brankára nezaváhal. (1:3)

3

Jakobsen a jeho presná strela z krídla. (1:2)

2

Golla sa na pivote predral k strele a vyrovnáva. (1:1)

2

Lauge prvým strelcom finále. Nevadili mu ani dvaja brániaci Nemci. (0:1)

1

Finále sa začalo, prvý pri lopte Dáni! (0:0)

1

Stretnutie sa práve začalo. (0:0)
Dánsko

Dánská mužská reprezentácia dlhodobo predvádza výborné výkony a rovnako tomu tak je aj na olympijských hrách. Základnou skupinou preletela suverénne so zápisom piatich výhier a bez porážky, pričom v každom zápase vyhrala minimálne o tri góly. Vo štvrťfinále Dáni narazili na Švédov, s ktorými zohrali napínavú partiu, v ktorej nakoniec slávili po tesnom víťazstve 32:31. A o jediný gól Dánsko zvíťazilo aj v semifinále proti Slovinsku, ktoré v pozícii outsidera v závere doťahovalo, nakoniec ale tesne podľahlo 30:31.
Nemecko

Nemeckí hádzanári predvádzajú na turnaji až nečakane dobré výkony. V základnej skupine našli jediného premožiteľa, 26:31 prehrali s Chorvátskom. Prehra ich ale mrzieť nemusela, pretože aspoň raz zaváhali aj ostatní a Nemci nakoniec postúpili z prvého miesta. Vo štvrťfinále ich čakalo domáce Francúzsko. V dramatickom zápase boli Nemci na pokraji vyradenia, ale využili veľkú chybu súpera v závere a poslali zápas do predĺženia, kde rovnako v záverečných sekundách rozhodli o tesnom jednogólovom víťazstve. A na nervy nemeckí hádzanári svojim fanúšikom zabrnkali aj v semifinále, kde si zmerali sily so Španielskom. Zase vyhrali o gól, tentokrát však už v základnej hracej dobe 25:24.
Všetkým fanúšikom hádzanej prajem krásne nedeľné popoludnie. Olympiáda vrcholí a spolu s tým aj turnaj v hádzanej, vo finále mužského turnaja o zlatú medailu budú bojovať Nemci a Dáni.
Vítame vás pri on-line prenose. Zápas začína o 13:30.

26:39

Nemecko: Wolff, Späth – Golla (C), Witzke, Heymann, Knorr, Köster, Uscins, Häfner, Dahmke, Mertens, Steinert, Grgić, Kohlbacher.
Tréner: Alfred Gíslason

Dánsko: N. Landin (C), Nielsen – Kirkelökke, M. Landin, Jakobsen, Lauge, Saugstrup, Lindberg, Gidsel, Möllgaard, Hansen, Jorgensen, Arnoldsen, Pytlick.
Tréner: Nikolaj Jacobsen

Rozhodca: Bojan Lah, David Sok (obaja SLO)