Španielska LaLiga

CD Leganés – UD Las Palmas

2:1

koniec (0:0)

25.08.2024, 19:00 • Estadio Municipal de Butarque (Leganés) • 2. kolo • Tomáš Kubečka cz

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:10. (21:02:22)
Je konec! Leganés zvládlo domácí duel s Las Palmas a vítězí 2:1. Po velkém boji měl první šanci ve 37. minutě hostující McBurnie, který z otočky nechal vyniknout domácího brankáře. Za domácí hrozil až v nastavení Daniel Raba, který však z dvaceti metrů branku minul. Po změně stran zahodil domácí Raba penaltu. V 72. minutě ale poslal Leganés do vedení Cruz a v 85. minutě udeřil Franguesa. Za hosty až v nastavení snížil Ramírez.

90+9

90+8

Po standardní situaci už Las Palmas zakončit nedokázalo. Domácí ustáli sérii hlaviček před brankou.

90+6

Hosté ještě vybojovali přímý kop na polovině soupeře.

90+4

90+4. Sandro RAMÍREZ - 2:1

90+4

Las Palmas právě vstřelilo branku!
Je sníženo! Las Palmas v nastavení udeřilo po rychlém přechodu vpřed. Přihrávku na hranici ofsajdu dostal SANDRO RAMÍREZ, který si míč převzal a zakončil tvrdou ránou k přední tyči!

90+3

Cillessen si musel dát pozor na hlavičku z malého vápna. Hostující brankář si tentokrát připsal výborný zákrok.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90

Sergio González si dal pozor na pobídku směřující za obranu Leganés a před napadajícím soupeřem míč odehrál do bezpečí.

89

Do míče se zpoza velkého vápna opřel Alberto Moleiro, jehož projektil skončil vedle levé tyče.

88

Alberto Moleiro odcentroval z levé strany do pokutového území, ale jeho pobídku odhlavičkoval do bezpečí Sergio González.

87

Střídání v týmu CD Leganés:
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Alvin Abajas.

85

85. Enric FRANQUESA - 2:0

85

Leganés právě vstřelilo branku!
Domácí celek přidává další branku! Akce domácího celku středem skončila přihrávkou na levou stranu a aktivní ENRIC FRANGUESA na dlouhou zakončil k zadní tyči!

85

Las Palmas uspělo v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Fotbalisté ve žlutém se vydali vpřed, jenže míč dlouho neudrželi.

83

ze hřiště odchází Seydouba Cissé, přichází Enric Franquesa.

82

ze hřiště odchází Miguel de la Fuente, přichází Diego García.

77

Sudí i ve druhé půli nařídil osvěžovací přestávku.

75

Valentin Rosier skvěle obešel Cillessena, jenže následně neudržel balanc a skončil na zemi.

74

Tapia poslal nákop na polovinu Las Palmas, kde se do souboje vrhl González, ale ten míč nevybojoval.

72

72. Juan CRUZ - 1:0

72

Domácí celek se dostává do vedení! Leganés udeřilo nádhernou střelou z velké vzdálenosti! JUAN CRUZ si z pravé strany navedl míč na střed, odkud vypálil levou nohou, ale jeho pokus zapadl k zadní tyči!

71

Soriano se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Jeho nákop směřoval na levou stranu, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.

70

Cruz si pohybem řekl o přihrávku za obranu. Pro míč si na mokrém trávníku bez problémů doklouzal Cillessen.

69

Ani další akce Deportiva Leganés neskončila centrem před branku. Gólman hostující celku stačil zasáhnout.

68

Las Palmas odvrátilo nákop domácího celku, jenže hosté se nedokázali dostat vpřed.

66

Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Álex Suárez, přichází Enzo Loiodice.

65

Domácí budou zahrávat přímý kop v blízkosti velkého vápna. Marvin Park zahrál rukou poblíž vápna a nabídl soupeři přímý kop.

63

Las Palmas se dostalo vpřed po levé straně, jenže akce hostujícího celku skončila u soupeře.

61

ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Renato Tapia,
ze hřiště odchází Daniel Raba, přichází Juan Cruz.

60

Je za námi hodina hry a stále pokračuje boj o každý metr hrací plochy. Nikdo z fotbalistů Leganés nehýří aktivitou.

58

Yvan Neyou zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za levé koleno. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.

57

Leganés pokračuje v aktivitě na polovině Las Palmas. Kombinace domácích je ale hodně nepřesná.

56

Penalta se opakovat nebude! Hostující brankář neskutečně podržel svůj tým.

55

VAR ještě zkoumá, zda Cillessen udržel nohu na brankové čáře!

54

54. Penalta

54

Exekuce pokutového kopu se ujal Daniel Raba, ale hostující brankář Jasper Cillessen jeho ránu vyrazil!

53

Penalta pro domácí!

51

Jeden z domácích hráčů se po pádu v pokutovém území domáhá pokutového kopu.

50

Leganés se dralo vpřed po pravé straně, ale Muňož míč skvěle zastavil a odehrál do zámezí.

48

Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal. Rodríguez si ale zvrtl kotník.

47

Leganés se hnalo vpřed po levém křídlo, jenže akce domácího celku skončila pobídkou do zámezí.

46

Po první poločase platí bezbrankový stav! Po velkém boji měl první šanci ve 37. minutě hostující McBurnie, který z otočky nechal vyniknout domácího brankáře. Za domácí hrozil až v nastavení Daniel Raba, který však z dvaceti metrů branku minul.

45+3

45+3

Žlutá karta pro tým UD Las Palmas (Kirian Rodríguez).

45+2

První zajímavá šance také pro domácí celek! Daniel Raba střílel levačkou z dvaceti metrů, ale poslal míč pouze mimo tři tyče!

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45

V závěru první půle se vpřed hnali hosté, ale jejich akce skončila jen nepřesnou přihrávkou na pravé křídlo.

44

Ani po dalším tvrdém zákroku sudí nevytáhl žlutou kartu. Znovu byl v akci Yvan Neyou, který si počínal nedovoleně.

43

Álex Suárez si ve vápně pohlídal náběh domácího Neyoua a čistým skluzem před domácím hráčem odehrál míč do bezpečí.

42

Marvin Park podpořil ofenzivu Las Palmas náběhem po pravé straně, jenže centr mu vůbec nesedl a prosvištěl do zámezí.

41

Las Palmas se dostalo vpřed po pravé straně, jenže akce hostujícího celku neskončila centrem do vápna. Pokračuje opatrný duel.

39

Žlutá karta pro tým CD Leganés (Miguel de la Fuente).

38

Domácí brankář nakopl míč až na hrot, jenže útočník domácího celku byl faulován, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.

37

37. McBurnie v šanci

37

Obrovská šance Las Palmas! McBurnie se ve vápně otočil a zakončil, ale domácí brankář Soriano skvěle zasáhl!

35

Po rohovém kopu hostů se do zakončení tlačil McBurnie, ale hlavičku neusměrnil mezi tři tyče.

34

Ihned po krátké přestávce se Las Palmas vydalo vpřed, jenže centr z pravé strany skončil blokem obránce Arambarriho. Bude z toho roh pro hosty.

31

Sudí nařídil přestávku na osvěžení.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a stále čekáme na brankové příležitosti. Las Palmas neudeřilo ani po dlouhém autu.

29

Dopředu se tlačil Moleiro, který mohl střílet zpoza vápna, jenže jeho pokus skončil blokem domácího stopera Arambarriho.

28

Domácí se snažili probít vpřed po levé straně, ale Las Palmas zatím v zadních řadách skvěle zavírá volné prostory.

27

Útočným faulem se ve vápně provinil také Óscar Rodríguez. Zatím sledujeme více soubojů než střel.

25

Javi Muñoz se výborně stáhl k rozběhnutému soupeři a důrazným skluzem odehrál míč čistým způsobem do autu.

23

McKenna vypálil z velké vzdálenosti. Jeho ránu na hranici velkého vápna hrudí zablokoval Aritz Arambarri.

21

Ani další rohový kop Las Palmas neohrozil domácí svatyni. Juan Soriano vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.

20

Leganés zahrávalo rohový kop. Prudký centr však nebezpečí pro branku hostujícího Las Palmas nepřinesl, obránci byli pozorní.

19

Álex Suárez taktickým faulem zastavil rodící se akci soupeře. Ani on však nebyl potrestán žlutou kartou.

18

Marvin Park dostal přihrávku do běhu na pravou stranu, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a nedokázal odcentrovat.

17

Brašanac zahrál velmi tvrdě v souboji na polovině hrací plochy. Sudí v úvodu šetří karetními tresty.

16

Po dalším faulu domácího hráče zahrávali hosté přímý kop z pravé strany. Přetažený centr ale nikdo z hlavičkářů ve vápně netrefil.

15

Miguel de la Fuente se zjevil v zajímavé pozici, odkud střílel bez přípravy, jenže míč nabral opačnou rotaci a skončil daleko od branky.

13

Hosté nyní srovnali obraz hry a jsou častěji u míče. Kombinace Las Palmas ale zatím trpí nepřesnými přihrávkami.

12

Javier Hernández ostrým skluzem poslal k zemi rozběhnutého Suáreze a může být rád, že si nevysloužil žlutou kartu.

10

Marvin Park na pravé straně získal odražený míč, ale pod tlakem jej nakopl jen k domácím obráncům.

9

Domácí získali odražený míč na polovině hrací plochy, jenže místo přechodu vpřed zvolili rozehrávku v zadních řadách.

8

Domácí se snaží dostávat před branku Las Palmas pomocí centrovaných míčů, jenže další prudkou pobídku Cillessen vyboxoval.

6

Oliver McBurnie střílel v pokutovém území, ale Soriano byl dobře postavený a bez problémů ránu hostujícího hráče zastavil.

5

Jasper Cillessen vyrazil v pravou chvíli ven z branky a bez problémů stáhl ze vzduchu nepřesný a dlouho letící centr.

4

Domácí celek se usadil na polovině Las Palmas a trpělivou kombinací se snaží otevřít skulinku v defenzivě soupeře.

3

Také hosty v úvodu utkání potrápila nepřesnost. Dlouhý nákop na pravou stranu proskákal mimo hru, vhazovat bude Leganés.

2

Jasper Cillessen si dal pozor na nákop domácího celku za obranu a bez problémů si došel pro míč. Následně rozehrál na pravou stranu.

1

Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Na hřišti nováčka bude chtít Las Palmas získat body.

1

CD Leganés: Soriano – Rosier, A. Arambarri, S. González, J. Hernández – Brašanac, Neyou – Raba, Cissé, Ó. Rodríguez – de la Fuente.
Náhradníci: A. Abajas, Dmitrović – J. Cruz II, D. García, Franquesa, Chicco, R. López, Tapia, Sáenz.

UD Las Palmas: Cillessen – Park, Suárez, Mármol, Muňoz – McKenna, K. Rodríguez – S. Ramírez, J. Muñoz, Moleiro – McBurnie.
Náhradníci: Horkaš – Bassinga, Campaña, Fuster, M. Cardona, I. Gil, Herzog, Mata, Loiodice, B. Ramírez, Sinkgraven, Rozada.
CD Leganés

Nováček nejvyšší španělské soutěže také odehrál velmi dobrá přípravná utkání. Nejprve remizoval na půdě Nice, aby poté padl s Alcorconem. Následně připsal remíza na půdě Sheffieldu Wednesday, dvě výhry nad Realem Oviedo a La Coruňou. V úvodním kole Leganés vyválčilo bod na půdě Osasuny. O vítězství přišlo vlastním gólem Soriana deset minut před závěrečným hvizdem.
UD Las Palmas

Celek z kanárských ostrovů může být s letními měsíci spokojený. V přípravě Las Palmas přehrálo Yaizu a Al Shabab. Naopak padlo s Interem Milán. Cenné remízy si pak připsalo s Granadou a hlavně s anglickým Liverpoolem. Také vstup do soutěže byl ze strany ostrovního celku povedený. Na domácí půdě uhrál remízu 2:2 se Sevillou. Trenér se však nemůže spolehnout na zraněné kvarteto González, Januzaj, Pejino a Sinkgraven.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání LaLigy mezi CD Leganés a UD Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

2:1

Góly: 72. J. Cruz II, 85. Franquesa (Ó. Rodríguez) – 90+4. S. Ramírez (McBurnie)

Karty:   39. de la Fuente (LGS) – 45+3. K. Rodríguez (LPA)

Nepremenená penalta: 54. Raba (LGS), brankár Cillessen zneškodnil

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:10.

CD Leganés: Soriano – Rosier, A. Arambarri, S. González, J. Hernández – Brašanac (61. Tapia), Neyou – Raba (61. J. Cruz II), Cissé (83. Franquesa), Ó. Rodríguez (87. A. Abajas) – de la Fuente (82. D. García).
Náhradníci: Dmitrović – Chicco, R. López, Sáenz.

UD Las Palmas: Cillessen – Park, Suárez (66. Loiodice), Mármol, Muňoz – McKenna, K. Rodríguez – S. Ramírez, J. Muñoz, Moleiro – McBurnie.
Náhradníci: Horkaš – Bassinga, Campaña, Fuster, M. Cardona, I. Gil, Herzog, Mata, B. Ramírez, Sinkgraven, Rozada.