Tenis

US Open - ženy (tvrdý povrch)

Anna Karolína Schmiedlová – Clara Tausonová

1:2 6:1, 6:7 (5), 2:6

27.08.2024, 22:02 • Kurt č. 15, Národné tenisové centrum Billie Jean Kingovej, New York (USA) • 1. kolo • Filip Kosnáč

Tipsport: 2.38 1.58

Anna Karolína Schmiedlová po týždni opäť prehrala dobre rozohraný zápas proti dánskej súperke Clare Tausonovej, ktorá predviedla na US Open podobný obrat ako na turnaji v Clevelende. Schmiedlová mala zápas pod kontrolou do stavu 2:1 v druhom sete, keď sa zdalo, že získala možno rozhodujúci brejk na ceste za víťazstvom. Lenže nedokázala ho potvrdiť, takže po prvýkrát v zápase stratila podanie a Tausonová sa vrátila do zápasu. Následne prišiel aj ďalší brejk pre Tausonovú, ale Schmiedlová si ihneď zobrala stratené podanie späť, a potom si už obe hráčky držali podanie až do tajbrejku. V ňom bola Tausonová vždy o čosi popredu od začiatku až do konca, nakoniec využila druhý setbal a v rozhodujúcom treťom sete už bola jednoznačne lepšou hráčkou, keď rýchlo získala výhodu dvoch brejkov a na podaní už ani raz nezaváhala. Jediná zástupkyňa slovenského tenisu v hlavnej súťaži sa lúči s posledným grandslamom sezóny už v prvom kole a nenadviaže tak na veľký úspech z olympijského turnaja žien. Claru Tausonovú čaká v druhom kole US Open súboj s ruskou tenistkou Dianou Shnaiderovou. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších tenisových prenosoch! (00:32:41)

Koniec zápasu

2:6

Clara Tausonová ho využila hneď priamym bodom, takže po setoch 1:6, 7:6(5) a 6:2 porazila Annu Karolínu Schmiedlovú v prvom kole ženskej dvojhry na US Open!

30-40

Ale Tausonová vytiahla ôsme eso v zápase, ktoré jej prinieslo prvý mečbal!

30-30

Schmiedlová ešte má šancu, keďže zahrala víťazný krížny forhend.

15-30

Tausonová však trafila siedme eso v zápase a približuje sa k mečbalom.

15-15

Ale krížny bekhend Tausonovej ihneď po podaní už bol nepresný.

0-15

Tausonová začína podanie na víťazstvo víťazným forhendom z druhého úderu.

2:5

Koniec prestávky, podávať bude Clara Tausonová.

2:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5

Schmiedlová zvládla prechod na sieť, kde zahrala presný bekhendový volej a znižuje na 2:5 v treťom sete, ale Tausonová už pôjde podávať na víťazstvo v zápase.