4:2

koniec (2:1, 2:1, 0:0)

29.08.2024, 19:00 • Skupina E • Tomáš Kubečka cz

Tipsport: 1.43 4.67 5.97

Lotyši se v dalším utkání zítra střetnou s Ukrajinou, zatímco Slovinsko narazí na Francii. (21:35:08)
Střely na branku: 54 – 22
Je konec! Lotyšsko zvládlo úvodní duel olympijské kvalifikace a poráží Slovinsko 4:2. V první třetině poslal domácí do vedení Balinskis, jenže o minutu později vyrovnal Tičar. V závěru periody ale udeřil Balcers. Ve třetí třetině udeřil Dzierkals, jenže za Slovince snížil Maver. Definitivní pojistku pro Lotyšsko přidal Abols.

59:28

Oba týmy hrají v plném počtu.

58:50

Lotyši se v přesilovce nikam neženou. Domácí jsou blízko k prvnímu triumfu v olympijské kvalifikaci.

57:28

Vyloučení v týmu Lotyšsko:
Batna – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Slovinsko:
Urbas – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení.

57:15

Do úniku se dostal Rodrigo Abols, který jej zakončil forhendovou střelou po ledě, ale slovinský gólman zasáhl betonem!

56:30

Lotyši se vydali vpřed. Rihards Bukarts před brankou tečoval nahození z levé strany, ale Krošelj byl u puku včas.

55:23

Gudlevskis navíc zastavil Verlicovu ránu od mantinelu a ukryl kotouč v lapačce.

55:10

Slovinci se ještě snaží zdramatizovat závěr utkání, ale domácí celek si zatím s přehledem hlídá dvoubrankové vedení.

54:07

Lotyšsko hraje v plném počtu.

53:10

Lotyši mohli udeřit ve vlastním oslabení, ale po objetí branky už rozjetému Batnovi nezbyly síly k zakončení.

52:49

Gudlevskis vytáhl vynikající zákrok lapačkou proti dělovce od modré čáry. Domácí gólman si vysloužil potlesk.

52:07

Jaks – 2 min., držení.

51:25

Slovinci se usadili v útočném pásmu, jenže po vyhraném vhazování Mašič od modré trefil jen blokujícího hráče ve vínovém.

50:51

Macuh projel po levé straně do útočného pásma, kde ustál souboj s obráncem, ale bekhendem už nepřihrál.

49:41

Domácí celek pokračuje v ofenzivním snažení. V rohu ledové plochy sice upadl Balcers, ale rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou.

49:15

Krošelj si dal pozor na nahození od levého mantinelu a schoval puk do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

48:48

Slovinsko hraje v plném počtu.

48:00

Do menší potyčky před slovinskou brankou se pustil domácí Egle. Sudí ale lotyšského kohouta od Slovinců odehnal.

47:10

Lotyši se v úvodu přesilovky usadili v útočném pásmu, ale zatím tomu schází četnější střelba. Slovinci drží kompaktní kvarteto.

46:48

Macuh – 2 min., podrážení.

46:15

Tempo hry ve třetí třetině hodně opadlo. Slovinci se snaží nahazovat kotouče vpřed, ale defenziva Lotyšska je pozorná.

45:52

Lotyši uspěli na vhazování v útočném pásmu, ale k zakončení to nevedlo. Obětavý Jeglič rybičkou vypíchl puk do středního pásma.

44:51

Rok Tičar táhl útok Slovinska po levém křídle, ale i tento výpad skončil postavením mimo hru.

44:16

43:51

Další akce domácích skončila zakončením Robertse Bukartse z levé strany. Ránu vítkovického útočníka Krošelj udržel v lapačce.

43:02

Domácí už pomalu zvedali ruce, ale Abols nedokázal protlačit kotouč za brankovou čáru.

42:16

Kuralt – 2 min., podrážení.

42:10

Další výborná kombinace Slovinců skončila jen střelou do vnějšího oblouku branky. Outsidera brzdí i tyto momenty.

41:33

Abols dostal přihrávku před Krošelje, chtěl si brankáře vychutnat bekhendem, ale nedokázal puk zasunout kolem betonu.

41:12

Defenziva Slovinska si vyměnila několik přihrávek a vydala se vpřed. Nahození od mantinelu nebylo přesné.

40:25

Lotyšsko se hned v úvodu třetí části vydalo vpřed. Zakončení od modré obstaral Zile, jehož pokus nebyl přesný.

40:01

Střely na branku: 33 – 18
I po čtyřiceti minutách mohou být spokojenější domácí Lotyši. Po pěti minutách druhé části navýšil vedení domácího celku Dzierkals. Za Slovinsko sice po nenápadném výpadu snížil Maver, ale v závěru třetiny využil přesilovku Rodrigo Abols.

40:00

39:34

Lotyši nyní jen nahodili puk do útočného pásma a vyrazili střídat. Slovinsko má čas na poslední útok druhé části.

39:00

Minutu před druhou sirénou chtěl Zile rozjet spoluhráče ve středním pásmu, ale jeho pobídka skončila na zakázaném uvolnění.

38:33

38:33 Rodrigo ABOLS - 4:2

38:33

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyšsko potřetí v utkání využívá přesilovku a znovu odskakuje do vedení o dvě branky! Po vyhraném vhazování se k puku před Krošeljem dostal RODRIGO ABOLS a na druhý pokus poslal puk do branky! Asistence: Kaspars Daugavinš, Haralds Egle.

38:28

Urbas – 2 min., podrážení.

37:36

Agilní Rihards Bukarts projel do útočného pásma, obhodil si obránce, jenže z úhlu už nedokázal puk přehodit přes gólmanův beton.

37:03

Slovinci po vstřelení kontaktní branky srovnali obraz hry a tlačí se do útoku. V hale se lehce ozývá pískot.

35:46

Před slovinskou klec se dral Girgensons, který byl doslova složen soupeřem. Sudí však vylučovat nebudou.

35:10

Slovinsko je po vstřelení kontaktní branky na koni a nadále se tlačí vpřed. Gudlevskis dokázal zastavit ránu z ostrého úhlu.

34:42

34:42 Luka MAVER - 3:2

34:42

Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinsko snižuje a vrací se zpátky do zápasu! LUKA MAVER projel do útočného pásma, kde nejprve trefil brusle obránce, ale dostal se k odraženému puku a trefil poloodkrytou klec!

33:45

33:18

Gudlevskis nakonec musel zasahovat proti dělovce od modré čáry. Domácí brankář však udržel kotouč mezi betony.

33:05

Slovinci se v přesilovce usadili v útočném pásmu, jenže nikdo v bílém se zatím nedostává do zakončení.

32:44

31:45

Cibulskis – 2 min., držení.

31:10

Ani další přechod Slovinců před modrou čáru nebyl v souladu s pravidly. Čárový rozhodčí opět odhalil postavení mimo hru.

30:44

Balinskis – 2 min., hrubost.

Macuh – 2 min., hrubost.

30:23

Roberts Bukarts si řekl o přihrávku před branku, jenže nedostal přesnou pobídku a kotouč promáchal.

30:00

Je za námi polovina základní hrací doby a domácí Lotyšsko zatím podle očekávání kráčí za triumfem v utkání.

29:28

Na modrou čáru dostal nabito Zile, jenže prováhal optimální moment k zakončení. Defenziva Slovinska poté puk zastavila.

29:13

Jeden ze Slovinců se hnal za odraženým kotoučem před Gudlevskisovou klecí, ale bekhendem puk nezametl do branky.

28:30

Slovinci tentokrát přečetli úmysl domácích při přechodu do útočného pásma a bez váhání kotouč vyhodili do středního pásma.

27:28

Macuh se dostal k odraženému puku, jenže si nepotykal se zpracováním a puk mu přeskočil na bekhend. Macuh už zakončit nedokázal.

27:03

Na levé straně se k puku dostal Balcers, který projel vpřed, jenže nedokázal zakončit z ostrého úhlu. Lotyši zvládají defenzivu výborně.

26:44

Ojedinělý výpad Slovinska po pravém křídle zastavilo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:03

V hale nyní panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci odměňují Lotyše za zlepšený výkon.

25:11

25:11 Martins DZIERKALS - 3:1

25:11

Lotyšsko přidává třetí branku a přibližuje se úvodnímu vítězství v kvalifikaci! Roberts Bukarts za brankou předal kotouč Batnovi, který přihrál MARTINSI DZIERKALSOVI, který v jízdě propálil Krošelje. Asistence: Oskars Batna, Roberts Bukarts.

24:36

Roberts Bukarts z pravé strany přihrál mezi kruhy, jenže tam neměl volného spoluhráče. Výborný návrat zadáků Slovinska.

24:10

Gregorc poslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru, jenže tam neměl volného spoluhráče. Lotyši se stačili stáhnout.

23:34

Krošelj se výborně roztáhl v brankovišti a zneškodnil bekhendový pokus Ločmelise. Slovinský gólman zatím drží svůj celek ve hře.

22:36

Slovinci se usadili v útočném pásmu, jenže jejich akce neskončila zakončením. Defenziva Lotyšů se skvěle pohybuje.

22:06

Jeden z Lotyšů odehrál kotouč vysokou holí, ale paradoxně nabídl možnost k zakončení Slovincům. Rána z pravé strany skončila mimo.

21:34

Tičar se skvěle stáhl do obranného pásma a v prostoru mezi kruhy zastavil přihrávku směřující na hokejku rozjetého Bukartse.

21:10

Daugavinš nahodil puk ze středního pásma do pásma útočného. Důrazná defenziva Slovinska tentokrát puk odehrála do bezpečí.

20:58

Rodrigo Abols se dostal do útočného pásma, kde zamíchal kotoučem, jenže bekhendem nepřehodil puk přes beton brankáře.

20:20

Lotyšsko vstoupilo do druhé třetiny aktivně. Daugavinš projel do střelecké pozice, jenže trefil dobře postaveného Krošelje.

20:01

Střely na branku: 19 – 7
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce může být spokojenější domácí Lotyšsko. To se ujalo vedení už ve 2. minutě zásluhou Balinskise. O necelou minutu později ale vyrovnal Rok Tičar. Lotyši se ale do vedení vrátili využitou přesilovkou v závěru třetiny. Hrdinou se stal hvězdný Rudolfs Balcers.

20:00

19:09

Slovinci se v závěru třetiny ještě vydali do útočného pásma, ale s nahozením do rohu kluziště si lotyšská obrana poradila.

18:55

18:55 Rudolfs BALCERS - 2:1

18:55

Lotyšsko podruhé v první třetině využívá přesilovou hru a dostává se do vedení! Přihrávku před branku dostal Abols, který chtěl z otočky překonat brankáře. Krošelj puk jen vyrazil a dotírající RUDOLFS BALCERS už měl snadnou práci! Asistence: Rodrigo Abols, Kaspars Daugavinš.

18:09

Lotyšsko si zahraje další přesilovku. Podlipnik si vysloužil dvě minuty za podrážení.

18:04

Domácí celek útočil i po skončení přesilovky. Kolem branky se zkoušel otočit Ločmelis, ale Krošelj měl beton na správném místě.

17:51

17:10

Rihards Bukarts táhl lotyšský útok po pravé straně, hned po projetí do útočného pásma vypálil, jenže nezamířil mezi tři tyče.

16:38

Do útoku se v oslabení vydalo také Slovinsko, jenže Tičar byl příliš rychlý a projel do útočného pásma ještě před pukem. Ofsajd.

16:12

Lotyši se v přesilovce usadili v útočném pásmu, ale zatím se nedostávají do zakončení. Slovinci soupeře dostali k mantinelu.

15:51

Jezovšek – 2 min., držení.

15:29

Další zakázané uvolnění na straně Slovinska. Beričič nemohl prudké nahození dojet.

15:00

Lotyšsko se usadilo v útočném pásmu, jenže Balinskis nedostal na modrou čáru dobrou přihrávku a nestačil zakončit.

14:31

Rihards Bukarts projel po pravém křídle do útočného pásma, zajímavě si stáhl kotouč, ale zápěstím Krošelje nepropálil.

14:01

Mašič u mantinelu získal volný kotouč a bekhendem jej nahodil na branku. Defenziva Lotyšska ale vypomohla Gudlevskisovi.

13:22

Gregorc chtěl rozehrát prudkou pobídkou podél levého mantinelu, jenže jeho pobídka skončila na zakázaném uvolnění.

13:10

Balcers po mantinelu nahodil kotouč za slovinskou branku, kde neměl nikoho ve vínovém. Tlak domácího celku se zatím nekoná.

12:38

Další akci Slovinska skončila odpískaným ofsajdem. Drozg udělal jednu kličku navíc a jeho spoluhráč projel do třetiny.

12:03

Jezovšek v rohu útočného pásma získal puk a bekhendem jej poslal před branku. Po zásahu lotyšské obrany se ještě strhla potyčka.

11:38

Balcers dostal přihrávku na levé křídlo, jenže následnou akci domácích zastavil ofsajd. Příliš netrpělivý byl Dzierkals.

11:15

Slovinci si při střídání dávali přednost a málem přenechali kotouč domácím hokejistům. Lotyši ale nedokázali bleskově zareagovat.

10:30

Sám na Krošelje se hnal Ločmelis, který se pokusil slovinského brankáře rozhýbat, ale pokus o blafák se mu nepovedl!

10:06

Dzierkals se vydal vpřed po levém křídle, jenže neměl dostatek prostoru pro zakončení.

09:25

Jaks si klepl o přihrávku na levý kruh, jenže si neporadil se zpracováním a připravil se o solidní pozici k zakončení.

09:03

Rihards Bukarts si prodloužil pobyt na ledové ploše. Tentokrát v rohu útočného pásma vybojoval puk, jenže nedokázal přihrát na modrou čáru.

08:29

Rok Tičar napadal rozehrávku Lotyšska v jeho obranném pásmu. Domácí se ale dostali vpřed a Rihards Bukarts prověřil Krošeljovu pozornost.

08:00

Gudlevskis se musel v brankovišti pořádně otáčet. Lotyšský brankář se ale stačil roztáhnout a s pomocí obránce nepustil puk za brankovou čáru.

07:26

Domácím fanouškům se nyní vůbec nelíbila rozehrávka Slovinců. Mašič za brankou velmi dlouho vyčkával na dostřídání spoluhráčů.

07:03

Roberts Bukarts zadovkou z rohu útočného pásma hledal spoluhráče, jenže nedokázal najít nikoho ve vínovém dresu.

06:24

Přechod Slovinska do útočného pásma končí zakázaným uvolněním. Na prudkou přihrávku těsně nedosáhl Macuh.

06:06

Balcers si na levé straně nezpracoval prudkou přihrávku a puk jen protečoval do pásma útočného. Nyní sledujeme hodně opatrný hokej.

05:34

Slovinský brankář si znovu pohlídal nahození ze středního pásma a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Domácí se mohou spolehnout na hlasitou podporu fanoušků.

05:12

Domácí chtěli zaútočit rychlým přechodem po levém křídle, jenže prudká pobídka skončila až u brankáře Krošelje.

04:34

Za slovinskou brankou se o kotouč přetlačoval Rihards Bukarts. Jeho pobídka skončila na holi soupeře v bílém dresu.

04:13

Rok Tičar z otočky nahodil kotouč do rohu útočného pásma, kde neměl nikoho ze spoluhráčů. Volný puk pro sebe vybojovali domácí Lotyši.

03:36

Další slovinské zakončení skončilo blokem obětavého Dzierkalse. Slovinsko ale ukazuje, že se chce pobít o dobrý výsledek.

03:10

Lotyši uspěli v obranném pásmu a dokázali kotouč odehrát za modrou čáru. Slovinci ale získali volný kotouč a mohou rozehrát.

02:36

Duel se rozjel v hodně vysokém tempu. Lotyši už se znovu usadili v útočném pásmu, ale zakončení od modré čáry zablokoval obránce.

02:07

02:07 Rok TIČAR - 1:1

02:07

Je vyrovnáno! Slovinsko udeřilo rychle po zisku kotouče ve středním pásmu! Přes modrou čáru projel ROK TIČAR, který si s tím nelámal zuby a příklepem propálil Gudlevskise! Bez asistence.

02:03

Slovinci se ihned hnali vpřed se snahou o rychlou odpověď, jenže akce po pravém křídle neměla dlouhého trvání.

01:21

01:21 Uvis Janis BALINSKIS - 1:0

01:21

Domácí Lotyšsko využívá úvodní přesilovku dnešního duelu a dostává se do vedení! Kapitán Daugavinš si všiml podpory UVISE JANISE BALINSKISE, který si kotouč zpracoval a z dobré pozice otevřel skóre! Asistence: Kaspars Daugavinš, Rodrigo Abols.

01:00

Lotyši si v přesilovce vytvořili zajímavý závar před slovinskou brankou, ale gólman hostujícího celku vytáhl vynikající zákrok betonem!

00:29

Domácí si hned v úvodu zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Urbas.

00:10

Lotyši uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje. Domácí celek v úvodním duelu olympijské kvalifikace žene zaplněná hala.

00:01

Lotyšsko: Gudlevskis (Grigals) – Rubinš, Balinskis, Zile, Jaks, Mamčics, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš, Abols, Balcers – Girgensons, Ločmelis, Ri. Bukarts – Dzierkals, Batna, Ro. Bukarts – Tralmaks, Egle, Krastenbergs

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Gregorc, Pavlin, Magovac, Mašič, Podlipnik, Crnovič, Čošič – Jeglič, Urbas, Verlič – Tičar, Torók, Sabolič – Drozg, Kuralt, Macuh – Beričič, Maver, Jezovšek – Tomaževič.
V lotyšské Rize startuje skupina E olympijské kvalifikace. Její vítěz si zajistí start na olympijských hrách v roce 2026 v Itálii. Ve skupině E se představí Francie, Slovinsko, Lotyšsko a Ukrajina. Favoritem na postup je domácí Lotyšsko, které je tradičním účastníkem světových šampionátů, kde v roce 2023 získali i bronzovou medaili. Domácí Lotyši před startem kvalifikace sehráli dva duely s Dánskem, kterému jednou podlehli 2:3 a jednou zvítězili 5:3. Slovinci odehráli dva duely s Rakouskem, přičemž v obou případech padli 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

4:2

Góly a asistencie: 2. Balinskis (Daugavinš, Abols), 19. Balcers (Abols, Daugavinš), 26. Dzierkals (Batna, Ro. Bukarts), 39. Abols (Daugavinš, Egle) – 3. Tičar, 35. Maver

00:29 SLO 2 Urbas, podrazenie
01:21 LAT 1:0 Balinskis (Daugavinš, Abols)
02:07 SLO 1:1 Tičar
15:51 SLO 2 Jezovšek, držanie
18:09 SLO 2 Podlipnik, podrazenie
18:55 LAT 2:1 Balcers (Abols, Daugavinš)
25:11 LAT 3:1 Dzierkals (Batna, Ro. Bukarts)
30:44 LAT 2 Balinskis, hrubosť