MONACObet liga

OFK Dynamo Malženice – FC ŠTK 1914 Šamorín

2:1

koniec (0:0)

01.09.2024, 10:30 • Obecný futbalový štadión Malženice • 6. kolo • Viktor Kalinács

Tipsport: 2.1 3.2 3.09

Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (12:25:05)
Prvý polčas bol, žiaľ, nuda, druhý bol o niečom inom. Malženice otočili priebeh duelu proti Šamorínu, hoci mohli v 72. minúte prehrávať o dva góly. Nestalo sa, Barišič so Žigom nepochopiteľne nevyužili samostatný únik, čo potrestal dvomi zásahmi Dávid Bukovský – hrdina z lavičky.

Malženice sa tešia z triumfu po piatich dueloch, trojzápasová víťazná séria Šamorína sa, naopak, skončila.

90+5

90+5

Eliáš Vyskoč vidí žltú kartu za zdržiavanie hry.

90+4

Malženice sa nikam neponáhľajú a sú momentálne na polovici súpera.

90+2

Záhradník vie, že zahral rukou a preto veľmi neprotestuje. Ani by mu to nepomohlo.

90+2

Hralo sa prakticky pri rohovej zástavke hostí, pískal sa však ofenzívny faul.

90+1

Vantruba neodvrátil dlhú loptu za obranu pri vybehnutí zo šestnástky. Šancu ponúkol Záhradníkovi, ale ten si loptu nedokázal skrotiť.

90+1

Nadstavuje sa päť minút.

90

Striedanie v tíme OFK Dynamo Malženice:
z ihriska odchádza Timotej Kudlička, prichádza Eliáš Vyskoč.

89

Skóre sa nemení a hostia prichádzajú o ďalšie cenné sekundy.

88

Vassiljev a jeho nákop do šestnástky bol odvrátený na rohový kop.

88

Žltá karta pre tím OFK Dynamo Malženice (Timotej Kudlička).

86

Šamorín v tejto chvíli nemá na čo čakať a všetky sily musí vrhnúť do ofenzívy.

85

Píše sa 85. minúta a my sledujeme ošetrenie domáceho Drugu. Nadstavený čas bude riadne bohatý.

83

Malženice dali gól! DAVID BUKOVSKÝ otáča priebeh stretnutia! Výborná prieniková lopta na Drugu, ktorý zakončil iba do súpera, ale odraz sa dostal k Bukovskému a ten posiela Malženice do vedenia!

81

Kudlička sklepával pre Trella v šestnástke, ktorý sa do lopty oprel z prvej. Mieril iba tesne nad.

79

Nehralo sa takmer tri minúty, no pravdu povediac netuším, prečo. Možno ošetrenie, ktoré zostalo mimo záberu kamier.

78

Hosťujúci kouč Vladimir Vassiljev už striedať nemôže, zatiaľ čo domáci tréner Vladimír Glonek môže do hry pustiť troch nových mužov – ale iba počas jedného prerušenia.

77

Máme tu ďalšiu prestávku na občerstvenie.

76

Malženice dali gól! DAVID BUKOVSKÝ dostal priveľa priestoru za šestnástkou, napriahol z približne 23 metrov a strelou k pravej žrdi prekonal Horvátha!

74

Barišič chcel napraviť svoje zlyhanie, predieral sa cez hráčov, ale koncovka ľavačkou spoza šestnástky cieľ minula.

73

Malženice odpovedajú rohovým kopom. Výsledkom bola rana z voleja vysoko nad.

72

Neuveriteľné zlyhanie! Barišič šiel z mierneho uhla sám na Vantrubu, ale nevystrelil, iba prihrával do polodkrytej brány. Zakončiť mohol čerstvý Žiga, ale tiesnený už potrestaným Kurejom neuspel!

70

Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín:
z ihriska odchádza Maksym Puchtejev, prichádza Bartol Barišič,
z ihriska odchádza Alioune Sylla, prichádza Nino Žiga.

68

Rohový kop pre Šamorín z pravej strany.

66

Kudlička skóruje, hľadisko sa teší, ale gól neplatí! Prechádzala tomu ruka Trella.

66

Nebezpečný zákrok zozadu, tribúny si pýtali pre FC ŠTK žltú kartu. Neúspešne.

65

Ofsajdové postavenie a v ňom hosťujúci Sylla.

63

Menšie zmätky pri striedaniach, nehralo sa niekoľko desiatok sekúnd – Šamorínčania už chceli pošetriť sekundy i sily.

62

z ihriska odchádza Botond Angyal, prichádza Mátyás Vidnyánszky,
z ihriska odchádza Damián Kachút, prichádza Nikita Vassiljev,
z ihriska odchádza Fellipe Vieira Cardoso, prichádza Maksym Strjukov.

61

z ihriska odchádza Thomas Kotlár, prichádza David Bukovský.

60

Za pár minút v druhom dejstve sme toho videli viac, ako v celom prvom polčase. Čo si pre nás pripraví záverečná polhodina?

58

Žltá karta pre tím FC ŠTK 1914 Šamorín (Fellipe Vieira Cardoso).

57

z ihriska odchádza Oliver Rusnák, prichádza Martin Horník.

56

Zhruba minútu sa opäť hralo, Rusnák sa vrátil na hraciu plochu. Okamžite si však líha späť na zem. Nepríjemný signál.

54

Sledujeme ošetrenie, tréneri zatiaľ zmeny do základných zostáv neurobili.

53

Rusnák sa nebál ísť do sklzu, vyhral súboj pri postrannej čiare, ale pritom sa zranil.

52

Žltá karta pre tím FC ŠTK 1914 Šamorín (Botond Angyal).

51

Horváth už teraz zakročiť musel, preveril ho Boris Druga.

50

Reakcia mohla prísť okamžite, avšak Trello zo solídnej pozície trestuhodne prestrelil!

49

Šamorín dáva gól! Z minima maximum! Prvá strela na bránu sa skončila gólom. Kachút prenikol do šestnástky z pravej strany, nahral na malé vápno, kde sa najlepšie zorientoval MAKSYM PUCHTEJEV a prekonal Vantrubu.

48

Štatistika z prvého polčasu, hráči vystrelili iba päťkrát – z toho ani raz na bránu.

47

Na opačnej strane sa píska ofsajd nedočkavého Kotlára.

47

Nákop na prvú tyč, lopta sa odrazila od jedného z hostí a skončila mimo brány.

46

Šamorín začína zostra, keď získal rohový kop – vôbec jeho prvý v meraní síl.

46

Začal sa druhý polčas.
Úvodné dejstvo veľa zaujímavých momentov neprinieslo, nevideli sme žiadnu šancu a ani koncovku na jednu či druhú bránu. Snáď prestávka zmení dynamiku duelu.

Druhý polčas sa začne približne o 11:32.

45+3

Prvý polčas sa skončil.

45+2

Kachút výborne defenzívne, nedovolil Malženiciam prebojovať sa dopredu. Bol z toho aut, po ktorom domáci faulovali pred šestnástkou hostí.

45+1

Karhan pýtal žltú kartu pre súpera po tom, čo sa dopustil nepríjemného faulu v strede poľa. Arbiter diskusiu odmietol.

45

Nadstavujú sa tri minúty.

43

Aspoň trochu vzruchu, hoci strela domáceho borca skončila iba na bočnej sieti.

40

Po takmer dvojminútovej prestávke po ošetrovaní sme späť v hre. Odhadujeme, že sa budú nadstavovať minimálne dve minúty.

38

Nicolas Kurej škaredo dohral protihráča, je prvým potrestaným mužom na domácej strane.

34

Na druhej strane Šamorín konečne ožil a viac vystrkuje rožky. Naďalej však bez strely na bránu.

32

V Malženiciach sledujeme, žiaľ, nudný futbal. Ak by nastala polčasová prestávka už po 30 minútach, nikto by sa nemohol sťažovať.

30

Draško Matej Marič-Bjekič vidí dodatočne žltú kartu po zákroku na Kudličku.

28

Domáca obrana v pozore, hostia sa už blížili k malému vápnu, ale nezakončili.

25

Po krátkej pauze pokračujeme v zápase.

24

Patrik Papuča dal pokyn na občerstvenie.

23

V tesnom postavení mimo hry aj Kudlička. Brankár Horváth teraz upozorňuje svojich obrancov, aby si na to dávali väčší pozor.

22

Ofsajdové postavenie hostí, naďalej čakáme na prvú väčšiu tutovku duelu.

20

Patrik Papuča dohovára hráčovi Šamorína. Posledné varovanie pred žltou kartou po ukončení akcie na deliacej čiare.

18

Od FC ŠTK sa očakávalo vzhľadom na aktuálnu formu viac, zatiaľ sa však hostia iba ojedinele dostávajú pred Vantrubu.

16

Kotlár skákal do vzduchu, avšak loptu netrafil. Šamorínčan chcel vyviezť loptu po pravej strane, no k zemi ho poslal domáci kapitán Horvát.

15

Malženice v rýchlom časovom slede získali tretí rohový kop.

13

Ofenzívny faul domáceho hráča, vo vzduchu zdemoloval obrancu súpera.

11

Nákop na prednú žrď, na prehustenom území sa zrodila hlavička nad brvno.

11

Po viac ako minútovej pauze sa Malženice dostali k lopte, zľava síce zase neuspeli, ale aspoň získali roh.

8

Inak sledujeme opatrný futbal a aj prvé ošetrenie v stretnutí.

5

Šamorín v plnej defenzívnej permanencii, keď sa domáci pokúšali prejsť do pokutového územia z ľavého krídla. Neúspešne.

4

O čosi aktívnejšie sú však Malženice, z pravej strany sa do šestnástky márne prebíjal Rusnák.

3

Oba celky majú za sebou úvodné útoky, ale k ohrozeniam brány neprišlo.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

OFK Dynamo Malženice: Vantruba – Rusnák, Krajčovič, Karhan, Kurej, Horvát (C), Benovič, Trello, Kotlár, Druga, Kudlička
Náhradníci: Vasiľ – Fančovič, Šarmír, Justh, Horník, Bilčík, Vyskoč, Bukovský
Tréner: Vladimír Glonek

FC ŠTK 1914 Šamorín: Horváth – Marič-Bjekič (C), Galdino, Kachút, Pliušč, Sylla, Raška, Angyal, Záhradník, Puchtejev, Cardoso
Náhradníci: Zapičenko – Leščinskij, Vassiljev, Da Luz, Baez, Žiga, Barišič, Vidnyánszky, Strjukov
Tréner: Vladimir Vassiljev

Rozhodca: Patrik Papuča – Tomáš Tůma, Denis Poruban.
Malženice v prvom kole zvíťazili, ale odvtedy získali jediný bod – minulý týždeň proti Pohroniu. Dynamo sa so štyrmi bodmi prepadlo na 12. pozíciu, no ak by vyhralo, poskočiť by mohlo až o štyri priečky.

Šamorín je opačný prípad. Po remíze a prehre, ktorými vstúpil do nového ročníka, sa otriasol a vyhral trikrát po sebe. Porazil postupne Pohronie, Starú Ľubovňu i "béčko" Slovana. Pred nedeľou je na štvrtom mieste s 10 bodmi, v prípade triumfu dorovná vedúce duo s Liptovský Mikuláš – Zlaté Moravce.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 6. kola MONACObet ligy medzi FC ŠTK 1914 Šamorín a OFK Dynamo Malženice.

Stretnutie sa začne o 10:30.