koniec (2:1)

05.09.2024, 20:45 • Estádio da Luz (Lisabon) • Skupina 1 • Matěj Kourek cz

Tipsport: 1.53 4.35 6.22

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:6. (22:50:58)
Děkuji všem za sledování onlajnu a přeji Vám pěkný večer.
Utkání je u konce. Portugalsko v premiéře nového ročníku Ligy národů porazilo Chorvaty 2:1. Výsledek určil už první poločas, v němž otevřel skóre po manchesterské spolupráci s Brunem Fernandesem Diogo Dalot. Na 2:0 zvýšil svým 900. gólem v kariéře legendární Cristiano Ronaldo. V závěru poločasu Chorvaté snížili díky vlastní brance Dioga Dalota, jenž si srazil Sosovu přihrávku do sítě. Ve druhém poločase měli Portugalci dost možností, jak zvýšit vedení, ale ani jedna z akcí neskončila gólem. V závěru Chorvaté bušili do portugalské obrany, ale prostřelit Dioga Costu v brance domácích nedokázali, a tak Portugalsko zvítězilo 2:1.

Fotbalisté z Pyrenejského poloostrova budou hrát znovu 8. září, kdy na domácím hřišti vyzvou Skotsko. Chorvaté se ve stejný den utkají doma s Polskem.

90+5

90+2

Chorvatský neustálý tlak momentálně končí útočným faulem.

90+1

Po centru z pravé strany zakončoval zleva Andrej Kramarić, ale síť rozvlnil pouze z boku.

90+1

Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Pedro Gonçalves.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

87

ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Diogo Jota.

Střelec svého 900. gólu v kariéře odchází. Cristiana Ronalda nahrazuje Diogo Jota.

83

Nélson Semedo zakončoval po akci zprava, kterou vedl Cristiano Ronaldo. Ránu Semeda přizvedl Duje Ćaleta-Car.

82

Diogo Costa momentálně úřaduje ve vlastním vápně. Nejprve vyrazil centr zprava a poté chytil vysoký míč vyslaný zpoza šestnáctky.

81

Matanović znovu hlavičkoval, tentokrát po centru Ivana Perišiće, jenž převzal kapitánskou pásku po Modrićovi, ale bránu minul.

80

Matanovićovu hlavičku po centru zleva chytá Costa.

77

ze hřiště odchází Gonçalo Inácio, přichází António Silva.

Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Petar Sučić,
ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Ivan Perišić.

76

Krásnou akci po pravé straně zakončoval ve vápně Igor Matanović, jenž si naběhl na přízemní centr Luky Sučiće, bránu však těsně minul.

74

Ronaldo neprostřelil zeď.

72

Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Luka Modrić).

Luka Modrić vidí žlutou kartu za nesportovní chování poté, co vyjel na rozhodčího, který odpískal standradku pro Portugalsko.