Liga majstrov

Les Dragons de Rouen – KAC Klagenfurt

2:4

koniec (0:2, 1:2, 1:0)

06.09.2024, 20:00 • Patinoire Nathalie Péchalat, Rouen • 1. kolo • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 2.89 4.25 2.09

Hokejisté Rouenu na úvod Ligy mistrů podlehli rakouskému Klagenfurtu 2:4. Hosté byli lepším týmem. Utkání měli pod kontrolou. V první části udeřili dvakrát. Už ve 4. minutě otevřel skóre Matthew Fraser a na 2:0 upravil Nicholas Petersen. Ve druhé třetině KAC ještě navýšil náskok. Všechny tři branky padly v divoké pasáži mezi 27. a 28. minutou. Nejprve využil přesilovku hostující Senna Peeters. Na 1:3 rychle snížil Jared Dmytriw, ovšem o pouhých 12 sekund později vrátil Rakušanům třígólové vedení Johannes Bischofberger. Draky přiblížil ve 44. minutě na rozdíl dvou tref Tomas Simonsen, ale to už bylo z jejich strany také vše. (22:21:51)
Střely na branku – 23:33

59:49

Hosté ale vyhráli buly a dostali puk daleko od své branky.

59:41

Domácí branka je už prázdná! Dahm přerušil hru po střele od modré čáry. Trenér Rouenu Fabrice Lhenry si ještě vyžádal oddechový čas.

59:02

A je tu již poslední minuta třetí třetiny.

58:18

From dobruslil kotouč a nahrál ho před branku Nickovi Pastujovovi. Ten mířil do vyrážečky brankáře domácích. Setänen navíc vykopl betonem i konstrukci.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Rouen zatím ani neměl možnost odvolat gólmana.

57:16

Hosté ještě prozkoušeli brankáře Setänena, který musel zasahovat levým betonem.

56:21

Hosté v plném počtu. Rouenu utíká čas na zvrat.

55:51

Jared Dmytriw individuálně zavezl puk do útočného pásma a také vystřelil. Pokus po ledě vyráží Dahm.

54:46

Robin Colomban střílel z levé strany. Dahm zasáhl ramenem.

54:20

Paul Le Lem schytal za brankou ostrý hit od Thima Nickla, který dostává dvě minuty. Další přesilová hra francouzského týmu.

53:48

Domácí se nyní marně snaží vrátit do útočného pásma. Ještě mohli být rádi, že jim neujel Schwinger.

53:02

Nyní ofsajd domácích.

52:45

Dobrá přihrávka na pravý kruh, odkud přišla střela Sebastiana Bengtssona z jedničky. Dahm se stačil přesunout.

52:02

Bude se vylučovat až nyní. Tobias Sablattnig potrestán za napadení a Rouen má šanci na vstřelení kontaktního gólu.

51:19

V přerušené hře si sudího našel Alexander Lindelöf, který chtěl vědět, proč se za zákrok na Perrona nevylučovalo. Na tom se už ale nebude nic měnit.

50:25

Francis Perron byl tvrdě atakován u mantinelu. Z ledu se zvedal velmi pomalu a pak odjel v bolestivém předklonu na střídačku. Rozhodčí zákrok neřeší.

2:4

Góly a asistencie: 27. Dmytriw, 44. Simonsen (Colomban) – 4. Fraser (Hundertpfund), 11. Petersen (Hundertpfund), 27. Peeters (From), 28. Bischofberger

Les Dragons de Rouen: Setänen (Richard) – Tommila, Chakiachvili (A), Duquette, Glad, Cantagallo, Lindelöf – Dmytriw, Perron, Bengtsson – Simonsen, Hervé, Rech (A) – Vigners, Nesa, Lampérier (C) – Perret, Colomban, Le Lem.
Tréner: Fabrice Lhenry

KAC Klagenfurt: Dahm (Vorauer) – Nickl, Jensen Aabo (A), Maier, Unterweger (A), Strong, Sablattnig, Preiml – Petersen, Hundertpfund (C), Fraser – Gomboc, Herburger, Bischofberger – From, Pastujov, Peeters – Hochegger, Obersteiner, Schwinger – Van Ee.
Tréner: Kirk Furey

Rozhodca: Dehaen, Debuche – Ugolini, Fauvel

03:35 KLG 0:1 Fraser (Hundertpfund)
08:10 KLG 5+20 OK Maier, údery