08.09.2024, 20:45 • Stade de Genève, Ženeva • Skupina 4 • Jan Janča cz

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu.
Přeji Vám hezký zbytek dne.
(22:49:32)
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 10:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:9.
Máme za sebou bláznivé utkání ligy národů, ve které domácí Švýcarsko tristně prohrálo proti Španělsku 1:4.
Hned ve 4. minutě se měnilo skóre poprvé, když se prosadil Joselu. V 7. minutě vyrovnával domácí Embolo, ale branka kvůli předchozí ruce neplatila. Hosté se ujmuly dvoubrankového vedení, když se ve 13. minutě prosadil Ruiz. Komplikace pro Španělsko přišla ve 20. minutě, když se nechal vyloučil Robin Le Normand. Švýcarsko bylo po zbytek první půle lepší a bylo obměněno ve 41. minutě, když se prosadil Zeki Amdouni.
Po změně stran se Zeki Amdouni radoval podruhé, ale branka kvůli tomu, že branka opustila hřiště, neplatila. Tlak Švýcarska slábl, čehož využil svým druhým gólem v utkání Ruiz, když zužitkoval dobrou práci Torrese. Druhý jmenovaný pak využil brejk v 80. minutě a stanovil skóre 1:4.

90+4

90+3

Domácí hráči budou rozehrávat volný přímý kop z hranice vápna.

90+2

Po faulu na Joselua budou hosté zahrávat volný přímý kop.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Domácí hráči budou zahrávat volný přímý kop.

90

Švýcaři vypadají velmi odevzdaně a není se jim čemu divit.

88

Remo Freuler si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

87

Domácí hráči budou zahrávat rohový kop.

87

Hráči Španělska ví, že tento výsledek jim bohatě stačí. Proto hra již nemá potřebné tempo.

85

Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Renato Steffen.

84

Yeremi Pino se dostal k míči ve vápně a snažil se najít své spoluhráče. Nicméně centr odbyl, a tak se k míči dostali domácí.

82

Opaření hráči Švýcarska kombinují s míčem a útočné polovině, ale bez nějaké myšlenky na vstřelení branky.

81

Střídání v týmu Španělsko:
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Aleix García.

80

80. Ferrán TORRES - 1:4

80

Španělsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je FERRÁN TORRES, asistoval mu Joselu!!!
Obrana Španělska dneska funguje perfektně, což dokázal i moment z 80. minuty, když se k míči dostal Joselu a nakopl míč dopředu, kde si na něj naběhl osamocený FERRÁN TORRES, který tváří v tvář brankáři Kobelovi uspěl. Nutno podoktnout, že brankář domácích Gregor Kobel to dneska nemá vůbec jednoduché.

79

Gregory Wüthrich se dostal ke střele z hranice vápna, ale dnes dobře bránící obrana Španělska skvěle zasáhla.

77

77. Fabián RUIZ - 1:3

77

Autorem branky je FABIÁN RUIZ, asistoval mu Ferrán Torres!!!
Brankář David Raya vyslal fantastický dlouhý míč, na který si naběhl Ferrán Torres a z první posílal míč do otevřené obrany Švýcarska, kde číhal FABIÁN RUIZ, který již měl jednoduchou práci.

76

ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Kwadwo Duah,
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Joël Monteiro.

75

Zeki Amdouni si naběhl na centr ze strany a dostal se i k hlavičce. Ta ale neměla potřebné parametry a skončila mimo.

74

Výborný obranný zákrok předvedl Alejandro Grimaldo a zabránil tak rychlému brejku domácích.

73

Dani Carvajal se provinil útočným faulem.

72

Španělsko se na chvíli usídlilo na útočné polovině domácích a na chvíli budou odebírat drahocenný čas.

71

Hra je přerušena, neboť na hrací ploše zůstal ležet Dani Carvajal.

70

Michel Aebischer si nabíhal na dlouhý pas, ale zradil ho podmáčený terén, a tak jeho přihrávka skončila jen v autu.

69

Ferrán Torres a Dani Carvajal dostávají žlutou kartu. Ferrán Torres ji vídí za faul na Omeragiče a Dani Carvajal ji dostává taktéž za faul, tentokrát za nedovolený zákrok na Freulera.

67

Gregory Wüthrich si naběhl na rohový kop a svou hlavičkou minul bránu brankáře Rayi.

66

Mokrý trávník dělá problémy, když se Joselu snažil odkopnout míč, ale zahrál jen na roh.

66

Po Vargasově průniku budou domácí hráči zahrávat rohový kop.

65

K odraženému míči po rohovém kopu se dostal Michel Aebischer, který z voleje svou střelou trefil stojící hráče před ním.

64

Švýcarsko bude rozehrávat standardní situaci v podobě rohového kopu.

63

Domácí hráči budou vhazovat poblíž šestnáctky hostí.

62

ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Fabian Rieder,
ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Vincent Sierro.

61

Remo Freuler si navedl míč na střed a vypálil. Jeho střela mířila mimo bránu, a tak brankář Raya míč jen kontroloval.

61

Zeki Amdouni si naváděl míč směrem k vápnu, ale při pokusu o kličku zaškobrtl a míč sebral obránce Španělska.

59

ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Yeremi Pino,
ze hřiště odchází Rodri, přichází Martín Zubimendi.

58

Ferrán Torres se snažil svým centrem najít některého ze svých spoluhráčů, ale jeho centr si sebral brankář Kobel.

57

Domácí hráči obehrávají obranu Španělska, která je zalezlá ve vlastním vápně. Švýcarsko se však nedostává k šancím.

56

Denis Zakaria se dostal k míči ve středu pole a napálil míč směrem k bráně. Jeho střela byla sražena.

55

Velmi nepovedenou rozehrávku předvedl Remo Freuler a odevzdal míč soupeři.

53

Remo Freuler předvedl velmi nesportovní chování, když zatáhl za ruku rozhodčího, když uděloval žlutou kartu Wüthrichovi. Může být rád, že nedostal červenou kartu.

52

Gregory Wüthrich dostává žlutou kartu za faul, když srazil neohrabaně k zemi Joselua. Ten leží na trávníku v péči lékařů.

51

S rohovým kopem si obrana Španělska poradila, ale odkopnutý míč ihned sbírají hráči helvétského kříže nazpět.

50

Domácí Švýcarsko je v tlaku a bude zahrávat rohový kop.

48

Švýcarsko se sice prosadilo po dalším rohovém kopu, ale Amduniho druhý gól v utkání neplatil. Vergas rozehrávající rohový kop ho kopl tak nešťastně, že míč na chvíli přešel brankovou čáru.

48

Švýcarsko bude zahrávat rohový kop.

47

Meteorologická situace se nezlepšila, ba se i zhoršila. Prší stále hustěji a hustěji a na trávníku již stojí voda.

46

ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Ferrán Torres.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:55.
Máme za sebou velmi hektickou první půli, po které domácí Švýcarsko prohrává se Španělskem 1:2.
Ihned v úvodě se prosadil Joselu, jehož branku musel potvrdil VAR. Švýcaři v 7. minutě odpověděli brankou Omeragiče, který si naběhl na skvělou přihrávku od Embola. VAR úřadoval podruhé, když prokázal ruku Freulera. Branka neplatila. A tak si vzali slovo zase Španělé, kteří brankou Ruize zvýšili na 2:0. Situace pro Španělsko vypadala dobře, ale ve 21. minutě se nechal vyloučil Robin Le Normand, který fauloval unikajícího Embola. Ve 41. minutě se Švýcaři konečně dostali, když se po rohovém kopu prosadil Amdouni.

45+8

45+7

Ruben Vargas si navedl míč do středu velkého vápna a vypálil. Brankář David Raya si s jeho pokusem poradil.

45+5

Švýcaři se hodně rozčilují, neboť se domnívají, že jeden ze Španělů zahrál rukou ve vápně. Hlavní rozhodčí je opačného názoru.

45+4

Domácí hráči kombinují s míčem na útočné polovině Španělska. Hosté jsou tak pod soustavným tlakem.

45+2

Breel Embolo se snažil ve vápně o akrobatické zakončení, ale práci mu znesnadnil Daniel Vivian, který zabránil Embolovi ve střele.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut nad rámec první půle.

45

Švýcarsko bude zahrávat velmi zajímavou standardní situaci v podobě volného přímého kopu.

44

Lamine Yamal se snažil přeběhnout obranu Švýcarska, ale předkopl si míč daleko a navíc nevyzrál na skvěle hrajícího Manuela Akanjiho.

43

Španělsko bude zahrávat volný přímý kop.

41

41. Zeki AMDOUNI - 1:2

41

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je ZEKI AMDOUNI, asistoval mu Breel Embolo!!!
Ruben Vargas fantasticky zahraným rohovým kopem našel přímo hlavu Embola, který prodloužil míč přímo k ZEKIMU AMDOUNIMU, který doklepl míč do sítě. Švýcarsko tak snižuje na rozdíl jediné branky.

40

Ruben Vargas si naběhl na skvělý centr do vápna a nikým nepokrytý si nachytal střelu. Jeho technický pokus brankář Raya skvělým zákrokem vyrazil roh.

39

Nepřesnou před finální fázi předvedl Remo Freuler, který zkazil útočnou přihrávku. Tu zachytil Nico Williams a pelášil s míčem dopředu. Obrana somácích však stačila zasáhnout.

38

Hráči Švýcarska jsou aktuálně nalezení na polovině Španělska, ale nedostávají se k zakončením.

36

Hráči Švýcarska sice kombinují s míčem, ale nedostávají se na útočnou polovinu.

35

Oslabené Španělsko hraje skvělou poziční hru a jen zřídka pouštějí hráče Švýcarska na sovu polovinu.

33

Joselu se dostal do dobré pozice, když se k němu dostal odražený míč. Jeho střelu však obrana Švýcarska zablokovala.

33

Remo Freuler se provinil útočným faulem, když srazil na zem Rodriho.

32

Breel Embolo se dostal do úniku a vypálil. Na poslední chvíli obrana Španělska stačila odvrátit na rohový kop.

31

Domácí Švýcarsko bude zahrávat rohový kop.

30

Lamine Yamal se dostal do úniku a z úhlu prověřil Kobela. Ten předvedl skvělý zákrok.

29

Bećir Omeragić se dostal k odraženému míči a nebezpečně vypálil. Jeho střela těsně minula bránu.

28

ze hřiště odchází Pedri, přichází Daniel Vivian.

27

Španělsko bude zahrávat rohový kop.

26

Domácí Ruben Vargas se provinil útočným faulem a přerušil útok Švýcarska.

25

Zeki Amdouni se postavil k rozehrání volného přímého kopu a skvělou střelou napálil horní brankovou konstrukci.

25

Přímý volný kop bude zahrávat Zeki Amdouni.

24

VAR potvrdil, že Robin Le Normand dohrál a červená karta platí. Španělé tak většinu utkání odehrají o deseti.

24

Situace trvá už velmi dlouho a stále není jasné, co bude následovat.

23

Situace je velmi hraniční, a proto přezkum trvá velmi dlouho.

21

Celou situaci řeší VAR, neboť je možné, že se Breel Embolo nacházel v ofsajdu.

20

20. Červená karta - Le Normand

20

A pozor! Může tu být zvrat v utkání. Breel Embolo si naběhl na skvělou přihrávku ze středu pole a utekl obraně Španělska. Robin Le Normand zatáhl za záchrannou brzdu a jelikož byl posledním hráčem, vidí jasnou červenou kartu za zmaření jasné gólové šance.

19

Fotbalisté helvétského kříže jsou při rozehrávce pod tlakem. Situaci vyřešil Gregor Kobel, který nakopnul míč dopředu.

18

Ruben Vargas zatáhl za dres Daniho Carvajala a byl mu odpískán nedovolený zákrok. Rozhodčí mu udělil žlutou kartu a vysvětlil mu, že to byl již několikátý zákrok v dnešním utkání.

17

Hra je přerušena, neboť na hrací ploše zůstal ležet Robin Le Normand.

17

Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hráči Švýcarska.

16

Nico Williams zachytil míč ve vápně a z brankové čáry centroval na hlavu Yamala. Ten se k těžké hlavičce dostal, ale míč netrefil čistě a Švýcaři se zmocnili balónu.

15

Švýcaři vypadají velmi otřeseně, protože si ani v nejhorší noční můře nepředstavovali takovýto vývoj utkání.

13

13. Fabián RUIZ - 0:2

13

Autorem branky je FABIÁN RUIZ!!!
Lamine Yamal přetlačil Aebischera a nahrál míč přímo na nohu Nica Williamse, který se hnal k bráně. Gregor Kobel jeho pokus skvěle lapil, ale vyrazil jej jen k FABIÁNU RUIZOVI, který měl již lehkou práci.

12

Lamine Yamal rozehrál rohový kop na krátko. Míč se dostal k Alejandrovi Grimaldovi, který zpoza vápna vypálil. Jeho střela měla slušné parametry, ale brankář Gregor Kobel byl připraven.

12

10

Domácí hráči kombinují s míčem a vyčkávají na chybu v obraně Španělska.

8

VAR však odhalil, že Remo Freuler zahrál před akcí rukou a branka je odvolána.

7

7. Neuznaná branka Švýcarska

7

Autorem branky je BECIR OMERAGIČ, asistoval mu Breel Embolo!!!
Breel Embolo sebral míč a utekl obraně Španělska. Ve vápně nacentroval míč přímo na nohu BECIRA OMERAGIČE, který dorazil míč do prázdné brány.

7

6

Celou situaci zkoumal VAR, neboť se jednalo o těsnou záležitost. VAR nakonec potvrdil, že gól platí.

4

4. JOSELU - 0:1

4

Autorem branky je JOSELU, asistoval mu Lamine Yamal!!!
Tak to bylo hodně rychlé. Odražený míč z rohového kopu si sebral Nico Williams, který nahrál Laminu Yamalovi. Ten vykoupal ve svých kličkách Rema Freulera a nacenroval přímo na hlavu JOSELA, který hlavičkoval do brány. Brankář Gregor Kobel míč vyrazil, ale zřejmě až za brankovou čárou.

3

Michel Aebischer si naběhl do volného prostoru a utíkal s míčem do vápna, ale nepřesně přihrál. Na druhé straně se zrodil protiútok, který táhl Nico Williams. přihrál míč na nohu Joselua, jehož střelu brankář Kobel vyrazil na roh.

2

Zeki Amdouni si nabíhal do vápna na centr ze středu pole, ale brankář David Raya si stihl pro míč dojít.

1

Na začátek je potřeba říci, že ve Švýcarsku mohutně prší a hřiště je velmi podmáčené.

1

Úvodní výkop obstarají hráči Španělska.
Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

Švýcarsko: Kobel – Wüthrich, Akanji (C), Rodríguez – Widmer, Freuler, Zakaria, Aebischer – Amdouni, Embolo, Vargas.
Náhradníci: Mvogo, Omlin – Bislimi, Duah, Monteiro, Omeragić, Rieder, Sierro, Steffen, Ugrinić.
Trenér: Murat Yakin

Španělsko: Raya – Carvajal, Le Normand, Laporte, Grimaldo – Rodri (C), Ruiz – Yamal, Pedri, Williams – Joselu.
Náhradníci: Remiro, Sánchez – Cucurella, A. García, Mingueza, Pepelu, Pérez, Pino, F. Torres, P. Torres, Vivian, Zubimendi.
Trenér: Luis de la Fuente

Rozhodčí: Peljto – Ibrišimbegović, Beljo.
Zdravím všechny příznivce dobrého sportu a vítám Vás u dnešního utkání ligy národů, ve kterém domácí Švýcarsko hostí Španělsko.
Přeji Vám příjemnou zábavu.
Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu a vítám Vás u dnešního utkání ligy národů A, kde domácí Švýcarsko hostí mistry Evropy ze Španělska.

Domácí Švýcarsko:
odehrálo svoje úvodní utkání ligy národů ve čtvrtek. Střetlo se s Dánskem a na horské kodaňské půdě to nebylo to pravé ořechové. Švýcarsko oslabil v 50. minutě Elvedi, který se nechal vyloučit. Švýcarsko zaparkovalo autobus a vypadalo to, že uhraje remízu. Avšak v 82. minutě dostalo branku na 1:0 a bylo zle. Švýcaři vehementně protestovali, neboť po celou dobu akce Dánska ležel na hrací ploše jeden hráč helvétského kříže. Emoce gradovali, což neustál kapitán Granit Xhaka, který si nechal dát druhou žlutou kartu a šel také do sprch. Dánové proti dvojitě oslabenému Švýcarsku skórovali ještě v nastaveném čase a připsali si výhru 2:0.

Hostující Španělsko:
jako výherce posledního EURA jsou velkými favority této skupiny ligy národů. V prvním zápase se představili na horské půdě srbského Bělehradu a pocítili, že to v Srbsku nikdy není jednoduché. Statistiky sice hovoří ve prospěch mistrů Evropy, ale na skóre se to neprojevilo. I Srbsko mělo své šance a zápas skončil bezbrankovou remízou. Španělé tak ztratili v prvním utkání body a budou to chtít odčinit ve Švýcarsku.

Utkání budou řídit rozhodčí z Bosny a Hercegoviny. Tím hlavním bude Irfan Peljto, na čarách mu budou asistovat pánové Senad Ibrišimbegović a Davor Beljo. Čtvrtým rozhodčím je pak pan Miloš Gigovic. VAR budou obsluhovat rozhodčí z Německa, jmenovitě Bastian Dankert a Katrin Rafalski.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

1:4

Góly: 41. Amdouni (Embolo) – 4. Joselu (Yamal), 13. Ruiz, 77. Ruiz (F. Torres), 80. F. Torres (Joselu)

Karty:   18. Vargas (SUI), 52. Wüthrich (SUI), 53. Freuler (SUI) – 69. F. Torres (ESP), 69. Carvajal (ESP)   20. Le Normand (ESP)

Švajčiarsko: Kobel – Wüthrich, Akanji (C), Rodríguez (62. Rieder) – Omeragić, Freuler, Zakaria (62. Sierro), Aebischer (76. Monteiro) – Amdouni, Embolo (76. Duah), Vargas (85. Steffen).
Náhradníci: Mvogo, Omlin – Bislimi, Widmer, Ugrinić.

Tréner: Murat Yakin

Španielsko: Raya – Carvajal, Le Normand, Laporte, Grimaldo – Rodri (C) (59. Zubimendi), Ruiz (81. A. García) – Yamal (46. F. Torres), Pedri (28. Vivian), Williams (59. Pino) – Joselu.
Náhradníci: Remiro, Sánchez – Cucurella, Mingueza, Pepelu, Pérez, P. Torres.

Tréner: Luis de la Fuente

Rozhodca: Peljto – Ibrišimbegović, Beljo