Fínsko – Česko

6:2

koniec (1:0, 3:1, 2:1)

08.09.2024, 09:00 • Športová hala SHZ, Bratislava • Aleš Pur (@PurAles) cz

Utkání je u konce a Finsko jej v poklidu dotáhlo k vysoké výhře. Ve 44. minutě po bleskové rozehrávce skóroval Eemil Äijäla a v 54. minutě pečetil výhru v power-play soupeře Jasper Auvinen. Zápas se pak už jen dohrával z povinnosti a na výhře severského celku nic nezměnila ani dnes druhá využitá přesilovka Česka, kterou v gól přetavil Jakub Faksa. Utkání skončilo výsledkem 6:2.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (10:58:27)
Finsko – Česko 6:2
Branky a nahrávky: 7. Lund (Kilpi), 25. Auvinen (Rantaniemi), 35. Haukkala (Hyvärinen), 39. Kilpeläinen (Jokela), 44. Äijälä (Kilpi), 54. Auvinen (Äijälä) – 32. Zubek (Kawulok), 60. Faksa (Fukala). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Zásahy brankářů: 7:15. Po třetinách: 1:0, 3:1, 2:1.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Eemil Äijälä (Finsko) a Adam Zubek (Česko).

59:47

59:47 Jakub FAKSA - 6:2

59:47

Česko právě vstřelilo branku!
Tak ještě korekce výsledku. V přesilovce se před brankou objevil JAKUB FAKSA a povedlo se mu propasírovat míček za Rantaniemiho záda – 6:2. Asistence: Lukáš Fukala.

59:06

Přesilovka pro český tým, dvě minuty za zdržování hry obdržel Juho Repo.

59:04

Neuspěl ani Malič se svou ranou z pravé strany. Rantaniemi předvedl mohutný skok a svým bleskovým přemístěním zvládl míček vyrazit.

58:30

Nahození z dálky bylo myšleno na teč, Kún ale na Rantaniemiho nevyzrál.

57:27

Hyvärinen vystihl rozehrávku českého celku, nedokázal pak ale přiťuknout na rozběhnutého Eloluota.

56:43

Český tým i nadále pokračuje v šesti, pokouší se alespoň zkorigovat vysokou ztrátu v přesilovce.

56:43

Menší pauza v závěru utkání, probíhá úprava hrací plochy v českém brankovišti.

55:59

Český tým si vybírá oddechový čas.

55:59

Závar za Křížovou brankou, ten si musel hlídat obě tyče.

54:40

Už se jen dohrává, Finové v poklidu kontrolují míček.

53:33

53:33 Jasper AUVINEN - 6:1

53:33

Finsko právě vstřelilo branku!
A je asi definitivně rozhodnuto. Český tým to zkoušel bez brankáře, jenže soupeř se dostal k míčku, zakombinoval na útočné polovině a JASPER AUVINEN pak zblízka doklepával do prázdné branky – 6:1. Asistence: Eemil Äijälä.

52:22

Několik rychlých akcí na obou stranách, teď je to ale bez přesného zakončení.

51:58

Auvinen nasadil k velkému sprintu od jedné branky ke druhé a dokonce i vystřelil. Kříž jeho ránu pokryl.

6:2

Góly a asistencie: 7. Lund (Kilpi), 25. Auvinen (Rantaniemi), 35. Haukkala (Hyvärinen), 39. Kilpeläinen (Jokela), 44. Äijälä (Kilpi), 54. Auvinen (Äijälä) – 32. Zubek (Kawulok), 60. Faksa (Fukala)

Využitie: 0:2. Zásahy brankárov: 7:15.

Fínsko: Rantaniemi (Karjalainen)- Uusi-Laitila, Jokela, Karjula, Simonen, Repo, Helin – Haukkala, Havula, Kilpi, Äijälä, Hietaranta, Hyvärinen, Kilpeläinen, Lund, Auvinen, Eloluoto.

Česko: Kříž (Hodík) – Malič, Horký, Eliáš, Piskáček, Kawulok, Sidunov, Čermák – Wiener, Zubek, Majer, Kún, Fukala, Vavroušek, Buršík, Smutný, Faksa, Zoufalý, Bachmaier.
Tréner: Jan Pazdera